Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Иване,ти си втория след Чаро,който може да се похвали с такъв разход.Аз моя никога не съм го свалял под 10/100. Нормално се движа около 12-13 . А си мисля ,че не ми е тежък крака.Че съм стигал и над 16-17...
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
      На бензиностанцията се разбира разхода, на тез компютри вяра не може да се има
      +1
      Пълно/пълно се засича, + реално изминати километри, щото почти винаги има разминаване.
      Това на таблото почти винаги показва по-малко.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Е точно това обясних днес на един белгианец.
        Пълниш фул , караш 400км , пълниш фул.( ако е и на същата колонка - още по-точно).Калкулираш.
        А може и инак.От смяна до смяна на масло.Ма сака писанье.У меморито.
        Па некои 4Х4 возат риболовни такъми , други возат мацки и , като зайдат у топрако - кво стана с разхода Кой ти го брой...
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Има разни програмки за умни телефони. Една такава казва, че витарата ми за 7614км е дала средно 12,6л/100км газ и 11,1 бензин(това не е точно), а мотора 4,8 за 3710км. Трябва само да се записва всяко зареждане. Като не ми работи дневния километраж, помага и да знам за колко км имам газ.

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            +1
            Пълно/пълно се засича, + реално изминати километри, щото почти винаги има разминаване.
            Това на таблото почти винаги показва по-малко.
            Същият Ровър гори 17/100 Сф-х.Алеко и обратно; София-градско - 14-15/100. Среден разход за 1500 км по формулата пълно/празно даде 10,47л/100.
            Та кое му е верното?
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Аз миналата неделя минах по навигация точно 100 км, а по километраж: 87 км.
              Разход ще дам усреднен за тази година. Утре ще заредя до горе.. Винаги като ме питат "колко харчи" казвам: "колкото му сипя".

              П.П. Кеф цена няма.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                ... Винаги като ме питат "колко харчи" казвам: "колкото му сипя".

                П.П. Кеф цена няма.
                Така е, щом караш това което караш, или ти харесва, или/и те устройва.

                Нека знаем кое колко харчи, чисто статистически, все пак темата не е за продажби.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Заредих 51.28 литра (бензин). Изминатите километри са:
                  228 км по километраж: 22.5 л/100 км
                  262 км по ГПС: 19.6 л/100 км

                  П.П. Отивам да ми оправят газта, та поне да ми е 2 пъти по-тънко.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Заредих 51.28 литра (бензин). Изминатите километри са:
                    228 км по километраж: 22.5 л/100 км
                    262 км по ГПС: 19.6 л/100 км

                    П.П. Отивам да ми оправят газта, та поне да ми е 2 пъти по-тънко.
                    Тоя разход как/с какво го постигаш?
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Тоя разход как/с какво го постигаш?
                      Това което си виждал е: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=120830
                      От тази година е вече това:
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=220733
                      Олекна със около 600 кг, но разходът се запази същият.

                      П.П. Кабели и свещи имам да сменявам. Иначе на бензин е дзвер!
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Хюндай Туксон 2006 2.0crdi 113 9.0l на 100км смесено

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Малко инфо от петък.

                          Разходка за грозде до Виноградец и после до Перник.
                          Това го казвам заради маршрута, който от "Тракия" беше през "Северната тангента" и "Люлин".

                          На отиване 120-130 горивото не мръдна много, но и по картата от Румънското посолство до Виноградец го даваше 83км. По километража ми беше около 5км. по-малко, което е разлика около 5%, а не 10 както си мислех, което прави разход почти 10 при предишните ми засичания.
                          По-интересното беше в обратна посока.
                          С 600кг. грозде и 200 кила тюфлеци, 120-130 по равното и 100-110 на 4-та по баирите, нафтата ми изчезваше очевадно по-различно, като не съм го засичал пълно-пълно.

                          Скоростите ми са дълги, и под 110-120 не ще да върви, особено ако има и лек баир, и понеже двигателят ми е атмосферен, предполагам, че му давам повечко газ, а от там и разхода е нагоре.
                          Май ще трябва да мина на старите предавателни числа, ако искам да карам с 31"-ци, но като за начало мога да сложа зимни 29"-ки, че е по-лесно и по-евтино, и да видя как ще е като предавателни числа и разход.
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 01-10-17, 15:08.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            +1
                            Пълно/пълно се засича, + реално изминати километри, щото почти винаги има разминаване.
                            Това на таблото почти винаги показва по-малко.
                            Последното ми зареждане беше на адин аптекар на бензиностанцията в Люлин и ми отчете с около 2 литра отгоре като разход, но най-интересното е, че след изминати 300 км, стрелката на горивото все още държи горни позиции. т.е. и това пълно-пълно понякога е много относително и зависи от бензинаджията. Ще се съгласите, че ако се каже "до горе" може да ти напълнят резервоара до капачката или бензинаджията да изчака пистолета да изключи и тогава ще има определена разлика в зареденото количество гориво“
                            Поздрави!!!

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Първоначално публикуван от chasovnik Преглед на мнение
                              Ще се съгласите, че ако се каже "до горе" може да ти напълнят резервоара до капачката или бензинаджията да изчака пистолета да изключи и тогава ще има определена разлика в зареденото количество гориво“
                              Поздрави!!!
                              Затова винаги си сипвам сам и максимално бавно, до третото изключване на пистолета. Така сипвам горе-долу до едно ниво, но пак имам 2-3 литра разминаване с борда в посока винаги нагоре, което увеличава средният разход с 0,3-0,4/100. Случвало се е да сипя точно толкова колкото е сметнал за изразходено борда, но само един-два пъти и не на Лукойл!
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Гранд Витара ХЛ 7 газов инжекцион,автоматик.4000 км. до Лаго ди Гарда,Доломитите,Фриаул,Източни Алпи,много проходи и завои-среден разход 13 л.
                                Нека силата да бъде с нас!
                                Suzuki Grand Vitara
                                +34 642 91 4154

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X