Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Не казвам,че колата не харчи толкова,всичко е възможно. Явно съм прекалено спокоен шофьор.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

      2,8тди много кротко градско без ръчкане без стоене с часове на едно място 8-9л
      с ръчка градско с не повече от 100 по цариградско 50л тествано е 2 пъти несмея повече
      на магистралата като забиеш колчето на 100км 6,5л

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Първоначално публикуван от hertz Преглед на мнение
        2,8тди много кротко градско без ръчкане без стоене с часове на едно място 8-9л
        с ръчка градско с не повече от 100 по цариградско 50л тествано е 2 пъти несмея повече
        на магистралата като забиеш колчето на 100км 6,5л
        За съжаление, от мнението не личи - точно какъв е конкретният 4х4.
        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

          То това е сигурно някой паркетник.
          Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
          АСК Ален Мак

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Гранд Чероки 5,2 V8 / 211 к.с., 1994 г., със свален катализатор ми харчеше на:

            - градско - 19-20л.
            - извън града - 15-16л. при 100-140 км./ч, над тази скорост до 190 км/ч, до където е блокиран разхода може да ти се дигне и до 30л.
            - зимно време харчеше с 1л. повече заради зимните гуми, които бяха по-големи
            Климатика не вдига разхода на този голям мотор.



            Опел Фронтера 2,2 DTI Ecotec, 115 к.с., къса база, 4х2, 1999 г., ръчна скоростна кутия, харчеше:

            - градско - 8-9л.
            - извънградско - 7,5-10,5л., зависи от скороста /90-130 или нагоре до 160 км/ч/
            Зиме и лете почти никаква разлика, климатика също не оказваше влияние на разхода. Карах го с всесезонни гуми.

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Range Rover 3.0 Td6 мотор на БМВ 177кс в града харчи около 14л, а извьн пада до 9 при 120-130. Тежак джип си е, но пьк вьрви доста.

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Джип ГЧ 2.7 CRD. София-Несебър-Пазарджик-Несебър-София и малко по морето, отчет на компютъра 7.5, дори при пристигането на морето 7.3. Имам снимани показанията. Не повярвах при пристигането в Несебър. В крайна сметка при зареждането установих, че реалното харчене е между 8.5 и 9/100. Предполагам, че компютъра лъже. Скоростта на магистралата 120-130 на автопилот и около 100 по другите участъци. Връщането беше по Подбалканския път. Между другото доста тихо, спокойно и приятно и най-вече нямаше "пилоти" от F1. Та за разхода, откъде е разликата според Вас?! Гумите са 235/65/17. И защо никой с такъв Джип не пише за разхода на джипката му?

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
                  Джип ГЧ 2.7 CRD. София-Несебър-Пазарджик-Несебър-София и малко по морето, отчет на компютъра 7.5, дори при пристигането на морето 7.3. Имам снимани показанията. Не повярвах при пристигането в Несебър. В крайна сметка при зареждането установих, че реалното харчене е между 8.5 и 9/100. Предполагам, че компютъра лъже. Скоростта на магистралата 120-130 на автопилот и около 100 по другите участъци. Връщането беше по Подбалканския път. Между другото доста тихо, спокойно и приятно и най-вече нямаше "пилоти" от F1. Та за разхода, откъде е разликата според Вас?! Гумите са 235/65/17. И защо никой с такъв Джип не пише за разхода на джипката му?
                  Явно са с те "изтесларили" на бензиностанциите, че ти сипват повече гориво от реалното. От какви бензиностанции сипва?

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    От Ромпетрол и от ОМV. Съмнявам се да е от бензиностанциите. Чел съм във форума на JEEP, че това е възможно - да има разминаване между компа и маркуча. Пък и такъв разход за тоя джип ми се вижда невероятен. Радва ме, но ние сме си малко Тома Неверни.

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      То и 9 разход не е лош

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Моят Джиип Гранд Черокее 2,5 тси,1998,куадра трак,раздатка 249 од,на 204000 км харчи 7,1-7,6 при 110 км/ч по километраж,при добавка в горивото от Кастрол е падало и до рекордното 6,4 по магистрала ,/но + гориво от чужбина/,пак при същата скорост/която по гпс е 99 км/ч/.Градско ми дава 9.0/100 км.
                        Hallo! I Must Be Going!

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Рейндж Роувър 2.5ТДС в града при натискане ми дава 16 а извънградско при 160 ми дава 11 някъде,но е с ръчни скорости
                          [IMG]http://a.imageshack.us/img341/5533/08072010053.jpg[/IMG] :P

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            TOYOTA LandCruiser 2001г. 3.0ТД - 163к.с. (240 хил.км ако е от значение)

                            градско (в София) - 12л/100км
                            извънградско - 10л/100км

                            естествено много зависи как и кой я кара, но след многократни засичания това са цифрите около които се върти разхода, съответно гр. и извънгр.
                            Случвало се е да даде градско към 13л/10км, а извънградко 9л/100км, но не по-малко. Като цяло съм/сме доста доволни от разхода на малкото камионче в сравнвние с други offroad машини и дори леки коли (макар и повечето "леки" да са на бензин,а и не е съвсем коректно съпоставянето им въобще, но все пак "возят", нали!).
                            За оffroad(лек) няма анализ.

                            Това е първия ми пост и искам да поздравя форума и да му пожелая само смислени пълни с цена информация теми да има, както и на участниците да се забавляват тук и на offroad сцената!

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              TOYOTA LandCruiser 99г. 125к.с.,къса база 11-12/100 градско,10/100 извънградско.
                              0+

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Passat 4motion градско-7 извънградско 4.1
                                Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                                feikot@abv.bg
                                Обратно дороги - НЕТ !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X