Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    KIA SORENTO 3.5 A/T
    градско в София - 17-22l/100 km газ
    извънградско - 13-16l/100km.
    На бензин не съм я тествал.

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      1.Мерцедес МЛ270 CDI- 10l/100km магистрала, 12/100 градско, 16 и повече/100 дълбок сняг, кал, леко извън пътя
      2. УАЗ 452Д( бордови) 14-16 бензин/100, 30 газ/100
      3.Дайхатсу Териос 1,3 бензин 10/100 градско 9/100 магистрала
      УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Първоначално публикуван от autoklima Преглед на мнение
        Vitara 1.6

        Ако караш на пълна газ около - 13 / 100
        Ако караш нормално - незнам, несъм пробвал
        На газ ли караш? Каква скорост развиваш на пълна газ? Питам, защото моята ДБ 1.6 95 к.с гори към 16 газ по магистралата, когато педала е докрая.

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Допълних 25л нафта до капачката при изминати 215км. Това градско и с настъпване като бензин, че нещо се развървя и почна да ме радва кво им се случва на другите като нещо непознато за тях ги изреже.
          Километража ми показва по-малко, че съм с по-дълги дифове, но и при тези показания е 11.6, което пак ме устройва.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Все още е непознато това "нещо", кое настъпваш, кое пълниш. Няма ли да споделиш каква е колата все пак

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Допълних 25л нафта до капачката при изминати 215км. Това градско и с настъпване като бензин, че нещо се развървя и почна да ме радва кво им се случва на другите като нещо непознато за тях ги изреже.
              Километража ми показва по-малко, че съм с по-дълги дифове, но и при тези показания е 11.6, което пак ме устройва.
              Беше пълен, като занулих малкия километраж:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-71f8c2d22886bf44791417f11f183ff6-V.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:5789140

              Събра 63 литра нафта след снимката.
              Това преди два месеца като се прибирах. Повечето извънградско, 10-15% градско, и към 30% със 110-120км/ч по тангентата (добре че не ми работи оборотомера ).
              Последно редактирано от cecoa1; 20-05-18, 12:07.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Първоначално публикуван от sardaesox Преглед на мнение
                Все още е непознато това "нещо", кое настъпваш, кое пълниш. Няма ли да споделиш каква е колата все пак
                И в двата посочени по-долу случая става въпрос за Мусо с 2.9 атмосферен дизел.

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Допълних 25л нафта до капачката при изминати 215км. Това градско и с настъпване като бензин, че нещо се развървя и почна да ме радва кво им се случва на другите като нещо непознато за тях ги изреже.
                Километража ми показва по-малко, че съм с по-дълги дифове, но и при тези показания е 11.6, което пак ме устройва.
                ... като предното пълнене не проверих дали е до горе а се доверих на пълнещия, което по-принцип не правя.

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Беше пълен, като занулих малкия километраж:
                [ATTACH=CONFIG]957715[/ATTACH]

                Събра 63 литра нафта след снимката.
                Това преди два месеца като се прибирах. Повечето извънградско, 10-15% градско, и към 30% със 110-120км/ч по тангентата (добре че не ми работи оборотомера ).
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Повлиян от Цецо реших да направя това:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15269172872240.jpg
Прегледи:1
Размер:538.8 КБ
ID:5789210

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15269173106651.jpg
Прегледи:1
Размер:472.7 КБ
ID:5789211

                  ... и докато правех снимките, под джипа стана гьол от поне литър нафта след теч от тънка струйка, която почти спря като стегнах капачката и запалих двигателя !

                  Бях забравил, че си лепих резервоара "временно" през 2015 докато реша да го сменявам ли с пластмасов, този ли да ремонтирам или да сложа друг, но пак метален.
                  Явно ползването само на нафта в комбинация с BDC е почистила добре всичко и са се отворили течове.

                  Както и да е, явно разхода не е това което съм сметнал, та ще се засича като спрат течовете.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Както и да е, явно разхода не е това което съм сметнал, та ще се засича като спрат течовете.
                    Карай сега 500-600км и хем ще е по-точно, хем няма да влияе много на сметката ако го напълниш с половин-един литър по-малко. Т.е грешката ще е в десетите, някъде двеста грама разлика не показват нищо - дали ще е 9,7 или 9,9 все тая.

                    Между другото по-предния път като си идвах карах предимно градско и малко тестове по черни пътища, мисля че пак не мина 10/100, без въобще да го жаля, а ползвах и климатика. Та едва ли и твоя ще ги мине. Тия китайски лицензни печки ще се окажат учудващо икономични за размерите си Само на драг не знам къде сме в клас до стотина коня... Ама то и драг за такива не се организира, че ще трябва да е с преспиване
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      ......Тия китайски лицензни печки.........
                      .....Цецо , не е ли корейско ... https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1...BE%D0%BD%D0%B3
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                        .....Цецо , не е ли корейско ... https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1...BE%D0%BD%D0%B3
                        Корейско е, ама понеже е по-подценявано от останалото корейско, пък хем и името на много хора им е неизвестно, а пък Китай е известен с широк брой боклуци със странни имена... Та без да се уговаряме тука някои хора почнахме да се майтапим, като го наричаме "китайски" джип.
                        Т.е. казал съм го в преносен смисъл.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Карай сега 500-600км и хем ще е по-точно, хем няма да влияе много на сметката ако го напълниш с половин-един литър по-малко. Т.е грешката ще е в десетите, някъде двеста грама разлика не показват нищо - дали ще е 9,7 или 9,9 все тая.

                          Между другото по-предния път като си идвах карах предимно градско и малко тестове по черни пътища, мисля че пак не мина 10/100, без въобще да го жаля, а ползвах и климатика. Та едва ли и твоя ще ги мине. Тия китайски лицензни печки ще се окажат учудващо икономични за размерите си Само на драг не знам къде сме в клас до стотина коня... Ама то и драг за такива не се организира, че ще трябва да е с преспиване
                          Утре ше бръмча малко извън София, но като се върна ше трябва да измисля от някъде десетина-двайсе литра мазньоч да ми запуши течовете, а точен разход ще се засича след като проблема се отстрани, и то само в името на статистиката, щото явно е около 10 което напълно ме устройва.

                          ... а това с марката е голям ташак, даже наскоро имах поредната забавна случка пред една деЦка градина с едно момченце и майка му, ама ше я разкажа някъде другаде, да не цапаме темата.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            То пък щото хюндая е много по-различно от санг йонг.
                            Последно редактирано от svetli96; 21-05-18, 21:01.
                            SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Моя да не му е уроки последно време гледам по борд дава 25 на газчица в София.Вероятно са около 27/8 реални ма пак е добре.
                              Конете са доста,стари и жадни та искат паша.Доволен.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Кията нещо се бъгна и сега градско-извън градско разхода и е все 17.4/100 газ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X