Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    500лв+ и резултата колата пали не върви пуши като кораб, при подаване на газ до ламарината загрява до 100 градуса. Не знам колко ще са щетите.....не съм сигурен до къде е стигнал, но повярвайте ми 1500лв за помпа с гаранция сервизирана изцяло си е оферта. Когато я прегледах с диагностика след ремонта изписа грешки за клапана за количество, и другия за аванс. Обясних му на момчето че ако я кара така ще прецака мотора, на него му се до рева. И за да не се лъжете да ходите там дето беше той ето и от къде се случиха две неща в БГ.
    1. В следствие на темата от линка много хора изгоряха с 1000-1500лв за ремонти на въпросния проблем.
    2. Много хора си помислиха че това може да стане семеен бизнес и да живеят от него. Е не е така, взимат се пари, но резултатите са временни. Общо взето след повтаряне на проблема вече сте изгоря-ли с повече пари от колкото с моя вариант който за мен е най-кадърното нещо при евентуален проблем.
    Ето и темата от къде то тръгна всичко в БГ за ВП44
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=49535
    И да не забравя точно Кирил Тодоров взе 500лв и не направи нищо.) Това е мнение на колега не мое,хайде стига с това перчене колко сме добри и колко можем и стига хора от вчера да говорят глупости и да се хвалят колко са добри няма такива и никога няма да ги има.Всеки може нещо но не всичко.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от galgenchev Преглед на мнение
      500лв+ и резултата колата пали не върви пуши като кораб, при подаване на газ до ламарината загрява до 100 градуса. Не знам колко ще са щетите.....не съм сигурен до къде е стигнал, но повярвайте ми 1500лв за помпа с гаранция сервизирана изцяло си е оферта. Когато я прегледах с диагностика след ремонта изписа грешки за клапана за количество, и другия за аванс. Обясних му на момчето че ако я кара така ще прецака мотора, на него му се до рева. И за да не се лъжете да ходите там дето беше той ето и от къде се случиха две неща в БГ.
      1. В следствие на темата от линка много хора изгоряха с 1000-1500лв за ремонти на въпросния проблем.
      2. Много хора си помислиха че това може да стане семеен бизнес и да живеят от него. Е не е така, взимат се пари, но резултатите са временни. Общо взето след повтаряне на проблема вече сте изгоря-ли с повече пари от колкото с моя вариант който за мен е най-кадърното нещо при евентуален проблем.
      Ето и темата от къде то тръгна всичко в БГ за ВП44
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=49535
      И да не забравя точно Кирил Тодоров взе 500лв и не направи нищо.) Това е мнение на колега не мое,хайде стига с това перчене колко сме добри и колко можем и стига хора от вчера да говорят глупости и да се хвалят колко са добри няма такива и никога няма да ги има.Всеки може нещо но не всичко.
      А по леко малко да го даваш..., не че не очаквах да се появи нещо подобно написано...Доста хора дето взимаха по 500-600лв. че и повече, сега им е малко кривичко май От кога се появи, от кога взе акъл да рздаваш....
      Така е, много хора изгубиха доста пари покрай тая тема, което ме радва не за друго, а защото цените на ремонта бяха неоснователно завишени до краен предел.
      А относно щуротиите дето пишеш, за някакви 500лв. и колата не вървяла, внимание много няма да им обърна.За ремонта взимам 250лв. не 500 и давам гаранция за това което съм свършил.
      Така, че тия глупости изписани няма повече какво да ги коментирам
      Кофти е като ти бръкнат в джоба..........и не можеш вече да дереш на хората кожата, примири се.....
      Относно случая дето си преписал по-горе от опел-форума, чел си ама не си дочел.Тоя същия дето се жалва там как колата пушела и тн., се жалва не за друго, ами защото той продаде на въпросния клиент помпата дето колата пушеше и не вървеше с нея, а се опитваше да изкара мен виновен.А аз само монтирах въпросната помпа на автомобила, без да и е правен никакъв ремонт.Та така драги ми смехурко...
      А ето и мнението на човека чиято е въпросната кола, също копирано от опел-форума:

