Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Множко е .Трябва да слезе поне на 12.Като си смениш кабели свещи и тн.,вероятно ще се пооправи.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • А може ли да е и от това, че на предното предаване е с капачки, а не на тресчотки и полуоските се въртят постоянно. И като казах това да питам някой има ли представа къде могат да се намерят ръчни тресчотки. Разбрах, че май от Самурай стават, но не разбрах от къде да си намеря

      Коментар


      • NISSAN PATROL Y260 2.8 TD дълга база, 1992г, 173 000 км, шосейни гуми 235/70/15. Разхода е засечен за 500 км (150 магистрала и 350 градско в София) с пълнене на резервоара до горе. 500 км = 52 л. т.е. 10.4 л/100 км смесено (2/3 градско). По магистралата е каран със 90-110 км/ч на 1-2 пъти до 140. В града (София) е каран кротко, но без излишно пазене, но и без двучасови задръствания. Второто засичане предстои ако има нещо различно ще пиша.
        п.с. Не съм сигурен това ли е оригиналния размер на гумите, но сигурно е близък и разликата в диаметъра може да е няколко процента.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • Първоначално публикуван от vesy
          Suzuki Vitara 1.6, 91г
          Моята Сузана харчи 14 газ на градско
          На бензин и офф нямам още много наблюдения, но едва ли ще ме изненада приятно. Голям ми се струва този разход, но пък може да го сравнявам с Фиатчето, което имах и ми харчеше 5 газ....еееехххх мечти, мечти!
          ми на мен толкова ми харчеше фронтерата 2.4 в СФ на заден мост

          Коментар


          • Е, все пак Фронтерата е 2.4, Сузана е 1.6, мисля, че има разлика все пак!!!

            Коментар


            • Първоначално публикуван от icerunner
              NISSAN PATROL Y260 2.8 TD дълга база, 1992г, 173 000 км, шосейни гуми 235/70/15...п.с. Не съм сигурен това ли е оригиналния размер на гумите, но сигурно е близък и разликата в диаметъра може да е няколко процента.
              Оригиналния размер е 205R16, който е почти като този в момента (или може би съвсем малко по-голям). Честито за разхода, според мен е отличен, моят бивш (Y260 къс) даваше 12.6 в града (средно за общ пробег от около 3.000км.), 10 и малко извън града асвалт и не повече от 14-16 извън асвалта.. с гуми МТ/R 31/10.5/15 (с 2" по-големи от твоите и малко по-широки).

              Коментар


              • Е, то с 31'' обиколката на гумата си е почти 8% по голям, т. е реалния разход трябва да е бил малко по-малък. А аз че съм късметлия - и аз така си мисля. Бившия собственик ми каза че извънградско с 80 и градско в пловдив все е 10/100 ако е само на заден мост и 12/100 на 4х4. Поне за сега изглежда че не е излъгал.
                А твоя звяр има ли шанс да го свали тоя разход поне с 30% или така си е нормално (24/100)?
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • Луаз 969 М

                  10 л Градско
                  7 извън градско

                  и

                  Луаз 969 А
                  40 л във вода
                  18 на суша
                  [img]http://img153.imageshack.us/img153/5483/image400mp9.jpg[/img][img]http://img393.imageshack.us/img393/4411/luazlogoairv5.gif[/img]

                  Коментар


                  • Тази седмица се повозих с един мерцедес Г 280 дълга база: градско 26, извънградско 12. Градското включва и една офф разходка до бистрица за тест на новите гуми дето ги сложи Голди.

                    Коментар


                    • Бертоне 1.6
                      в града ми гори от 11,5 до 12,5
                      извън града гори 8,5 до 9 при 90 км
                      Bertone freeclimber 1.8 115hp

                      Коментар


                      • Така...Е то че вече имам първите засичания на новия змей.
                        Ford Explorer 5.0 V8 - 306кс.
                        Градско - 16-18 (А-92 - дават го за 86, ама такъв вече никъде няма)
                        Извънградско 13 (при 120км/ч през цялото време - автопилот)
                        Иначе го понастъпих - електронния ограничител сработва на 180км/ч, тогава върви с 3500 оборота
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от quadra
                          Така...Е то че вече имам първите засичания на новия змей.
                          Ford Explorer 5.0 V8 - 306кс.
                          Градско - 16-18 (А-92 - дават го за 86, ама такъв вече никъде няма)
                          Извънградско 13 (при 120км/ч през цялото време - автопилот)
                          Иначе го понастъпих - електронния ограничител сработва на 180км/ч, тогава върви с 3500 оборота
                          В ТАКЪВ СЛУЧАЙ НЯМА СМИСЪЛ ДА ГО ГАЗИФИЦИРАШ
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • Да ти кажа и аз се замислям - определно надминава очакванията ми.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от quadra
                              Градско - 16-18 (А-92 - дават го за 86, ама такъв вече никъде няма)
                              А нали нещо щели да спират и А92 ?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • Да, от Лукойл ще го спрат. Предполагам че вносен (в Еко Елда например) ще се намира още някоя друга годинка. После минаваме на 95
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X