Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Първоначално публикуван от mitsufen Преглед на мнение
    Здравиейте! Сравнително нов съм, повечето не ме познават, но ще си позволя да се изкажа. Паджеро 2500 ТД, дълга база. Преди месец и нещо му сложих усилено окачване -ОМЕ. Смених и гумите и джантите. Старите си бяха редовите паджерски джанти с гуми 215R15. Новите са J8х15 с гуми 31х10,5х15. Със старите ми гореше 10,5 градско, но само на заден. Зимата в снега го карах известно време 4х4, но не вдигна разход. С новите го засякох на 300 км само градско и ми даде10,00. Т.е. - 0,5 надолу. Не е за вярване, но е факт, ако е вярна колонката.
    Дали изчисляваш правилно ? Имаше тема в която се описваше , че 100 км с 31х10,5х15 реално са 106 км , т.е. разхода ти е под 10л на 100км . Ако е действително така те поздравлявам .
    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Субару Форестер AWD , 2001г , 125 к.с. 2.0 автоматик , 13,5 - 14 литра - газов инжекцион

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        карам Pajero 2500 tdi..хар4и ми около 10 градско без да му давам много ръ4ка.а на дълко спада под 10 като имаме на предвид 4е го карам с 100-120 ..в гората на бавни разхода му е около 12-13..

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
          Дали изчисляваш правилно ? Имаше тема в която се описваше , че 100 км с 31х10,5х15 реално са 106 км , т.е. разхода ти е под 10л на 100км . Ако е действително така те поздравлявам .
          Знам, че трябва да се преизчислява, но не съм си играл. Това е, което си показа километража по нормалния начин. Утре ще го засека на 700 км , повечето извънградско и 60-70 по гората. Просто трябва да напълня резервоара. Много съм доволен от новите гуми. В дълбока кал , от место тръгвам като от асфалт. И то само на заден мост. Блогодаря за поздравлението!

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Тойота 4 Ранър 2.4 тд-12/100 градско в София и 12/100 извънградско!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Паджеро,96г.къса база автоматик,градско с леко каране и с добре напомпани гуми-16л

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Какъв мотор е това Паджеро!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  2.8 тди,но пак ми се струва много(

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Множко е за дизел,та бил той и 2.8!А извънградско?
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Pajero 3000 V6, 93г., automat, бензин, дълга база
                      градско София 16 - 20л./100 А95
                      извън гр. асфалт 14л./100 А95, 13л./100 А98 при средна скорост по GPS 70 -110 км/ч
                      същото е и при вкл. двата моста без блокаж
                      OFFRoad и сняг 19-20л./100
                      За икономично каране на автоматика трябва да го излъжеш при малка скорост да остане на по-висока предавка,което е много трудно при Паджерото.Не знам как е при дизеловото с автоматични скорости.
                      Слекота го постигам на Мерцедес 124 и мога да карам на 4та при 1500 оборота( около 45-50км/ч),но на Паджерото не.

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Инфинити FX 3,5 градско 13л. извънградско 11л. в гората трудно влиза, не съм пробвал
                        Последно редактирано от Паджеровод; 10-05-09, 11:13.
                        --------------------------------------------------
                        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                        [/FONT]

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Днес Гранда направо ми скри шапката с разход - ходихме до Пияничище (през Самоков, Клисура, Сапарева баня). Карах кротичко (максимум 90-100 км/ч), все пак возя бебе, пък имаше и много движение, както и катаджии. Знаете го пътя - доста завойчета и стръмни баири. Климатроника през цялото време нагласен на 21 градуса.

                          Снощи вечерта го заредих и днес на връщане пак на същата колонка на същото ОМВ в Горубляне - общо 186,4 км с 16,5 литра нафта = 8,8 л/100 км.

                          Според бордния компютър разхода бе 8,6 л/100 км - лъже гадината

                          Преди ремонта на автоматика гореше около 1 литър повече.



                          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                          Volvo XC90 D5 Executive '12
                          Volvo XC60 D5 Summum '11
                          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Имам Тоиота Корола 4Х4 2003.
                            Градско 8.5-9.4
                            Извънградско 6.9-8.0
                            Е,пак казвам и сигурно се повтарям за кои ли път ,че всичко си зависи от стила на каране.

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              неделното засичане показа точно 10 газ на 100 за Самурая. 218 км с 21 литра газ при 50/50 асфалт и гора. Много съм доволен!
                              Honda HR-V 4WD D16W1

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Фрилендър 1.8 бензин, 16клапана, ръчни скорости:
                                - извънградско при скорости до 100 км/ч- 8,2 л/100км
                                - извънградско при 130 км/ч- 10 л/100 км
                                - градско- 10-12 л/100, зимата при много къси разстояния- до 12.5л/ 100км

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X