      Проблема беше в окасил клапан за количество и от там електроника. След това взех помпата от колегата IvanGrigorov, обаче колата не запали с нея (1-ви). Свалихме клапаните от неговата помпа заедно с електрониката, обаче колата беше като счупен икарус. Пушеше много и нямаше никаква мощност, загряваше (2-ри). В този вид изгорих около 45 литра гориво за около 150км. После помпата беше свалена отново разглобена и почистен всеки детайл от нея и зглобена на ново от колегата kiki.t и сега вече нямам никакви забелешки по колата. Рзход още не съм засичал но ми се струва че всичко е нормално, незнам дали така ми се струва че не я бях карал мн. време 2 месеца, но сега май върви доста повече от преди (3-ти).
      Ника на човека в опел клуб е jabcho

      И последно, направих си труда да коментирам цялата тая идиотщина, не за друго, а защото темата се чете от много хора и не желая да си развалям реномето с подобни драсканици.За помпите които аз ремонтирам, тествам електрониката със симулатор по кан-шина, тествам механиката на стенд и давам една година гаранция на това което съм правил.
      Толкова по въпроса.
      Последно редактирано от kiki.t; 08-12-10, 14:52.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Това което съм копнал като мнение не е опел клуба и е само част ако искаш ще копна и другите мнения за теб и тогава пак си защитавай репотацията да видим как ще стане.Тая тема я следя от самото начало защото по принцип е интересна и искам да видя хората които преди една година се чудеха къде да им оправят помпата или как да я зацепят към мотора сега са най големите майстори.Кирилчо каквито и машини да имаш те не могат да те направят по велик или майстор защото едно е на машината друго е на колата повярвай ми защото аз това го работя от 18 години и спрях да се занимавам с тия глупости.И това със смяната на транзистора не е измислено в София а във Варна още преди пет години в БОШ сервиза до затвора,и само да кажа тоя сервиз няма апаратура за диагностика на помпи и въпреки това ги прави.За теб може и да съм смехурко ама за моите кленти не съм ама ти с твоите писания до тук почваш да ставаш не смехурко ами и не компетентен.И само да вметна,че всичко закупено от теб като стендове и симулатор е от КИТАЙ ако искаш веднага мога да постна цените им да не можеш да заблуждаваш хората колко много пари си дал за тая техника.Винаги съм харесвал хората от моя бранш които вървят на пред и правят неща по добре от мен ама за мошенниците прошка няма и да не ми говорят за гаранция от една година щот като дойде момента все нафтата е виновна.Кириле обади се на всички известни дизелджии и ги питай дали правят смяна на тия транзистори и да видим какво ще ти отговорят ако не знаеш кои са в БГ

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от galgenchev Преглед на мнение
          Това което съм копнал като мнение не е опел клуба и е само част ако искаш ще копна и другите мнения за теб и тогава пак си защитавай репотацията да видим как ще стане.Тая тема я следя от самото начало защото по принцип е интересна и искам да видя хората които преди една година се чудеха къде да им оправят помпата или как да я зацепят към мотора сега са най големите майстори.Кирилчо каквито и машини да имаш те не могат да те направят по велик или майстор защото едно е на машината друго е на колата повярвай ми защото аз това го работя от 18 години и спрях да се занимавам с тия глупости.И това със смяната на транзистора не е измислено в София а във Варна още преди пет години в БОШ сервиза до затвора,и само да кажа тоя сервиз няма апаратура за диагностика на помпи и въпреки това ги прави.За теб може и да съм смехурко ама за моите кленти не съм ама ти с твоите писания до тук почваш да ставаш не смехурко ами и не компетентен.И само да вметна,че всичко закупено от теб като стендове и симулатор е от КИТАЙ ако искаш веднага мога да постна цените им да не можеш да заблуждаваш хората колко много пари си дал за тая техника.Винаги съм харесвал хората от моя бранш които вървят на пред и правят неща по добре от мен ама за мошенниците прошка няма и да не ми говорят за гаранция от една година щот като дойде момента все нафтата е виновна.Кириле обади се на всички известни дизелджии и ги питай дали правят смяна на тия транзистори и да видим какво ще ти отговорят ако не знаеш кои са в БГ
          Тук не работим така. Ако имаш идея, как по-добре да се ремонтират помпите - написваш я тук. Ако е само да плюеш - никой не може да пише по-бързо, отколкото аз мога да трия. Тук сме се наслушали на плюватели и затова ценим хората от другия вид.

