Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кайрона 2.0 XDI не знам колко харчи, но ми харесва да си мисля, че е 8/10
    Ако се съди по шума на двигателя, харчи колкото танк

    Коментар


    • Rav 4 втора генерация бензин 150 к.с. автомат на газ.
      Смесено градско/извън - 13-15/100;
      Чисто градско - карам малко и не съм горил цяла бутилка, за да засека;
      Чисто извънградско - 10-12;
      На бензин с литър надолу.
      Гумите са 215/70/16 АТ.
      Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • Kia Sportage Je 141 к.с. бензин,ръчка,235/60/16 всесезонни за асвалт -градско между 12 и 14/100 ,извън градско 10-11/100

        Коментар


        • Jeep Cherokee KJ, 2.8CRD 150к.с., Автомат, 235/70/16 всесезонни, A/T
          Извънградско - 8.5л/100
          Извънградско (магистрала) + каравана (1700кг+), 90-100км/ч - 13-13.5л/100
          Последно редактирано от murfito; 25-02-22, 16:54.
          Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
          Око за око, паста за зъби!
          Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

          Коментар


          • Suzuki Grand Vitara xl7 ,2,7 бензин, автомат 5 скоростен, повдигната 5 см. с гуми 225/70/16.
            Чисто градско няма как да засека.
            Чисто извънградско газ 16,5 , бензин 12,5.
            Смесено каране Сандански и региона 17-17,5 газ
            По черни пътища с включен 4Н и на места 4L ми дава 22 - 25 газ.
            Струва ми се че разхода на газ спрямо този на бензин е малко по висок от нормалното за газов инжекцион, но скоро взех колата и още не съм се наканил да я откарам на преглед при читав газаджия!
            Последно редактирано от sl.daskalov; 02-04-22, 15:06.
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • Иван Жоров
              Иван Жоров коментира
              Редактиране на коментар
              12,5 до 16,5 е много голяма разлика. Нормално е да е до 15 на газ при 12,5 бензин. Грубо казано бензина го умножаваш по 1,1-1,2 в масовия случай. Докарвал съм градско по-нисък на газ отколкото на бензин при по-нискооборотни коли, много е относително.

          • Фронтера ДБ 3.2 V6, бензин, ACK, 205 кс. заводско окачване и заводски размер гуми.

            Градско 12-20

            Извънградско 10-13

            По черно и включени бавни над 30

            Няма газ, само със 100 октанов бензин я карам.

            Коментар


            • Мураното извънградско 7-8,в града 12-13 ,но в града карам най вече на къси разстояния,по 2-3км и гася.

              Коментар


              • CRV дизел 2009г, магистрала с 140 на темпомат 8, в града малко по малко. Делика автомат 2,5 дизел с гуми 31 средно 12 само на заден мост.

                Коментар


                • Диско-2, Тд5 : 50%-градско, 40%-шосе и 10%- на бавни = 9,5л/100 тая зима
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • С уговорката , че е само на предно, тиганя ми дава 5,5 смесено. 2,0 ТДИ, 150 магарета.
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • С уговорката, че е парт-тайм, и се кара на задно, Мусо 2.9 атмосферен - около 10/100km.
                      ... са, дали е 9 или 11, никога не съм засичал, но чат-пат си нулирам дневния, и ако се уцели лампа до лампа, сè е около 10.
                      Това мешано с немагистрално, като на него съм до 100 заради "временните" ремонти по кюнците, но пък градското ми е с изцеждане на 2-ра и 3-та, ако може, щото ме кефи как се изрязва с дългите скорости, ама после си му бия една 4-та и тè така.

                      P.S. Щеше ми се да му сложа още един турбиниран цилиндър, но при положение, че ми е унисекс евридейка, щото ме кефи, не знам дали има смисъл да се вкарам у филм с евентуален резултат +2÷3л ежедневен разход.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 02-04-22, 21:00. Причина: P.S.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • Джоу (x3mrjoe)
                        Джоу (x3mrjoe) коментира
                        Редактиране на коментар
                        Еее, има разбира се, но ти явно го държиш на макс, предвид професионалната деформация.

