Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
    Нива 1.6 метан със 110-120 - 7.5 на 100 км.Офф- около 10 лв. на 100.На газ не съм пробвал още,на бенз също.
    Първоначално публикуван от ivorus Преглед на мнение
    Grand Cherokee 5,2 на метан - около 9 кг/100 извънградско и около 11 на градско, градско на бензин по БК - около 20-22. Това са летни стойности.
    Колеги, давайте харчилъка и в пари за да се ориентираме без да взимаме калкулатори за смятане.
    Примерно:
    Нивата 7.5 ...КГ или ЛЕВА за 100 км
    Черока - 9 кг ( не всеки знае, че метана е по 1.60...) и съответно това прави около 15 лева за 100 км.
    Така е по-уважително към всички.
    Не го приемайте като упрек, а като стил на общуване - уважение към всички.
    Поздрави !

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Range Rover P38 2.5 BMW мотора.
      Стандартни гуми за модела.
      Засякох го за първи път скоро зимно каране извънградско 9л./100км. Прехода беше интересен, Пловдив-Велинград-София(през Юндола и спускане къ Белово) имаше и градско в София. Значи се подтвърждава версията на предишният собственик 8л./100км магистрала. И аз не го вярвах но е факт. Голяма разлика от 4л между градско и извънградско каране при този двигател.
      Градско по груби сметки под 12л./100км
      Комбиниран разход градско-извънградско-4ерен път на бавни скорости(почти офф роуд) 11,5л./100км.
      С уточнение че това не е най точното което може да се засече. В града има спиране, палене, работа на място през зимата.
      Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Land Rover Discovery 200 TDI
        8л/100км извънградско с 90-110км/ч със стандартните гуми.
        Градско 10-11.

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          RANGE ROVER 2.5dse-последно ми изгори 8/100 извънградско и около 12/100 градско.Пуснал съм запитване в сервиз КЛААС в Русе за метанова уредба,че с тая цена на дизела се изнервяяяям .Ако някой има опит с метанова уредба на дизел нека сподели

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Прегледах бегло темата. Имам чувството че Мерцедес не си падат по икономията на гориво.
            Колата е къса база джип Мерцедес 300GD (463) двигаеля дизел ОМ 603, 3л. 6 цилиндъра. Автоматик.
            По заводски данни разхода в литри/100 км е:

            Градско 12.5;
            90 км/час 10.8;
            120 км/час 15.9.

            Обичайно градския ми разход е 13-14 л/100.
            Извън градско около 12.5л/100.

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Pajero 3.2 DID 13 до 14 гарадско при леко каране, магистрала до 100 км 8 до 9 , над 120 до 160 от 11 до 20 на 100, off road около 20 на час.

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Hilux 3.0 TD 94 г, 265/70/16 лятни гуми, 13л в града /Пловдив/ при нормално каране и 10л извън градско. Най-нисък разход до Ахтопол и обратно Пловдив 8,9л. при макс 100 км/ч и 40% от времето с климатик.

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  незнам ниакои как вадиат такива разходи но;витара 1.6 моно 8v\градско11бензин 15газ\изван100кл 8бензин\10.5газ.офф\20бензин.м\у25и40газ.ps.гр.варна
                  Витара 1.6 моно.Самураи 1.3

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Аз си сътворих една простотия ;купе Форд Рейнджър;ходова част и окачване Патрол 60 и двигател Ланд Круизер 80 4,2тд 167 коня. .Смесен разход със скорост 80-100км/ч 12-15л/100 .Като се има в предвид че джипа е тежак 2.8т съм доволен и върви доста добре.Турбото помпи до 1.3налягане,гуми 35/12.5/15-Дискаверер Купър само дето ме лъже в километрите. това е от мен ивесело посрещане на 2012
                    ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                    Г 230Е
                    Г 500 0887 390 703

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Първоначално публикуван от em2707 Преглед на мнение
                      незнам ниакои как вадиат такива разходи но;витара 1.6 моно 8v\градско11бензин 15газ\изван100кл 8бензин\10.5газ.офф\20бензин.м\у25и40газ.ps.гр.варна
                      Разликата идва от двигателите, ти имаш сходен разход защото си с малък двигател, големите почват от 2.5 и е нормално да е така, но пак казвам много фактори определят разхода на гориво който на всички ни се иска да е по малък, но няма как да се получи, друг е въпроса как някои хора го изкарват по-малък и от официалната документация, но по баира надолу стават чудеса понякога.
                      Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Пропуснах да спомена,чее важно какво ще правим с джипката.Дали ще я измием,ще набузим музиката до дупка и ще си джиткаме из градо на отворен прозорец, или ще я вкараме в голямата кал, мръсна гас,блокажи и всякаквито им лебедки крикове и простотии. КМА,тоест КАЛ,МИЗЕРИЯ И АНДРЕНАЛИН.При тези два случая ще гори различно.
                        ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                        Г 230Е
                        Г 500 0887 390 703

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
                          Пропуснах да спомена,чее важно какво ще правим с джипката.Дали ще я измием,ще набузим музиката до дупка и ще си джиткаме из градо на отворен прозорец, или ще я вкараме в голямата кал, мръсна гас,блокажи и всякаквито им лебедки крикове и простотии. КМА,тоест КАЛ,МИЗЕРИЯ И АНДРЕНАЛИН.При тези два случая ще гори различно.
                          Тъй като нямаш лични ще пиша тук-може ли в подфорума на Форд да пуснеш снимки на колата.
                          Много ми е интересно как е станала интервенцията.
                          Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            Първоначално публикуван от Асен Христов Преглед на мнение
                            Тъй като нямаш лични ще пиша тук-може ли в подфорума на Форд да пуснеш снимки на колата.
                            Много ми е интересно как е станала интервенцията.
                            Колега,във форума Форд съм отворил тема ИНЕРВЕНЦИЯ НА ФОРД РЕЙНДЖЪР 2.5 ТДИ,там съм пуснал няколко снимки,.Ако нешто те интересува ще обяснявам подробно.Само знай,че ако решиш да правиш нещо такова ще се впуснеш в големи приключения.
                            ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                            Г 230Е
                            Г 500 0887 390 703

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Koлеги, колата ми е Нисан Терано 99г. с мотор 2.7 тди 125 коня и мога да кажа, че извън градско си харчи съвсем прилично, някъде около 9/100 при средна корост 80-110, е не е като бората която ми харчи 4,5-5/100 (99г., 116 коня PD), но все пак има голяма разлика и в килограмите и кубатурата. А що се отнася до това колко харчи в градски условия ... това е много относително. Според мен не може да се даде точно колко ще харчи, щото всеки път задръстванията са различни (поне в София).Но +/- 2л./ може и да се оцели.

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Моята Тойота Ланд Круйзер 70ка , 86 коня , 2500 кубика , дизел и гори 12-13 / 100 градско , а на извънградско 10-11 / 100 . Сега в този сняг карам и с предно и ми гори около 15 . Мисля че си е напълно нормално !
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X