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Тук не работим така. Ако имаш идея, как по-добре да се ремонтират помпите - написваш я тук. Ако е само да плюеш - никой не може да пише по-бързо, отколкото аз мога да трия. Тук сме се наслушали на плюватели и затова ценим хората от другия вид.
            Остави го, нека си пише, не ми пречи.Както и предполагах, той най-вероятно е от "засегнатите" от тая тема "майстори".Ама до преди няколко години като искаха за такъв ремонт по над 500лв. си трайкаха такива....А как са го правели "ремонта", ще изровя някоя снимка да кача, все-едно с теслата да поправяш електроника.И това все "стари майстори"...
            Има две мнения във форума, едното е да плюе тука, другото някаква глупост...Ама нещо съществено и конструктивно по темата естествено няма, няма и да има-гарантирам.
            Такива ги е имало и винаги ще ги има, не им обръщам много внимание
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              не им обръщам много внимание
              Ти може, но аз съм модератор и съм длъжен да обръщам внимание.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Опаааа, я да видиме Галинчо(galagenchev) какво е написал в един друг форум за тия помпи :

                Здравейте колеги и БРАТОВЧЕДИ по марка
                Казвам се Галин Генчев и съм член на Волво клуб
                Тази помпа за която се говори тук е VP44 както казаха и други колеги тук тя се ползва в много други дизелови автомобили.Видях тук предложението на един колега от Опел клуба където е извел транзистора на вън с кабели и нарушаване на корпуса на помпата.За това предложение съм много против защото аз се занимавам с гориво нагнетателни помпи от 15 години и никога не съм си позволявал да правя такива доработки.Това е все едно да си занесете телевизора на ремонт и да ви го върнат с едно прикачено устройство от страни.Проблема на тази помпа не е охлаждането на самия транзистор а в самия клапан за количеството на гориво.Проблема е,че горивото в БГ е калпаво и от там клапана засяда и опича транзистора.За това говоря,че извеждането на транзистора нито е рентабилно нито е професионално.Аз ги ремонтирам тези помпи и цената е: за де монтаж,ремонт на помпата и монтаж +настройка 850лв и ремонта има една година гаранция.Това колеги не е реклама и не искам да се приема като такава дори от Модератори и Администратори просто който има нужда от помощ и може да си позволи тези пари винаги ще помогна.


                Ще падна от смях, май на тебе ти пречи горивото в България, не на менеА и другите глупости дето си написал-ремонт на помпата и НАСТРОЙКА.
                И с какво "настройваш" тая помпа, с поглед ли?? ЕПС 815 нямаш и приставките към него...И какво точно и настройваш ?? И колко пари взимаш за тая "работа"?
                Май нещо 850лв. виждам...Ето го обяснението на постовете ти в нашия форум.Завистта е лошо нещо, от мен да го знаеш "майсторе",И нали не можеше със сменен транзистор да се дава една година гаранция, а ти май толкова "даваш"И кво викаш, това не е реклама, ама който има 850лв да заповяда
                Накрая кой излезе мошеника-нека четящите темата сами преценят.....
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Правилно си видял цената но аз не сменям транзистор а цялата електроника която струва 650лв плюс моята работа ето от къде идват тия 850лв.Да гаранция съм давал една година ама за нова електроника.Както бях писал по горе вече съм спрял да се занимавам с това защото няма от къде да вземам вече електрониките пък има по нови коли където си заслужава труда който го полагаш.Така,че сам си направи сметка кой вариант ти би предпочел като клиент смяна с нова електроника ли или смяна на транзистор.Не смятам повече да пиша по тази тема защото е излишно

