Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от bojo06 Преглед на мнение
    В офертата за PSG5 за един тип електроника ли се говори? Не мисля че за различните дизели като Форд, Опел , VAG и други, хардуерните компоненти в електрониката са с еднакви стойности...
    С еднакви са, само за Форд не съм 100% сигурен заради имобилайзера.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Малко извън темата .... ама все пак е някакво инфо:

      Сега отворих едно ЕДЦ 15С6 ... 0 281 010 921 .... Комън реил за МБ..
      Транзистора, който управлява инжекторите е BUK9640-100A .....

      А нали знаете, че Бош са традиционалисти .....?
      В доста сфери Сименс и Бош са .... дупе и гащи ....
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Извинявам се за отлонението,но понеже имам 2 електроники а не знам от каква кола са свалени искам да питам по-напредналите колеги в занаята по софта в помпата може ли да се разбере?

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от vladitdrv Преглед на мнение
          Извинявам се за отлонението,но понеже имам 2 електроники а не знам от каква кола са свалени искам да питам по-напредналите колеги в занаята по софта в помпата може ли да се разбере?
          Може да се разбере като се прочете помпата
          Милен Иванов
          БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
          0887771559, Пловдив

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Днес един клиент ми званя за Вектра Б, човека си сменил транзистора но му гори клапана за количеството! Аз му казах че това е понякога проблем на лоша запойка на гейта или проблем с целия блок. Работи в началото а после спира и изгаря клапана? Друг да е имал този проблем
            Милен Иванов
            БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
            0887771559, Пловдив

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
              Днес един клиент ми званя за Вектра Б, човека си сменил транзистора но му гори клапана за количеството! Аз му казах че това е понякога проблем на лоша запойка на гейта или проблем с целия блок. Работи в началото а после спира и изгаря клапана? Друг да е имал този проблем
              Да,геита се беше прекъснал!Имах го същия случай на едно Ауди-клапана,транзистора и масата от буксата на помпата!Това обикновенно се получава след извеждане кабели,които не са зактепени добре и в последствие се пекъсва(или разпоява) някой от тях!
              Относно предния ми въпрос......има ли някъде описано версиите на софта за различните марки автомобили?

              П.С. Днес се сдобих с още една електроника която след ремонт(а може би и прди него) не може да си прочете грешките!?Мисля че това е едно от нещата които не подлежат на ремонт или бъркам?Иначе колата пали и работи с занижени милиграми и чека мига постоянно(ауди V6).

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                Днес един клиент ми званя за Вектра Б, човека си сменил транзистора но му гори клапана за количеството! Аз му казах че това е понякога проблем на лоша запойка на гейта или проблем с целия блок. Работи в началото а после спира и изгаря клапана? Друг да е имал този проблем
                Гори му щото така го е сменил-аджамийски...,или пък транзистора е неподходящ.Аз до сега дефектна електроника която да подава постоянен + на гейта не съм виждал.....
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Моят случай е като на Komisar,но само до момента на "умирането" на колата(Омега 2.0 DTH-98 год.).След свалянето и отваряне на прословутият електронен блок с човек, занимаващ се с ремонт на компютри, установихме,че по него вече е било "кормувано" и е изведен външен транзистор с изтрити обозначения. Оказа се, че на мястото на най-малката спойка вече не може да се запоява, поради загуба на проводимост. Мисля да опитам с друг ел. блок пък дано се получи.Само дето не съм белязал проводниците на долният клапан(двата по-тънки). Ако може някой да ми каже има ли значение как ще ги свържа?

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от doktorboc Преглед на мнение
                    Моят случай е като на Komisar,но само до момента на "умирането" на колата(Омега 2.0 DTH-98 год.).След свалянето и отваряне на прословутият електронен блок с човек, занимаващ се с ремонт на компютри, установихме,че по него вече е било "кормувано" и е изведен външен транзистор с изтрити обозначения. Оказа се, че на мястото на най-малката спойка вече не може да се запоява, поради загуба на проводимост. Мисля да опитам с друг ел. блок пък дано се получи.Само дето не съм белязал проводниците на долният клапан(двата по-тънки). Ако може някой да ми каже има ли значение как ще ги свържа?
                    Друг ел. блок ? Ако е от друга кола пак омега и този блок е ОК? кво ще му правиш? За клапана "аванс" това си е магнит вентил няма значение как ще го свържеш. А другото можеш да се пробваш да запояваш на "кондензатора" така или иначе тази електроника е пътник!!!
                    Милен Иванов
                    БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                    0887771559, Пловдив

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Механика на VP44.Ясно се вижда износването на тефлоновото покритие на авансовото бутало.Следва задирането му в авансовия цилиндър и разминаване на искан от реален аванс.И светване на "чек" и авариен режим....
                      Между другото, ако някой се е првил на "майстор" и при опит да диагностицира помпата в свалено положение е подал обратен поляритет на клеми 6 и 7 (+ и –).В този случай електрониката отказва тотално(нито има управление нито може да се осъществи диагностика).Демек-за боклука...., ама не точно, в над 50% реставрирам такива електроники в първоначалното им(работещо) положение.Така че, не бързайте да ги изхвърляте.....
                      Прикачени файлове
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Ето защо хората, ползващи като добавка в дизеловото гориво двутактово масло, стават все повече. А пък нафтата в България всички я знаят колко е "хубава".
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=50536&page=1

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Някой знаели каква стойност има кондензатора на GATE на транзистора

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от pepihan Преглед на мнение
                            Ето защо хората, ползващи като добавка в дизеловото гориво двутактово масло, стават все повече. А пък нафтата в България всички я знаят колко е "хубава"...
                            Малко прибързан извод. Не се знае дали автомобилът не е "милионник".
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Най после се преборихме с фордовските помпи, по-точно с имобилайзера им.До сега, при смяна на vp44 монтирана на форд с друга, колата и помпата трябваше да се инициализират една към друга.И понеже това става с много малко апаратури, след смяна на помпа хората бяха принудени да карат колите си с рапатраци до фирмени сервизи на форд и тн.Сега просто изтривам досегашните данни за имобилайзера в помпата, и при поставянето и на колата и даване на контакт, ЕКУ-то на помпата и ЕКУ-то на колата автоматично се инициализират едно към друго.За да премахна имобилайзера в помпата не е нужно колата да е при мен а само помпата, което си е голямо улеснение.
                              За повече информация-сайта от линка в подписа ми.
                              Последно редактирано от kiki.t; 21-10-10, 10:53.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Колеги, много ви моля, като пращате помпи по ЕКОНТ, източвайте нафтата от тях преди товаМного е желателно и помпата да е поизмита от боклуци и мазнотия по нея....Но като я миете, не забравяйте преди това да запушите отворите за горивото от страни с парцалчета или нещо подобно.Защото ако се набият много боклуци в помпата при външното и почистване, после заради това може да се наложи да се разглоби цялата
                                Куриера от ЕКОНТ иска да ме таксува двойно, от последната помпа дето ми я докара, в колата му било изтекло едно кило нафта
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X