                      • cecoa1
                        cecoa1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Верно има лампа, видях в ръководството.
                        Ама не е святкала и след близо 800км смесено каране... А резервоара уж е 80л, разхода какъвто и ти каза -9-10-11 на сто... Значи много е вероятно лампата да не работи.

                      • Джоу (x3mrjoe)
                        Джоу (x3mrjoe) коментира
                        Редактиране на коментар
                        Приготвяш си нов горивен филтър, меташ една добавка за почистване на горивната система +10% бензин, и ше светне по некое време, ако няма нещо прекъснато или изгоряла ламба, разбира се.

                    • Хюндай Туксон 2.0 CRDI 113к.с. 5 степенна ръчка, гуми всесезонни (така ги водят) 235/60/16. Граско под 10 и надълго под 7 не съм го виждал при нормално каране. Започна ли да го газирам, разхода скача драстично. От лампа до лампа, от пълно до пълно, по борд компютър дава винаги почти едно и също без съществени разлики.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • Шеви Аваланш 5,3 газ нЕма...кат го придобих компа беше на 14,1 среден ся е на 15л.Ни съм засичал пълно пълно ни празно празно.....Карам и тва е.......
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                        0888854582
                        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                        Коментар


                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          15 литра на 100 километра или 15 мили на галон? То около тия цифри се изравняваше ма да питам,че аз Шеви да смята в литри не съм виждал.
                          Аз с комбито съм двойно

                        • Джоу (x3mrjoe)
                          Джоу (x3mrjoe) коментира
                          Редактиране на коментар
                          Неговият май е канадец.

                        • traun
                          traun коментира
                          Редактиране на коментар
                          Всичко е в литри.... И да,канадка е.

                      • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-04-04_15-25-36-721.jpg
Прегледи:972
Размер:170.8 КБ
ID:6842754 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-04-04_15-25-37-538.jpg
Прегледи:979
Размер:186.7 КБ
ID:6842755 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-04-04_15-25-37-435.jpg
Прегледи:965
Размер:195.9 КБ
ID:6842756
                        те данните!И понеже имаше тема за МДС системата,показва кога е 8 и кога 4 цилиндъра....
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                        0888854582
                        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                        Коментар


                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          Мойта ще се опитам да тия снимам днес,може го това на последната снимка,но ми трябва да слизам от планина някаква,без газ и не вдига повече от 90

                        • traun
                          traun коментира
                          Редактиране на коментар
                          Може би искаш да кажеш-първата снимка!Последната е усреднения разход,снимал съм го до де бЕх на паркинг.Инак случва се и по равно да изключва 4 цилиндъра,тя си решава кога,дори и при скорости около 120-130.А за по нанадолнище-то ясно.Кат пускам Витиня към София почти до Яна си перка 90% на 4 цилиндъра и после по "новото" пак сменя.

                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          Виждам аз кое какво е,и езика ми спорИ,но баш за последната снимка става въпрос по нанадолнище - мойто повече от 90 надолу не набира,аеродинамиката и разказах играта от години вече,не е модела с изключващи цилиндри и средно дава около 25,леко градско 30 и горница,на 2 педи сняг или мек пясък с ремарке и до 80/100 стига.

                      • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:098DF95D-6301-4E6A-B704-6A1F908ACB7C.jpeg
Прегледи:861
Размер:695.4 КБ
ID:6843265

                        Ето го,много нежно каране 26 литра,че ходихме на кръчмичка барабар с тьщата пък тя на третия завой и е готова да скочи през прозореца като карам нормално.

                        5.7 осмак,380 коня заводско,тежки спирачки,тежки гуми,2 инча лифт,3 тона и малко градско натоварен, кутии,фарове, пьтечки……за разкош на разхода.Ако се сетя ще снимам от защо аеродинамиката си казва думата на селско.
                        Ето и защо повече от 90 не вдига без газ
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 05-04-22, 15:33.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X