Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

    Здравейте форумци!

    Нуждая се спешно от Вашият съвет, във връзка със сполетял ме съвсем неочаквано проблем. Съвсем случайно, при регулярна провека на подгревните свещи се се оказа, че поддгревната свещ на трети цилиндър на моят Isuzu Trooper 3.0 DOHC TDI-Common Rail, произведен-2001г. е счупена при резбата, явно от много умел сервизен "специалист". В сервиза, където се откри проблема ми казаха, че не могат да се справят с него т.е. с изваждането на свещта чрез мечик или друго подобно приспособление, а трябва да се отваря главата и п.е..
    Може ли някой от Вас да ми съобщи координати на майстор или сервиз, където да могатн да се справят успешно с изваждането на свещта, без да се налага да се маха главата.

    Благодаря предварително за Вашата отзивчивост

  • #2
    До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

    Кое от това "Тук можете да пишете САМО И ЕДИНСТВЕНО при СПЕШНИ СЛУЧАИ, нужда ОТ ПОМОЩ за наши колеги, бедствия и аварии. МОЛЯ НЕ ЗЛОУПОТРЕБЯВАЙТЕ!" не е ясно
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

      Тия не знаят ли кво има вътре в свещите? Да строшат с нещо керамиката навътре, да издухат парчетата, и метчикът им ще влезе. Ако ги мързи - смени сервиза.

      Коментар


      • #4
        До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

        Съжалявам, ако съм създал нечии неудобства. За мен случаят е спешен. Кажете ми къде следва да поставя своя въпрос, за да получа отговор. Надявам се, че съм разбран правилно и моля да бъда извинен за създаденият от мен проблем.

        Коментар


        • #5
          До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Тия не знаят ли кво има вътре в свещите? Да строшат с нещо керамиката навътре, да издухат парчетата, и метчикът им ще влезе. Ако ги мързи - смени сервиза.
          Стефане,

          Благодаря за твоя отговор и съвет, но просто не знам към кой майстор или сервиз да се обърна, където ще подходят с нужното внимание и прецизнос към отстраняване на свещта, без да попаднат парчета или части от нея в цилиндъра. Затова и се обръщам към препатили форумци, които могат да ме насочат към съответните специалисти.

          Коментар


          • #6
            До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

            Има вариант, докато ти я вади, някой да ти направи куп други проблеми. Така че, ако пали добре и не издиша през нея можеш и така да караш, чак зимата може да усетиш липсата и. А може и тогава да не усетиш, много хора си карат и не подозират, че имат изгоряла свещ.

            Коментар


            • #7
              До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Има вариант, докато ти я вади, някой да ти направи куп други проблеми. Така че, ако пали добре и не издиша през нея можеш и така да караш, чак зимата може да усетиш липсата и. А може и тогава да не усетиш, много хора си карат и не подозират, че имат изгоряла свещ.
              Благодаря за своевременият отговор Паджеровод. За момента нямам никакви проблеми, а и се надявам и през зимата да нямам особени такива със студеният старт, /колата е с два акумулатора, двигателят е на 153.000 км., с перфектна компресия и поддръжка/но искам по колата ми всичко да бъде о, к и затова ми се ще да пробвам със специалист, който би могъл да се справи със свалянето на свещта. Разбира се, всичко може да се случи, тъй като няма гаранция и всичко е 50: 50, но си мисля, че съм длъжен да пробвам.
              Ако не открия специалиста, който може да ми свърши работа ще си карам колата без да предприемам излишни рискове.

              Коментар


              • #8
                До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

                Друже мисля си ,че това да се направи е доста трудно без да се отхлупи главата А и предполагам са малко хората които биха се наели

                Коментар


                • #9
                  До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

                  Първоначално публикуван от veritas Преглед на мнение
                  Друже мисля си ,че това да се направи е доста трудно без да се отхлупи главата А и предполагам са малко хората които биха се наели
                  Благодаря за съвета ВИНКЕЛО!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

                    А откъде си?че черковските врачки са на привършване?








                    Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

                      Свещта е все едно две тръбички, по средата - гайка. Която в долния край също има резба отвън. Долната тръбичка е пълна с керамика, и в нея е залят реотана. Не знам до къде са я отчупили. Ако от гайката е останало нещо, могат да заварят за него някъв болт, и да я отвъртят. Ако не е, могат просто да изчовъркат малко от керамиката, и да вкарат екстрактор. В цилиндъра не може да падне нищо, долната тръбичка е няква изключително корава пожароустойчива стомана.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

                        К'во стана? Аз да не се мина.
                        Ако е скъсана под шестограма, трябва да излезне доста лесно - нищо не я държи. Ако е останала някаква част над резбата, както каза Стефан, заваряват нещо...Не трябва да има проблем - особено за сервиз. Или гледат да дигнат цената.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #13
                          До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Свещта е все едно две тръбички, по средата - гайка. Която в долния край също има резба отвън. Долната тръбичка е пълна с керамика, и в нея е залят реотана. Не знам до къде са я отчупили. Ако от гайката е останало нещо, могат да заварят за него някъв болт, и да я отвъртят. Ако не е, могат просто да изчовъркат малко от керамиката, и да вкарат екстрактор. В цилиндъра не може да падне нищо, долната тръбичка е няква изключително корава пожароустойчива стомана.
                          Стефан, благодаря ти още веднъж за съвета и информацията.
                          Мисля, че ще се справя с проблема, тъй като се надявам, че вече съм попаднал на точните сервизни специалисти, които ще ми помогнат в неговото успешно отстраняване. Ще Ви държа в течение на развоя на събитията.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            К'во стана? Аз да не се мина.
                            Ако е скъсана под шестограма, трябва да излезне доста лесно - нищо не я държи. Ако е останала някаква част над резбата, както каза Стефан, заваряват нещо...Не трябва да има проблем - особено за сервиз. Или гледат да дигнат цената.
                            Bojitch, благодаря и на теб за съвета. В понеделник/25.08.2008г./ специалистите, които съм намерил ще се заемат с отстраняването на свещта, което се надявам, че ще сторят безпроблемно и по правилата, като поемам ангажимента при успешно решаване на проблема ми да информирам и останалите форумци за мястото, където това се случва, за да могат и всички останали, които имат подобен на моя проблем, при необходимост да го решат успешно. Дотогава стискайте палци, всичко да е о, кей, защото и най-добрите могат да сгрешат!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Счупена подгревна свещ на Isuzu Trooper!

                              Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                              А откъде си?че черковските врачки са на привършване?








                              Поздрави
                              От София съм!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X