Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    А, тоя транзистор какво управлява?Видя ли? Отстрани ли механичната повреда там?
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      А, тоя транзистор гори и когато не си на подходяща предавка... лошото е, че вече може и да е за друга електроника.
      Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Не се хващайте за транзистора веднага. Други възможни проблеми - инкр. сензор, блокирала игла, клапан, процесор, и още има. Да не говорим за механичните проблеми, примерно прецакана подкачваща помпа, мембрана и т.н.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Стига глупости на тема изгаряне на транзистора! Транзистора гори рано или късно - неизбежно е , въпрос на време (километри)!
          От големия ток които тече нормално през транзистора (17-18A) ,кристала неминуемо се деформира от температурата. С течение на работата (тези коли са на над 10 години и над 200к километри) кристала на транзистора се отлепя от охлаждащата повърхност - без охлаждане... гърми. На по-новите електроники транзистора е леко подсилен - има допълнителна дублираща връзка с което се разпределят по добре токовете в кристала. Но и те не са вечни - бях постнал снимка и на такава изгоряла.
          Общо взето при кадърен ремонт - колата тръгва надеждно и без разлика от преди ремонта!

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            правил съм няколко помпи и при съвет от познат винаги чистя клапана на ултразвук (клапана на помпата отзад) че той задира и качва тока на транзистора ... но най вероятно е минал тока към процесора и е изпаткал ... знам ли ... сменям тази вечер електрониката ...

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              В електрониката има ограничение на тока през транзистора (и клапана) - стойността не надхвърля тези 18А . Дори и клапана да дава късо тока не расте и транзистора не може да изгори! Наистина при механични проблеми може да се натовари в някаква степен повечко крайното стъпало (увеличава се продължителността на импулса) но това не е причина за изгарянето му. По кривата на нарастване на тока през клапана пък се определя кога е започнало началото на впръскване - кога реално се е преместила иглата. Когато транзистора е изгорял тока не е достатъчен за преместване на иглата - получаваме грешка за BIP (начало на впръскване).
              Като цяло електрониката не е замислена зле (лично мнение..) просто условията на работа са такива...

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Темата счупи рекордите по посещаемост
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Рециклират ли се успешно дюзи (и помпи за високо налягане евентуално) Денсо за Тойота Корола и Авенсис с двигатели 2,0 и 2,2 Д4Д? Питам както за старите вече 1CD-FTV така и за по-новите 1AD-FTV 2AD-FTV.

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                    Рециклират ли се успешно дюзи (и помпи за високо налягане евентуално) Денсо за Тойота Корола и Авенсис с двигатели 2,0 и 2,2 Д4Д? Питам както за старите вече 1CD-FTV така и за по-новите 1AD-FTV 2AD-FTV.
                    Помпите са много здрави (говорим за Денсо комън рейл), но понякога хвърлят регулатори и те. Инжекторите им са си проблемни, тегави за ремонт и без да има оригинални афтър маркет части за тях (умишлена политика на Денсо). Но ги ремонтираме с алтернативни части и в 60-70% се получават нещата. Като цяло комън рейлите на Денсо не са от най читавите...
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Здравейте колеги.Казвам се Мариан и живея в Испания.Имам Фронтера 2,2 дти от 2003 година.Купих я нова навремето.На 140000 км е.Винтерес на истината до сега не ми беше давала никакъв проблем,но преди седмица ми светна чек лампата на таблото.Имам OP COM със който я проверих и ми даде няколко грешки,които по долу прилагам.Прочетох доста из форума за ГНП за тези автомобили,и виждам че са проблематични в това отношение.А и моята поостаря,та въпроса ми е:Не е ли по доре да се направи една профилактика на ГНП зада не се стига до нежелани последици (угасване по пътя)?
                      OP-COM 090714 - PC based diagnostic tool

