Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Ford Explorer 4.0 L
    Извънградско 110-120 км/ч 15-16/100
    Градско 20/100 твърдо

    Това е на газ разбира се и само задно

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Първоначално публикуван от bob4oo Преглед на мнение
      Последното засичане на Нивицата ми показа разход 14/100
      Колега НИВАТА под този разход не можеш да я свалиш, освен с приставката която изклячва пр. мост, но тя струва около 500 лв. и се монтира на раздатката , не знам дали си заслужава.

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Първоначално публикуван от kara7 Преглед на мнение
        Колега НИВАТА под този разход не можеш да я свалиш, освен с приставката която изклячва пр. мост, но тя струва около 500 лв. и се монтира на раздатката , не знам дали си заслужава.
        Колега,колко Ниви си карал,че да даваш такива заключения?
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Айде да престанем вече с меродавните заключения от типа на: "Невъзможно,глупости,нивата,лозето и тн..." Щом човека е писал,значи това е получил като резултат от колата и карането си. Ако на някой не му харесва,че другите карат по-икономично от тях,да си промени стила на шофиране или автомобила. И на мен не ми вярват,че СФ-то харчи 7.00-9.00 където и да било,ама не ми и дреме. Споделям,като се прави някой на интересен и се опитва да ме убеди за СОБСТВЕНАТА ми кола,че не е така- прав му път. И аз съм казвал един-два пъти,че не е възможно,но след като видях няколко Рав4-ки с борд. комп. сочещ 5.7 се убедих,че няма невъзможни неща.

          П.П. Не мога да си влезна в гугъл акаунта и затова не съм обновявал таблицата скоро. Малко замотана работа е,ама ще се опитам да го оправя и да попълвам скоро пак.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
            Колега,колко Ниви си карал,че да даваш такива заключения?
            Tакава ми е работата че всеки ден карам НИВА 1.7 2000г.,и нормата е
            16,2лтр.на 100км. и трябва да ти кажа че в София си ги харчи.

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Аз тогава да не споделям, а? Моят паркетник ме очарова с 6/100 последните 600км.Градското ми е 7.8/100.Направо паднах.Аз ще взема да си мълча повече в тая тема, че ме хваща срам от този "висок" разход.
              Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Имам Mercedes G 300GD - 86г. дълга база. Като изчетох тази доста обширна тема забелязах , че май много не ги карат тия джипове..., а и в таблицата много оскъдно инфо. ....та моят камион на дълго (повече от 100км/ч не развива) харчи около 10-11л/100км , градско немога да го хвана, а на оффроуд разходка или лов накъде около 15-16л./100км нафта, но мога да кажа , че е стигал и повечко при по-кални и мазни терени.
                I want out !!!

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Добре бе колеги ( тия с нивите ) какъв е този разход от 14-15 градско. Моята гълта по 20/100 само в града. С 10 лв газ ( по 0.94 ст. газта ) 50км в града, значи 20лв=100км градско каране. Нормално ли е. Нивата е 1.6 карбуратор. Гумите са 215/75/15 Някакви мнения

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Първоначално публикуван от h1pn03ui4 Преглед на мнение
                    Добре бе колеги ( тия с нивите ) какъв е този разход от 14-15 градско. Моята гълта по 20/100 само в града. С 10 лв газ ( по 0.94 ст. газта ) 50км в града, значи 20лв=100км градско каране. Нормално ли е. Нивата е 1.6 карбуратор. Гумите са 215/75/15 Някакви мнения
                    Нашата праска 14/100 извън градско..Градско не се кара ,че щи съдере кожата
                    П.П Нормално колега
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Сузуки Джимни 4WD,1.3 пълен инжекцион,16 клапана,59 киловата,1999г. Харчи 10 литра бензин(95) на 100 километра градско(София в центъра),8.6 литра смесен разход(2/3 извънградско), 6,9 литра извънградско,на магистрала-6.6 литра.
                      Това с гуми 195/70 R15 и само на асвалт. Засега не съм го засекъл колко харчи в гората.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        На баща ми freelandr 2002 td4 2.0
                        Гацко 9-10/100
                        магистрала 7.5-8/100
                        OFF-ROAD 10+

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Първоначално публикуван от h1pn03ui4 Преглед на мнение
                          Добре бе колеги ( тия с нивите ) какъв е този разход от 14-15 градско. Моята гълта по 20/100 само в града. С 10 лв газ ( по 0.94 ст. газта ) 50км в града, значи 20лв=100км градско каране. Нормално ли е. Нивата е 1.6 карбуратор. Гумите са 215/75/15 Някакви мнения
                          Малко множко ми се вижда да ти кажа. Моята 1.7 карбуратор ми харчеше 13-14 градско в София. На бензин също 13. А градското в Чирпан не е по-натоварено от София. Просто сигурно са ти много отворени винтовете на газовата уредба и харчи повечко, ама и върви повечко за сметка на това. Все пак си е и до стил на каране разбира се, но лично на мен като бивш притежател на нива 20 на 100 ми се вижда много.

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Тойота Ланд круизър 95 2002г. 9л./100км. София - Хисаря - София. Не съм свалял под 120км/ч и не съм вдигал повече от 140км/ч

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              паджеро 2,8 tdi 1997 г Super select дълга база,градско 10-11,извън 9,в балкана 12-13

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                шогун пинин 2.0 гди 5вр. смесен разход 10/100, като градско съм стигал до 11.2/100 и извънградско е падал до 7/100 при скорост около 110км/ч и при задно предаване само. 4х4 не съм засичал защото само веднъж съм го карал

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X