Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
    Здравейте колеги.
    За много години , пожелавам на всички здраве и късмет!
    Респект към автора на темата и към всички компетентни и способни ,които се занимават с ГНП.
    Научих,че причина за редица проблеми при VP44 е пониженото налягане на горивото в помпата,вследствие от неисправност в подкачващата помпа .Нормалното налягане е 15 psi .При пад под 5 psi. започват проблемите!!!
    (..явно за това колегата kiki.t препоръчва нов корпус)
    Този пад в налягането ,само чрез диагностика ли се открива??
    На стенд с манометър.Налягането подлежи на реглаж в определени граници, ако е извън тях-нов корпус.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      На стенд с манометър.Налягането подлежи на реглаж в определени граници, ако е извън тях-нов корпус.
      Благодаря колега.
      Ясно,че на стенда за ГНП може да се направи проверка за състоянието на помпата и да се установят пораженията по механиката,но затова е нужен демонтаж(гледал съм някои клипове в мрежата).
      Доколко е възможно обаче, да се диагностицира самата VP44 без да се сваля,...може би от ECU-то.??
      Миналата седмица посетих севиз , закачиха колата на "BOSH KTS" и изтриха натрупаните грешки,но за помпата никакъв коментар.
      Поздрави!

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
        Благодаря колега.
        Ясно,че на стенда за ГНП може да се направи проверка за състоянието на помпата и да се установят пораженията по механиката,но затова е нужен демонтаж(гледал съм някои клипове в мрежата).
        Доколко е възможно обаче, да се диагностицира самата VP44 без да се сваля,...може би от ECU-то.??
        Миналата седмица посетих севиз , закачиха колата на "BOSH KTS" и изтриха натрупаните грешки,но за помпата никакъв коментар.
        Поздрави!
        Може да се включи адаптор към помпата и дс се прочетат грешките записани в самата нея(паметта за самодиагностика).
        Ако искаш, може да го направиме това.Не се демонтира нищо, само се поразкачат на място някои неща.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
          Може да се включи адаптор към помпата и дс се прочетат грешките записани в самата нея(паметта за самодиагностика).
          Ако искаш, може да го направиме това.....
          ...мисля по въпроса...ако нямаш против ,би ли мидал точен адрес???
          Аз ,резбира се, обезателно ще ти се обадя предварително да се уточним ,когато идвам до София!

          Коментар


          • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Първоначално публикуван от Mitko84 Преглед на мнение
            Още едно положително мнение за колегата kiki.t. Отзивчив и коректен във всяко отношение и прави всичко по силите си да помогне....от там нататък всеки си ходи с късмета
            Все забравям, трябва ти помпа с vag nr. b 059 130 106 C или b 059 130 106 CX
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Все забравям, трябва ти помпа с vag nr. b 059 130 106 C или b 059 130 106 CX
              Хахах таман щях да си блъсна главата някъде, че търся всичко друго но не и този номер.... После видях че е ВАГ номер, а аз търся по бош там я дават 0 470 506 010 за автоматична кутия. И сега намерих това Bosch - Nr. 0 470 506 010
              VW / Audi Nr. 059 130 106 C
              ама такова животно май няма да мога да намеря Благодаря още веднъж за всичко

              Коментар


              • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                Здравейте и от мен ,Не отдавна бях писал и аз по тази тема имах го същия проблем с въпросната помпа на Nissan Almera 2.2 DI 2001 г . Смениха ми някакво си транзистор ли беше мисля че транзистор да и колата си запали.Малко трудно пали и не върви хубаво на ниските обороти ,но пък стана 7,8 месеца колата си върви.

                Коментар


                • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                  Първоначално публикуван от maskolin Преглед на мнение
                  Малко трудно пали и не върви хубаво на ниските обороти ,но пък стана 7,8 месеца колата си върви.
                  Често срещано именно при Нисан....
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Я да пусна аз един отзвук по въпроса,преди няколко месеца дойде клиент при мен с audi 2,5 tdi на въже,с проблем в помпата.Оказа се ремонтирана незнам си къде преди два месеца за 1000 лв.
                    Обадих се на Киро,той ми предложи рециклирана помпа на цена много под цената на предишния неуспешен ремонт......
                    Монтирах я и макар,че мотора беше с износени валове и кобилици,запали си от раз и няколко месеца вече работи безупречно.
                    Така ,че вече всички знаем къде стават нещата.

                    Поздрави за Майстора и за упоритостта му !
                    Стефан Дянков

                    Коментар


                    • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                      Често срещано именно при Нисан....
                      Ами може аз не съм майстор,но пък за толкова пари толкова варвене.Просто имформативно kiki.t може ли да си тръгне нормално и ако може каква е процедурата и цена.

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        При грешка 59 (каквато със сигурност има записана сега), работата е малко крива.Може да е както в електрониката, така и в механиката проблема.При положение, че вече е правена помпата-не се наемам.Но който я е правил нека си я дооправи...щото сега си в авариен режим с намалена мощност.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          При грешка 59 (каквато със сигурност има записана сега), работата е малко крива.Може да е както в електрониката, така и в механиката проблема.
                          Той проблема си беше в тоя транзистор,но ми е чудно защо изведнъж промени паленето ,Всмисъл колата варви перфектно докато не смениха транзисторчето може ли да промени работата си само от него.Дали да не пробвам да го сменя с друг модел До колкото чух май ми сложиха IRF 10/10 или нещо такова.

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от maskolin Преглед на мнение
                            Той проблема си беше в тоя транзистор,но ми е чудно защо изведнъж промени паленето ,Всмисъл колата варви перфектно докато не смениха транзисторчето може ли да промени работата си само от него.Дали да не пробвам да го сменя с друг модел До колкото чух май ми сложиха IRF 10/10 или нещо такова.
                            Не работи както трябва, защото с новия транзистор се е променил сигнала към клапана и електрониката отчита неправилно начало на впръскването.Но тука може да има намесен и механичен проблем.
                            А всъщност, защо сменяха транзистора ??
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Не работи както трябва, защото с новия транзистор се е променил сигнала към клапана и електрониката отчита неправилно начало на впръскването.Но тука може да има намесен и механичен проблем.
                              А всъщност, защо сменяха транзистора ??
                              Защото докато вървя колата и спря и го отвориха беше изгорял аз го гледах И в момента е с вуншен под капачето затова ми беше мисалта да го сменя с друг.

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Проблема при тебе е, че сега за да смениш транзистора с друг трябва да свалиш помпата, в твоя случай+двигателя.....
                                И ако пак не стане както трябва, пак ли всичко ще се сваля?? Не си е работа.
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X