                      Please add your workshop
                      name in the settings window

                      OP-COM - KW2000 Communication Window> 2003|Frontera-B|Engine|Y 22 DTH

                      Keyword #1: EF
                      Keyword #2: 8F
                      Normal timing parameter set.
                      VIN: W0L06BG763V502277
                      vehicleManufacturerECUHardwareNumber 24451347 KG
                      systemSupplierECUHardwareNumber: BOSCH010000001401
                      systemSupplierECUHardwareVersionNumber: 0000
                      systemSupplierECUSoftwareNumber: 6UBMS010_S
                      systemSupplierECUSoftwareVersionNumber: 044F
                      exhaustRegulationOrTypeApprovalNumber: B03004
                      systemNameOrEngineType: Y22DTH
                      RepairShopCodeOrTesterSerialNumber: Not programmed
                      ProgrammingDate: FFFFFFFF

                      Identifier: 1450

                      VehicleManufacturerSpecific: 0470504207


                      Total number of fault codes: 4

                      P0638 - <Unknown DTC>
                      (01) - Present

                      P0380 - <Unknown DTC>
                      (0B) - Not present

                      P0234 - <Unknown DTC>
                      (03) - Present

                      P0400 - Critical system malfunction 2 (refer to checking procedure: trouble code description)
                      (05) - Not present

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Твоя двигател най вероятно е DTR и профилактиката на помпата се състои в подмяната и с нова
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          До kiki..Здравей колега имам бмв е46 320д 136к.с 2000г. На аутокома исписва грешки 42 дде контрл модул еепром и конфигурация.И 07 общ модул v грешка напрежение. Та въпроса ми е когато колата започва да набира около 80/90 км.почва да притриса се едно работи на 3 ри. цилиндара и не може да се исфорсира.Лампа сервизне свети дори и при даване на контакт и незнам да ли има въопще такава. Възможно ли е този проблем да е от помпата .И ако я свалям, за да ти я пратя , зацепепването на сегашното положение ли да го напавя. Или ти си я зацепваш. П/п забрави да кажа че при студена пуши черено/ сиф дим. Катализатора е махнат и егр езатапен.

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            По-НЕГРАМОТЕН пост не бях чел. Вие хора в училище не сте ли ходили? Не ми достигат думите да опиша възмущението си от такива коментари.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Здравейте, на косъм бях да купя Опел Зафира 2003 г. 2,2 dti 125 к.с., но след няколко консултации се отказах именно заради въпросната помпа VP 44. Казаха ми, че давала много проблеми и ремонта или подмяната са много скъпи. Четох и в тази тема, където видях, че думите на хората с които говорих се потвърждават: "Единствените помпи които НЕ могат да се ремонтират и за които НЕ се продават никакви резервни части са помпите монтирани на автомобили Опел, двигатели DTR след 2002 г." - цитат на kiki.t. Въпроса ми е, на всички ли дизелови Опели след 2002 г. са с такива двигатели DTR, защото съм чувал, че има и DTH? Питането ми е конкретно, дали Зафира 2,0 dti 101 к.с., производство след 2002 г. са с тези проблемни двигатели/помпи? Благодаря ви предварително.

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от lost child Преглед на мнение
                                Здравейте, на косъм бях да купя Опел Зафира 2003 г. 2,2 dti 125 к.с., но след няколко консултации се отказах именно заради въпросната помпа VP 44. Казаха ми, че давала много проблеми и ремонта или подмяната са много скъпи. Четох и в тази тема, където видях, че думите на хората с които говорих се потвърждават: "Единствените помпи които НЕ могат да се ремонтират и за които НЕ се продават никакви резервни части са помпите монтирани на автомобили Опел, двигатели DTR след 2002 г." - цитат на kiki.t. Въпроса ми е, на всички ли дизелови Опели след 2002 г. са с такива двигатели DTR, защото съм чувал, че има и DTH? Питането ми е конкретно, дали Зафира 2,0 dti 101 к.с., производство след 2002 г. са с тези проблемни двигатели/помпи? Благодаря ви предварително.
                                До рама 22999999 са със 015 помпа която си е ОК. След нея с PSG 16 - не се препоръчва. Двигателя си е DTH и при двете.
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X