Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Джип Гранд Чероки, лимитид, 3.0 CRD, 218 кс, автоматик
    - нещо не е наред тука, не намерих друг пост в 40 и кусур страници тема, но:
    - 11,4 извънградско при 80-90 км/ч
    - 11,5 извънградско при 130-140 км/ч
    - 11,5 градско (София и Пловдив)
    Каква стана тя?! Някакви идеи що държи упорито такъв разход, както и където и да карам? Не качва, ама и не пада!

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      От три месица имам Паджеро къса база , но вече съм му навъртял две хилядарки. Зареждам на едно и също място и все догоре. Между 8,5 и 10л. нафта.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Рено Колеос 4х4 2.0 Дизел 150 к.с АТ - извънградско 7-8; градско 11-12; магистрала 8-9

        Навъртях му 3000км. и при бавно каране (до 90км/ч) стигна до 5.9 на компютъра, но реалността до сега е 7.6 за всички зареждания

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Първоначално публикуван от crnamaca Преглед на мнение
          Джип Гранд Чероки, лимитид, 3.0 CRD, 218 кс, автоматик
          - нещо не е наред тука, не намерих друг пост в 40 и кусур страници тема, но:
          - 11,4 извънградско при 80-90 км/ч
          - 11,5 извънградско при 130-140 км/ч
          - 11,5 градско (София и Пловдив)
          Каква стана тя?! Някакви идеи що държи упорито такъв разход, както и където и да карам? Не качва, ама и не пада!

          Колега, и при мен е така. Паджеро 2.5 ТДИ дълга база. Каквото и да му правя все едно харчи. И аз не знам защо.

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Тойота-Ленд Крузър,LJ-70,2-ЛТ мотор,86к.с.,88год.,
            Гуми-"цивилни",всесезонни(доколото има такова животно изобщо!)225/75/16"
            Пробег:510км.,от които 310км. по шосе със скорост 90-95 до 100км./ч.и 200км. в Софииско грАДСКО из центъра.
            Гориво:ОМВ Премиум дизел(зимата е Алпин-дизел).
            Комбиниран разход:точно 10 литра на 100км.Мисля,че няма какво повече да се желае от катърчето!
            Колата се кара плавно,но енергично и без помотване,потриване и гонене на икономия.
            Преди пробега я заредих лично,и преди малко пак напълних догоре на същата бензиностанция,и на същата...колонка

            П.С. Не знам с този размер гуми,доколко е точна скоростта и изминатото разстояние,имайки предвид,че оригиналния размер гуми е 205/80/16"?
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Kia Sorento разход градско 12л,изван градско 8-9л,иначе е автоматик

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                То мойто едното е Субару Легаси 2.0 1999 - във Варна - 10 - лято, 11 - зима - при спокойно каране, извън града с 100-120 7.0, с повече - повече,

                Другото Хайлукс 2.5 Д4-Д 2006 г. в града 11, извън града 8, по нивята - 12 л/100 км

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Хюндай Санта Фе II 2.2CRDi 156коня
                  Градско-8.7л*/100км.
                  Извънградско-6.8л*/100км.
                  Офф-роуд*-21л/100км.

                  *Май карам като баба. Ама пак всички са зад мен на светофарите. Средно от ~20-те ми зареждания до тук.

                  *При около 150км/ч(круиз контрол) със климатрон. на 23.5г градуса(важна информация )
                  *Ако изобщо може да се нарече така. Този разход(по борд. комп.) постигнах преди около 2-3 седмици около Смолян,Пампорово и Чепеларе.Общо взето „офф-роудът“ беше съставен от разни черни пътеки из гората и пистите на Чеп./Пампорово + пътчета м/у Пампорово-Смолян. През цялото време на 4WD LOCK с включване на TC на някой места!

                  ВАЖНО!!! Градското е „по сметки“,а офф-а и извънгр. по бордовия професор.
                  Последно редактирано от Dino; 23-05-09, 19:12.
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • Daihatsu Feroza 1992г 1.6 16V карбуратор градско 14-15/100км извънграда при 110км/ч (което е максималната скорост която пътниците могат да понесат в купето) 12/100. Оказа се че виско муфата е развалена и в 90% от времето съм карал на "смукач". След смяната и извън градско 9/100!

                    Nissan Terano II 2001г 2.7 TDI къса база
                    проблем с клемата на акумулатора нулира постояно дневния километраж и до сега не съм успявал да го засека, но разход от 8л/100км който ми презентираха при покупката ми се струва нереален. По скоро съм склонен да вярвам, че ще е около 10-11/100км. Но след Ферозата всичко ми се вижда по хубаво
                    Последно редактирано от cveti; 24-05-09, 19:05.
                    Mitsubishi Pajero 2800+
                    Stop the earth I want to get down

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Power Tech Quadra Drive-от както е в мен съм минал около 2 000 км. и градско и извънградско(не съм вдигал повече от 120) компютъра показва среден разход 15.5,като климатика е постоянно включен.Мен ме устройва така че не си правя труда да го засичам по друг начин .Моето мнение е че като искаш да ти гори малко,си купуваш Опел Корса 1.1 и се радваш.......
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                      0877стоидевет215–Радослав

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Да и после си блъскаш (блъсках) главата,че си си купил 1.1,който двигател харчи почти колко 1.6. Това обаче е разговор за друга тема...
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          УАЗ 469 15л.-100км. на шосе. В гората разхода стига 50л. газ за 100км.
                          УАЗ 31512-Тото

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Сузуки SX4 4х4 1,6 бензин GL
                            градско: 9,1/100, лято
                            извънградско: 6,5-7,2/100, лято

                            Автомобилът още се разработва, надявам се да снижи разхода. Рядко ще го ползвам по черни пътища, но ще споделя разхода, като се случи. Само един път минах 10 км офроуд и по компютъра даваше моментен разход 8-15/100.

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Opel Frontera B 2.2dti дълга база
                              -градско 10-11/100км
                              -извънградско 6.5-8.5/100км (зависи колко тежи крака)
                              -средно - 8.5-9.1/100км
                              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Opel Frontera 2.2ТДИ къса база
                                -градско 8-9.5/100км
                                -извънградско 6-6.5/100км

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X