Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
    пич, в двигателят на моя Гранд има 13 литра антифриз и загрЕва за 7 мин. на място при температура -5 С.
    Оправи си колата и се радвай на разхода, който имаш... перфектен е
    Колата на жена ми тойота корола дизел е почти нова на 8 месеца и при -3 градуса показа нормална температура чак на 15 /петнадесетия/ км. от запалването, а климатроника и духва топъл въздух към 10 /десетия/ км.
    Да я оправят ли и нея /колата, не жена ми/?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Колата на жена ми тойота корола дизел е почти нова на 8 месеца и при -3 градуса показа нормална температура чак на 15 /петнадесетия/ км. от запалването, а климатроника и духва топъл въздух към 10 /десетия/ км.
      Да я оправят ли и нея /колата, не жена ми/?
      Да и прегледат термостата и антифриза.

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        [quote=s_s1;273510]Колата на жена ми тойота корола дизел е почти нова на 8 месеца и при -3 градуса показа нормална температура чак на 15 /петнадесетия/ км. от запалването, а климатроника и духва топъл въздух към 10 /десетия/ км.
        Да я оправят ли и нея /колата, не жена ми/?[/quote

        Нормално. Работната ми кола е Пунто Дизел от Гео Милев до Народно Събрание постига една чертичка. После обратно нагоре до Правителствена б-ца достига до една четвърт на стрелката... трагедия и студ - в момента е с картон пред радиатора като съм и покрил ЦЕЛИЯ !!! радиатор и ефекта е нулев... загрява малко повече само ако я вкарам на високи обороти.....

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Преди да е достигнала нормална работна температура(около 80-90 градуса или почти половината на скалата от уреда на таблото) пипнете радиатора отпред, трябва да е студен. Термостатите отварят на около 80-90 до 92 градуса. Ако е наред преди тази температура трябва радиатора да е студен. Ако не е - смяна на термостата...
          Дори навън да е -25 за 15 мин. трябва да се сгрее колата...поне до 60-70 градуса

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Дизелите по-бавно загряват от студен двигател. Това е нормално.
            Ако искате бързо топло, слагате печка.
            Затова и много дизелови коли от северна Европа идват с монтирани печки.

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
              Да и прегледат термостата и антифриза.
              Работи си термостата. След изминати 10 км. и 2-3 мин. преди тръгване работа на място маркуча, който отива от двг. към радиатора е абсолютно студен, радиатора също. Значи термостата още не е отворил. А какво да му гледам на антифриза? Нивото му е ОК.
              Просто дизелите загряват по-бавно и докато влезнат в режим разхода е огромен. Ако Ви трябва само за няколко км. на ден по-ефтино е такси. Поне е топло, като дойде.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                не само дизелите харчат повече студени.
                моето паджеро напоследък го гледам че взема към 30 газ да изпива на късо.

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Малко късно я открих тази тема, ама по добре късно от колкото никога.
                  RANGE ROVER 2.5 DSE: 14 - 15 ГРАДСКО 10 - 12 извън града при скорост 100 - 120км/ч.
                  ГАЗ 63 по черен път 40 - 50 на сто.
                  Всичко е много относително.

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Последни ъпдейти за разхода на Бясната Табуретка (Jeep Wrangler YJ 4.0) с новите гуми 31Х13.5 градско-извънградско (с висене в задръстване по магистралата 3 часа) - 16/100
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      И аз да се разпиша
                      Ауди 100 2.3 4х4 на газ твърдо 16.5 извън градско.Градско 17 18 все едно си карам газка.

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Първоначално публикуван от recaro_7 Преглед на мнение
                        Здравейте...
                        ми аз преди малко си идвам от Паничище и днес фронтерата ме изненада неприятно.
                        Показа разход 15.5 литра на 100км.
                        Може би защото беше -10 С
                        и колата загре чак в Сапарева Баня.
                        Но преди това до Сандански ми даде 10-11 изван градски,
                        средно 12-13л.
                        Но чак над 15 литра?
                        Нормално ли е?
                        Става въпрос за разход на Газ
                        Приятел леко с тоя разход ще ми докараш инфаркт.

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
                          Приятел леко с тоя разход ще ми докараш инфаркт.
                          Ми дано нети докарам "сърцетуп"
                          Днес пак я засекох и как и да я смятам закова на 17л. Газ
                          а като питам приятели с фронтери ми викат,че техните харчат по 12-15 и то с голем зор.
                          Та ме хвирлят в тъч
                          На кого да вярвям......
                          Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Карал съм Ауди 100 2.0 16в,еми колеги с климатроник градско си праскаше 15/100,това си е.Ако някои иска 5/100 градско Тико е неговата кола
                            SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Първоначално публикуван от BOBI_27M Преглед на мнение
                              Карал съм Ауди 100 2.0 16в,еми колеги с климатроник градско си праскаше 15/100,това си е.Ако някои иска 5/100 градско Тико е неговата кола
                              Виж за гардското както и да е но извън него да ми харчи 16 17 не е читава нещо работата.Че тук има колеги с по 4литра бензинови мотори и харчат по 17 18 газ извънградско.

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Нисан Патрол 2,8ТД 1994 - градско 15+ литра/100км (не мога му хвана края) извънградско 15 литра/100км

                                и само да подразня камионистите:
                                Мерседес 200CE 2.0 метан - 5,50 лв. /100 км. - смесен цикъл градско/извънградско...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X