Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Проблема при тебе е, че сега за да смениш транзистора с друг трябва да свалиш помпата, в твоя случай+двигателя.....
    И ако пак не стане както трябва, пак ли всичко ще се сваля?? Не си е работа.
    Ами не аз лично го свалях и то на място а сега транзистора е под капачето,което мога да сменям без никакви проблеми Интересува ме мове ли да е от транзистора Колкото и да звучи невазможно на място го свалях лично срязах кабелите след като ми направина плочката електрониката с две думи си я монтирах пак и запоих кабелчетата с шлауфки ....Абе Стана.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от maskolin Преглед на мнение
      Интересува ме мове ли да е от транзистора
      Да, може.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
        Да, може.
        MTD3055VL - това ли е транзистора който да сложа!

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от maskolin Преглед на мнение
          MTD3055VL - това ли е транзистора който да сложа!
          За външен монтаж има доста възможности като избор на транзистор.Разгледай темата от начало и си направи изводите за модела.А при тебе кой точно ще работи добре, това не знам.Аз монтирам на мястото на оригиналния.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
            За външен монтаж има доста възможности като избор на транзистор.Разгледай темата от начало и си направи изводите за модела.А при тебе кой точно ще работи добре, това не знам.Аз монтирам на мястото на оригиналния.
            благодаря ти ще пробвам различни.... имам възможност ще сменям.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Киро, можеш ли да удариш едно рамо....на моята електроника номера бил 0 281 010 479, а аз което намирам я дават за опелска помпа wtf Да не се окаже че е сменяна с друга

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Нещо не мога да го открия тоя номер, при мене излиза 0 281 010 889, но не съм напълно сигурен.......
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Ами както и да е значи, мерси все пак. Аз говорих днеска пак с младежа, каза че номера на електрониката не бил миродавен, а значение имало от каква помпа е свалена. Обаче как да му повярвам, че е точно от такава незнам....явно работата ще е опит-грешка без право на поправка хахаха Според него ако имало проблем щял да се изразява или в по-мудно вървене, или щяла да е по-пъргава....но Бош винаги били насреща за донастройка-гениално!! хахахха

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от Mitko84 Преглед на мнение
                    ....но Бош винаги били насреща за донастройка-гениално!! хахахха
                    Егати глупостите ти е редил...., донастройка ав бош цената и се измерва с чисто злато и диаманти....
                    Търси си помпа комплект
                    В интерес на истината, една електроника може да бъде програмирана към няколко вида помпи, така че, действително трябва да търсиш помпа за твоя модел в комплект.Само електроника няма да стане, освен ако не си 100% сигурен, че е за твоя модел....
                    Последно редактирано от kiki.t; 30-01-11, 11:28.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Ами то реално аз от толкова ровене неуспях да намеря друга кола с такъв номер помпа, ако аз разбира се несъм се заблудил нещо. И за това оставам с впечатление, че ако наистина е от такава помпа свалена няма логика да се окаже от друга кола...например опел. Ще стане ясно утре чакам от още едно място да ми се обадят, но вече се съмнявам че някъде изобщо има такава помпа Ако не ще е на риск работата май май

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Прочетох темата, но все пак ще споделя диагнозата --- Опел 2,2 DTH ... Трудно пали, помагам с флакон с етер, работи неравномерно след палене и докато позагрее пуши и смърди, като позагрее малко вдига таван до 2500-2800 оборота, CHECK свети... ако я запаля вече топла , първоначално работи нормално, CHECK не свети но като подам рязко газ се изрязва до 3500 оборота, изпушва и светва CHECK, съответно пак включва авариен режим до 2500-2800 оборота... топла на празни обороти без подаване на газ работи нормално без да свети CHECK... През лятото имаше период в който както карах по магистралата, колата рязко взе да ускорява и тогава видях, че СНЕСК не свети и всичко си дойде на мястото за около 2-3 месеца... В момента карам с добавка REDEX за дизел, без нея колата е мъртвец... слагам и малко газ за горене , когато няма добавка...

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от pakarina Преглед на мнение
                          Прочетох темата, но все пак ще споделя диагнозата --- Опел 2,2 DTH ... Трудно пали, помагам с флакон с етер, работи неравномерно след палене и докато позагрее пуши и смърди, като позагрее малко вдига таван до 2500-2800 оборота, CHECK свети... ако я запаля вече топла , първоначално работи нормално, CHECK не свети но като подам рязко газ се изрязва до 3500 оборота, изпушва и светва CHECK, съответно пак включва авариен режим до 2500-2800 оборота... топла на празни обороти без подаване на газ работи нормално без да свети CHECK... През лятото имаше период в който както карах по магистралата, колата рязко взе да ускорява и тогава видях, че СНЕСК не свети и всичко си дойде на мястото за около 2-3 месеца... В момента карам с добавка REDEX за дизел, без нея колата е мъртвец... слагам и малко газ за горене , когато няма добавка...
                          Задрало авансово битало това ти е диагнозата........ не е голям проблем сменя се стига да не е надрал много корпуса на помпата.
                          Милен Иванов
                          БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                          0887771559, Пловдив

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            освен ако не си 100% сигурен, че е за твоя модел....
                            A ако се прочете самата електроника може ли да се разбере от каква помпа е, че май някакви такива неща ми обяснява младежа

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Или в по-лошия случай-паднало вътрешно налягане в ГНП-то.И нищо чудно, щом и трудно пали...., но по-вероятно е само проблемно аванс. бутало.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Няма как, помпата дава само софтуер версията(ама не за какъв модел), и записани грешки.Не може да се разбере....
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X