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от galgenchev Преглед на мнение
                    Правилно си видял цената но аз не сменям транзистор а цялата електроника която струва 650лв плюс моята работа ето от къде идват тия 850лв.Да гаранция съм давал една година ама за нова електроника.Както бях писал по горе вече съм спрял да се занимавам с това защото няма от къде да вземам вече електрониките пък има по нови коли където си заслужава труда който го полагаш.Така,че сам си направи сметка кой вариант ти би предпочел като клиент смяна с нова електроника ли или смяна на транзистор.Не смятам повече да пиша по тази тема защото е излишно
                    Не лъжи приятелюЧисто ново псг5 струва повече от тия пари.После трябва да се програмира, как го правиш ?Ясно е че няма как....Невъзможно е да се включиш в тия пари за ЧИСТО НОВО ПСГ5+ програмиране+монтаж и демонтаж.Най-много отнякъде да си намерил сравнително по-нови псг-та, вече програмирани КЪМ ДРУГИ ПОМПИ и да ги слагаш на помпите на клиентите.И да, изпълнението на псг5 след 2006г., производство на ET GRUPPE-завода на БОШ в Испания, е сравнително по-надеждно от стария тип заради допълнителното краче към транзистора.Но пък си има други проблеми, няма да ти ги кажа, открий си ги сам....Освен това, динамичната памет в тях е настроена за други помпени тела.Ако транзистора се смени грамотно, а не с "теслата" и ако е правилно подбран, варианта е много по-добър от твоя.
                    И последно да ти кажа, ако на твойте клиенти им ги разправяш такива, тука нямаш балъци насреща си и номерата няма да минат.Хората не са прости и ще си направят нужните изводи от всичко написано....
                    ПП.Като си направиш САМ симулатор дето чете и задвижва помпите по CAN-шина и така да ги тестваш на стандартен стенд а не на 815-ка, ела ми се обади
                    Поздрави от Кирилчо
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Местата в България, където разполагат с ЕПС 815 се броят на пръстите на едната ръка и ... всички ги знаем.
                      Известна е и цената за "ремонт" на дискутираната помпа.

                      Кой как постига, същия или подобен резултат с други средства, МОЛЯ ако желае да сподели.
                      Темата е за това!

                      В противния случай ...... както е писал Ясен, "никой не може да пише по-бързо, отколкото аз мога да трия"
                      Последно редактирано от CarTest™; 09-12-10, 18:05.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                        Местата в България, където разполагат с ЕПС 815 се броят на пъстите на едната ръка и ... всички ги знаем.
                        Известна е и цената за "ремонт" на дискутираната помпа.

                        Кой как постига, същия или подобен резултат с други средства, МОЛЯ ако желае да сподели.
                        Темата е за това!

                        В противния случай ...... както е писал Ясен, "никой не може да пише по-бързо, отколкото аз мога да трия"
                        Точно така..., колеги крайно време е да се разбереПоставянето и най-вече програмирането на ЧИСТО НОВА електроника(псг) на помпата е възможно САМО ако разполагате със стенд БОШ епс 815 или 807, добавка за работа със вп помпи впм 844 и система за постоянен анализ на горивото кма 802 или 822.Предлагат се само от БОШ и цената на комплекта заедно със допълнителни пособия(инжектори, фланци и тн.) надхвърля 250 000лв.Всяка помпа се програмира със специфичен за нея софтуерен драйвер, софтуер и референтни карти.Всичко това се изпраща от БОШ когато си регистриран клиент в системата им и имаш парола, юзер име и необходимата посочена по-горе техника
                        Всеки който ви казва, че е монтирал ЧИСТО НОВА електроника без горепосочените условия ви ЛЪЖЕ.Просто не може да го направи, дори и да я постави на помпата, тя въобще няма да работи
                        Аман от измамници
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Колеги, много ви моля като изпращате помпи за ремонт, слагайте при помпата един лист на който да са описани най-общите данни.Примерно:

                          Име:
                          Град:
                          Телефон за връзка:
                          Марка и модел автомобил:
                          Неизправност: (например-колата не пали, или загаснала в движение, или-няма мощност и тн.).
                          Записани грешки: (ако колата е била на диагностика, номера на грешката която се е записала).

                          Това ще ме улесни много, при мене имам два стелажа с помпи за ремонт и не мога да помня коя от къде е, какво и е точно и тн.
                          Благодаря.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            София(по-точно на 15 км. от София).
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                              искам да попитам можели от авансатора на вектра 2.0 дтх да не пали като е студено и ако запали вади бял пушек

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Може от блокирало авансаторно бутало, от паднало вътрешно налягане в помпата също.А може и от проблем в електронния блок.Може и от износване на механични елементи в помпата(например гърбичен пръстен или/и ролки).Може и от пропуск на въздух през някоя гарнитура/семеринг.Така не може да се каже от какво е точно проблема.....
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X