Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Първоначално публикуван от box1 Преглед на мнение
    Абсолютно си прав, колега! Колко време или км е необходимо да загрее например един 2,5 ТДизел двигател за да работи нормално?
    Имал съм ТЛК 73 с 2Л-Т и Галопер - за 3-4 километра загряваха и двата...
    Тойотата понеже беше бая стара "искаше" 1-2 минути работа на място "да изчисти" котато е под 0С, а Галопера и при -10С палеше от 1/4 и тръгваш веднага, но първите 2-3 км не бива да се зори, най-вече заради турбото...

    Имал съм куриозен случай с Меган 1.9ДТИ - след нощно каране на ски на Боровец /-19С/ - стрелката на Т стигна "мин" чак в Долна Баня /12км/ - нали е нанадолнище...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Лада - Нива 1.7:
      среден разход по норматив 12.5л./100км. летен разход, 13.5/100 - зимен.
      На асфалт и икономично шофиране може да се свали разхода до 10/100 през лятото, на "черно" при ползване на бавните и блокажа зимата отива към 18/100...

      УАЗ 469:
      среден разход по норматив 17.5л./100км. летен разход, 19.2/100 - зимен.
      На асфалт и икономично шофиране може да се свали разхода до 14/100 през лятото (изключени капачки), при ползване на бавните и включен преден мост зимата отива до 26/100...

      Данните са на база почти ежедневно замерване - винаги пълня резервоара до горе по възможност от една и съща колонка и нулирам километража.

      Данните са осреднени за 10 годишен период, 3 ниви и 2 уазки; над 350 000км.

      Общо взето, добре поддържан държавен УАЗ може да изхрани и един 1.3 Опел
      С нивите едвам се вмествам в нормата...
      Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Колко харчИ един уаз в черното 2,4литров

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Първоначално публикуван от milan792 Преглед на мнение
          Колко харчИ един уаз в черното 2,4литров
          Колега щом можеш да пишеш значи познаваш буквите и можеш да прочетеш какво е написано точно в поста над твоя. Баси, то бива да те мързи да прочетеш и да искаш всичко на готово, ама това вече е прекалено нагло твоето!
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Здравейте...
            ми аз преди малко си идвам от Паничище и днес фронтерата ме изненада неприятно.
            Показа разход 15.5 литра на 100км.
            Може би защото беше -10 С
            и колата загре чак в Сапарева Баня.
            Но преди това до Сандански ми даде 10-11 изван градски,
            средно 12-13л.
            Но чак над 15 литра?
            Нормално ли е?
            Става въпрос за разход на Газ
            Прикачени файлове
            Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Първоначално публикуван от recaro_7 Преглед на мнение
              Здравейте...
              ми аз преди малко си идвам от Паничище и днес фронтерата ме изненада неприятно.
              Показа разход 15.5 литра на 100км.
              Може би защото беше -10 С
              и колата загре чак в Сапарева Баня.
              Но преди това до Сандански ми даде 10-11 изван градски,
              средно 12-13л.
              Но чак над 15 литра?
              Нормално ли е?
              Става въпрос за разход на Газ
              Ей, и ти ли се бъзикаш с чувствата на хората тук? 15 газ = 8 бензин... Какво повече искаш? Зимата в снега и студа?
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Първоначално публикуван от recaro_7 Преглед на мнение
                колата загре чак в Сапарева Баня.
                пич, в двигателят на моя Гранд има 13 литра антифриз и загрЕва за 7 мин. на място при температура -5 С.
                Оправи си колата и се радвай на разхода, който имаш... перфектен е
                LZ1RED

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                  пич, в двигателят на моя Гранд има 13 литра антифриз и загрЕва за 7 мин. на място при температура -5 С.
                  Оправи си колата и се радвай на разхода, който имаш... перфектен е
                  Дидо, двигателят на твоя Гранд отделя 4 пъти повече калории топлина от неговия . И аз казвам че разхода е добър.
                  Последни наблюдения върху Летящата Табуретка - маршрут София - Троян - Търново - Гурково - Сливен - Карнобат - малко офроъд - обратно София през Пловдив - 14-15л. Скорост 110-140, през Проходът на републиката 60-130. Определено на студа гори 1.5-2.0 литра отгоре. Бензин А-92 и А-95.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Да споделя и аз малко за разхода на УАЗ 469....

                    Миналата седмица направих едно малко преходче от Пасарел до Лозен(през гората разбирасе), преправяне на амовете и после обратно Лозен - Пасарел.... Преди години съм мерил разтоянието с мотор - около 20тина(ако сложа буксуването незнам колко километра ще да съм минал) километра е.... Шмръкна ми около 15 литра бензин....На асвалт не съм го засичал никога, но е в рамките на нормалното....
                    Много рядко съм му слагал втора бърза.....Почти само на първа и много газ....Където не му достигаше мощност минавах на втора бавна....

                    Та всичко това ме кара да се замисля дали е нормално в гората с много кал и тук-там мокър сняг да изгори толкова....Да кажа, че и гумите ми за кал, са равносилни на слик при Формула 1!....

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      В гората разхода е на час не на километър, така че направи си сметката колко време си минавал тия 20-тина километра
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                        В гората разхода е на час не на километър, така че направи си сметката колко време си минавал тия 20-тина километра

                        Време не съм засичал(точно за това ме е яд, макар че Ники май ми засече връщането, ако си спомня нещо да сподели...), ама се получава 75/100 разход... сериозна работа... Не че ме притеснява....но рекох да споделя....

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Ако си откарал около час време съвсем нормално е. За час при нормален път ще минеш ~100 километра, което си е 15/100 - добре за УАЗ-а
                          Това са много груби сметки, сега да не се хванете да ме оборвате, но някаква такава зависимост съществува.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Горе-долу така излиза, най-много да е час и 10-15 минути...но и бензина може да е повече около 2-3 литра(не съм го мерил до грам)....

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Да допълня и аз таблицата

                              Фронтера Б 2.2 , 99 г. Бензин, Къса База

                              Градско - 15 - 16 л/100 км - вече си мисля, че е прецакана
                              Извънградско - 12л/100 км
                              Офф - ??? още не знам

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Първоначално публикуван от recaro_7 Преглед на мнение
                                Здравейте...
                                ми аз преди малко си идвам от Паничище и днес фронтерата ме изненада неприятно.
                                Показа разход 15.5 литра на 100км.
                                Може би защото беше -10 С
                                и колата загре чак в Сапарева Баня.
                                Но преди това до Сандански ми даде 10-11 изван градски,
                                средно 12-13л.
                                Но чак над 15 литра?
                                Нормално ли е?
                                Става въпрос за разход на Газ
                                С Гранд 4.7 V8 със 75 литра бензин изминах 453 км. с джипа. Ела да заредиш един път моя джип и после много приятно ще бъдеш изненадан от твоята фронтера.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X