Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Аз не кавам друга цена, но ако ти се наложи да смениш инкрементен сензор+ изгорял клапан количество? Няма да е 250лв. нали.... и пращаш помпата(ел. блока) по куриер и тя не запали? Или запали и след 2ч. спре? Така че все "майстора" виновен.

    п.п Клапан за Опел в момента нямам! Ако ти трябва спешно в понеделник вторник ще ти пратя!
    Милен Иванов
    БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
    0887771559, Пловдив

    Коментар


    • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Първоначално публикуван от s.grigorov Преглед на мнение
      ХОРА спрете с глупостите. метода на спойка с алуминий - става , ама ако даваш гаранция до излизане от сервиза.
      Днес прегледах темата от начало и се изненадах. че уж компетентен човек може да напише такава ГЛУПОСТ !
      Напротив, ако имаш подходящите матеряли спойката между крачето на транзистора и алуминиевия проводник на гейта става ПЕРФЕКТНА.Много по-добре от опитите да се запоява по керамичната платка, които опити често завършват с изхвърлянето на електрониката в боклука!
      За 31 вече ремонтирани електроники, нямам НИТО ЕДИН случай спойката да не е добра.И давам 1 год. гаранция, а не до изхода на сервиза
      пп.Намерих клапан колега, благодаря.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Ала-бала в последните 4-5 поста. Реклама за дейността си....за която един от форума,който вече се зарече че няма да влиза, беше порицан.......

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Ако се беше рекламирал по правилата, нямаше да е порицан.Какво всъщност искаш да кажеш с рекламата?Ако имаш конкретен въпрос-питай.А това че споделям как най-добре става спойката гейт-транзистор, май не е само реклама.Е, ако искаш да ти кажа кой точно транзистор и какъв точно флюс-няма да стане.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Колеги, големи ядове бера с една астра 2.0 дизел.Първоначалните грешки-сензор обороти и 51-клапан количество и 59-начало на впръскване.
            Помпата Е БИЛА ремонтирана веднъж(човека не знаеше), изкаран е външен транзистор в капака който е фрезован.При това положение много се зачудих дали въобще да се занимавам, ама.....
            Та колата пали, работи 2-3 секунди добре на празен ход и после започва да прекъсва все едно че прекъсва дюза.Не може да се изфорсира над 2000об., и при падане на оборотите към празан ход гасне.
            Смених сензора за оборотите, грешката изчезна но 51 и 59 си останаха.Смених и клапана-нищо, смених после и транзистора с друг-пак същото.
            Грешки 51 и 59 си стоят.Утре ще сменя и иглата и пружинката и с друга, да няма там някакво износване и това е.Ако пак е същото-друга помпа.
            Явно в електрониката ще си излезне накрая проблема, и то от тия дето нямат оправия...
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Колеги, големи ядове бера с една астра 2.0 дизел.Първоначалните грешки-сензор обороти и 51-клапан количество и 59-начало на впръскване.
              Помпата Е БИЛА ремонтирана веднъж(човека не знаеше), изкаран е външен транзистор в капака който е фрезован.При това положение много се зачудих дали въобще да се занимавам, ама.....
              Та колата пали, работи 2-3 секунди добре на празен ход и после започва да прекъсва все едно че прекъсва дюза.Не може да се изфорсира над 2000об., и при падане на оборотите към празан ход гасне.
              Смених сензора за оборотите, грешката изчезна но 51 и 59 си останаха.Смених и клапана-нищо, смених после и транзистора с друг-пак същото.
              Грешки 51 и 59 си стоят.Утре ще сменя и иглата и пружинката и с друга, да няма там някакво износване и това е.Ако пак е същото-друга помпа.
              Явно в електрониката ще си излезне накрая проблема, и то от тия дето нямат оправия...
              Ел. блока е "прецакан" ..... , няма ли ход иглата?
              Милен Иванов
              БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
              0887771559, Пловдив

