Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    При мен ЕКОНТ си е намерило решение само увиват ги в "опаковачен найлон" но наистина колеги като пращате помпи или купувате 2-ра употреба и ги пращате до мен изливайте нафтата от тях.
    Последно редактирано от milennyc; 04-11-10, 15:28.
    Милен Иванов
    БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
    0887771559, Пловдив

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      Колеги, много ви моля, като пращате помпи по ЕКОНТ, източвайте нафтата от тях преди товаМного е желателно и помпата да е поизмита от боклуци и мазнотия по нея....Но като я миете, не забравяйте преди това да запушите отворите за горивото от страни с парцалчета или нещо подобно.Защото ако се набият много боклуци в помпата при външното и почистване, после заради това може да се наложи да се разглоби цялата
      Куриера от ЕКОНТ иска да ме таксува двойно, от последната помпа дето ми я докара, в колата му било изтекло едно кило нафта
      Здравй колега искам да те попитам имаш ли PSG2 блок за продан, ако не, знаеш ли от къде мога да си го намеря втора упореба.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        За какво ти е колега PSG2 ? То никой няма да има.... ако кажеш за каква кола или пък точно какво искаш.... може и да съм ти полезен. Аз имам опит с PSG2.....
        Милен Иванов
        БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
        0887771559, Пловдив

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Колата е Опел Вектра с X20DTL мотор.Колата се прецака преди около 3 месеца и баща ми я закара на един уж майстор който направо съсипа електрониката(тя не беше читава, но той я допрецака).Сега ми трябва нова(друга) електроника.Този "майстор" каза че може да се сложи PSG5 обаче трябвало да се смени и компютъра и ел.инсталацията(не знам дали е така)

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Май ще е по лесно да си купиш помпа 2-ра ръка и нищо няма да сменяш!!!
            Милен Иванов
            БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
            0887771559, Пловдив

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Е да ама помпата ще трябва да е с PSG2 иначе пак няма да стане

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от toreto_94 Преглед на мнение
                Е да ама помпата ще трябва да е с PSG2 иначе пак няма да стане
                Спасението ти е да си търсиш помпа с PSG2 управление.За другите гимнастики-забрави, по-добре продай колата на части отколкото да сменяш помпа, компютър, инсталация, импбилайзер и какво ли не още.......
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  А някъкви идеи от къде мога да намеря такава помпа с PSG2 управление.

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    По моргите колега.... ако ли не отиваш в сервиз на Бош и там се оправяш с тях.....
                    Милен Иванов
                    БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                    0887771559, Пловдив

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Еми ще търся пък дано намеря. Все пак благодаря за съветите.

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Колеги, прочетох цялата тема и като гледам има хора които са наясно с работата.
                        Проблема ми е следния:
                        тъста ми има Опел Омега Б 1994г 2,5 ТD/ БМВ мотор/, Автоматик. Колата започна да пали трудно като е студена. Голямо въртене докат запали. Когато запали няма ниски обороти, двигателя се тресе едвам работи, като позагрее за почва да работи малко по добре ама прекъсва. Когато е топла пак трудно пали. Когато работи двигателя се чува един тъп звук/ туп, туп,туп/. Подгревателните свещи са сменени с нови.
                        1. Майстор--- смяна на горивен и въздушен филтър, маточе ли малко подобрение при паленето. РАботат на двигателя никаква промяна. прати ме на компютър.
                        2. Майстор--- закача я на компютър, даде грешка в подгряването и в автопилота. Изчисти грешката на подгряването, промяна никаква. Колата няма автопилот. слуша я гледа и накрая казва ГНП.
                        3.Майстор/ най доверения/--- закача на компютър, даде грешка само за автопилота. Майстора разви дюзите една по една и каза че работели. И той каза ГНП, с надеждата че чукането е от помпата не от ДВГ ама звука се пръска . Казва че електрониката на помпата не е зле, щом не дава грешка в нея.
                        4. АЗ---- след смната на филтри, днес сутринта подавам контакт, завуртам на стартер -- нищо, втори път --- пак нищо, на третия път запали. Откривам изгорял бушон на вентилатора на купето/30А/, сменям го, пробвам да запаля пак същата история. Обаче ми направи впечатление че помпата в резервоара не спира да работи. Изчаквам докато спре и кола та почва да пали лесно. Обаче не работи пак кат хората, прекъсва.
                        Сега въпросите: Какъв може да е проблема, да вярвам ли на майсторите. Чукането от какво може да е/ то ми е ясно че едвали съм го докарал с тва "туп,туп,туп"/, ама някой може да се е борил с проблема. Помпата е с електронно управление според майсторите, но дали е така, никой не ми казва какъв модел е, всеки вика 700-1800 лв ремонта.
                        помагайте да видим ко ще става( колата според мобилето струва мах. 3000лв, според мен по малко) ако се дадът тия 1000 лв(средно) става вечно наша.
                        -------Honda CR-V 128к.с.--------
                        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bmw1.jpg
Прегледи:1
Размер:105.7 КБ
ID:5226618Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bmw2.jpg
Прегледи:1
Размер:104.2 КБ
ID:5226619Според мен проблема е механичен, тия двигатели страдат от вериги, проверете там.Помпата е електромеханична, не е с електроника в нея.Разваля се сравнително рядко, което не значи, че не може да е в нея проблема.....
                          Прекалено много фактори водят до тези симптоми, ето виж сам....
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            madmaximus .... Твоите майстори за първи път закачат БМВ ... вероятно, .... защото грешката с темпомата си е софтуерен бъг!
                            ВИНАГИ СИ Я ИМА! .... на почти всички коли с този мотор и тези години. Не ми се търсят указанията на баварците по въпроса, ама е факт.

                            Възможните проблеми са:
                            1.Разтеглена верига - вероятно закъснение при подаването на гориво.
                            2.Проблемна помпа ... вътре е с механичен потенциометър и .... с течение на времето се прецаква. По-новите модели са с HDK, и този проблем не съществува.
                            На практика, намаля стартовото количество и ..... така.
                            А за ремонта ... НЕ СЕ ремонтира .... няма от къде да се купи нова "горна част"
                            на помпата. Бош не ги произвеждат ....
                            Стендоването е около 100лв.
                            В Турция правят .... безуспешни опити в повечето случаи ...... за ремонт. След един такъв ... колата гореше 15 и ... пушеше като Икарус
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maps vp4.jpg
Прегледи:1
Размер:38.1 КБ
ID:5229557Навремето бях спорил с някой, май беше С.Григоров, че не можело да се препрограмира вп44.Но ето това показва bosch vpm 844.
                              Ясно се вижда, че има две свободни карти в паметта за динамични корекции.
                              Общо в чисто нова псг5 картите са 3, тука едната е запълнена и две са свободни.В случая ако се смени компонент по механиката на помпата, свободните карти позволяват помпата да се препрограмира с нови стойностти в паметта за динамични корекции.Това може да стане 3 пъти, после-нова псг5
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                А след като bosch vpm 844 чете това може ли да го програмира, защото и аз чета помпата, но не може да пише. Диагностират се проблемите..... давам идея какво трябва да ремонтираме по помпата! Но няма как да изтеглим това което пише иначе би било чудесно взимаш ПСЖ5 работещо и го правиш за каквато кола ти е нужно щом може да се пишат още 2 карти за динамични настройки
                                Прикачени файлове
                                Милен Иванов
                                БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                                0887771559, Пловдив

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X