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от milennyc Преглед на мнение
                Ел. блока е "прецакан" ..... , няма ли ход иглата?
                Има си нормалния ход, 0.3мм.
                На 99% съм сигурен вече, че е от ел.блока.Каквото можа се направи, към друга помпа си отиват нещата....
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Хора, имайте милост към себе си и към колите си!! Ако нямате понятие, не пипайте по помпата.Преди малко ми се обади човек от Бургас, да ме пита как се сменя кондензатора !! в помпата, щото колата му (форд фокус) спряла на пътя както си карал.И че е отворил електронния блок, ама вътре всичко си било наред !
                  Колегата с форда, приятелски съвет към тебе, внимателно затвори капачето на блока и не пипай повече !! Помпата дори не е прочетена за грешки!Нека някой механик ти свали помпата от колата, пък после ако искаш ми я пращай на мене, ако искаш на някой друг, важното е да е човек дето с това се занимава !!
                  И друго, понеже брах доста ядове да се разправям с помпи дето са отваряни и "правени", ако вашата помпа е така и колата не пали МОЛЯ НЕ МИ СЕ ОБАЖДАЙТЕ.Потърсете този дето ви е "ремонтирал" помпата !Занимавам се с помпи на които електрониката НЕ Е ОТВАРЯНА.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Здрасти аз се обади за фокуса и само за твоя информациа ти казвам че никои преди това не ми е пипал колата просто я закарах на стент след случката и от там ми казаха че е от електрония блок на помпата и толкова. Аз ти обиасних че никои нищо не е правил попаднах случаино в този фору и исклучително бях очерован че има хора които се занимават с такива неща. казах ти че единственото което съм напавил е да отворя пласмасовото капаяе точно както беше обяснил в по предни статики и това е ни6то повече. Ще я сваля помпата и 6те ти я пратя.

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от iani84 Преглед на мнение
                      Здрасти аз се обади за фокуса и само за твоя информациа ти казвам че никои преди това не ми е пипал колата просто я закарах на стент след случката и от там ми казаха че е от електрония блок на помпата и толкова. Аз ти обиасних че никои нищо не е правил попаднах случаино в този фору и исклучително бях очерован че има хора които се занимават с такива неща. казах ти че единственото което съм напавил е да отворя пласмасовото капаяе точно както беше обяснил в по предни статики и това е ни6то повече. Ще я сваля помпата и 6те ти я пратя.
                      OK, само не пипай повече нищо !!!
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                        Има си нормалния ход, 0.3мм.
                        На 99% съм сигурен вече, че е от ел.блока.Каквото можа се направи, към друга помпа си отиват нещата....
                        Те го дават до към 0,4мм в КТС-а. Но аз ти казах че този ел. блок е "прецакан", и да знаеш от мен ако включва перките при опит за палене помпата си е пътник ! Не може да се ремонтира повече.

                        п.п Скоро ще ме стигнеш ще ме стигнеш по помпи . М/у другото фордовските помпи са най-сложни за ремонт.... но ти го знаеш
                        Милен Иванов
                        БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                        0887771559, Пловдив

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Схема на USB К-Л адаптор
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K-L adaptor.jpg
Прегледи:1
Размер:51.0 КБ
ID:5208205
                          Програма с която работи К-L адаптора при четене на VP-30 и VP-44
                          http://www.deniss.com.ua/vppr.zip
                          Последно редактирано от bojo06; 12-09-10, 20:42. Причина: допълване

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от bojo06 Преглед на мнение
                            Схема на USB К-Л адаптор
                            [ATTACH=CONFIG]246039[/ATTACH]
                            Програма с която работи К-L адаптора при четене на VP-30 и VP-44
                            http://www.deniss.com.ua/vppr.zip
                            Това го има пускано в темата.И никой няма да седне да си прави КЛ адаптор сам, при положение че, китайските са по $10.
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Това го има пускано в темата.И никой няма да седне да си прави КЛ адаптор сам, при положение че, китайските са по $10.

                              ..... ала бала, ама тези който правят "реклама" са го писали това многоооооооо отдавна. Хубаво е да се чете темата преди да се пускат излишни неща писани преди това.

                              п.п Да си правип адаптор е глупаво при положение че не само КЛ адаптор става, стават още много други готови кабели
                              Милен Иванов
                              БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                              0887771559, Пловдив

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Извинявам се за недоглеждането(повторението), но не е нужно да се повтаря забележката! А дали е глупаво да се прави каквото и да е - е право на всеки потребител сам да реши!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X