Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Мусо 2.9 атмосферно с 31" на 1.6атм, че в момента не трябва да се друсам.
    Инфо от днес.
    290км с 26л. и малко нафта, в които има едно ходене до Копривщица, а другото е нормално градско, като обикновено изпреварвам потока, но без гагичизми.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Мусо 2.9 атмосферно с 31" на 1.6атм, че в момента не трябва да се друсам.
      Инфо от днес.
      290км с 26л. и малко нафта, в които има едно ходене до Копривщица, а другото е нормално градско, като обикновено изпреварвам потока, но без гагичизми.
      8,9/100.....ако напомпиш малко гумите може и на 8 да паднеш
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        8,9/100.....ако напомпиш малко гумите може и на 8 да паднеш
        Може, ама и с тоя разход май не трябва да се оплаквам.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          От днес: 24л за 260км софийско градско с едно ходене до Вакарел.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Този месец с джипа около 1500км спокойно извънградско (около 100км/ч), но само около 180км 'магистрално', и то умерено - до 130км/ч, два пъти Петрохан - 8л/100км... В дистанцията влиза и качване от Берковица до горния край на пистата над хижите. Също така малко градско из София, но предимно Ботевградско - Летище (и Северна тангента и околовръстното, ама то не е градско )...
            При същото темпо на движение от Берковица до Търговище (т.е. първокласни и второкласни пътища) разхода бе спаднал на 7.8л/100км...
            Общо взето продължавам да съм много доволен от разхода на джипката - все пак е с максимално тегло почти 3т, и 250к.с. (все още не всички са избягали )...
            Но е факт, че малко отпускане със скоростта веднага качва разхода - няма къде да се избяга от 'тухлената' аеродинамика
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              От днес: 24л за 260км софийско градско с едно ходене до Вакарел.
              Ти като сменява мостовете, предавката към километража смени ли? А от по-големите гуми грешката? Щото ако не си, и гледаш разстоянието по километража, разхода ти е реално доста по-нисък, щото реално си минал повече път.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Ти като сменява мостовете, предавката към километража смени ли? А от по-големите гуми грешката? Щото ако не си, и гледаш разстоянието по километража, разхода ти е реално доста по-нисък, щото реално си минал повече път.
                Бъзикаш ли се ?!
                Корекцията на километража ще е едно от последните неща които ще направя.
                Показанията бяха 237.5, като реалният при мен е +10%, но за да не издребнявам за 1.25км го закръглих на 260.
                Както и ти си го засякъл, явно това е разхода, но без кампютъри - толкоз.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Както и ти си го засякъл, явно това е разхода, но без кампютъри - толкоз.
                  Аз съм с всичко щатно - за 630км сипах около 55-56л, а очаквах нещо към поне 65, предвид градското каране, много бръмчене на място, малко тестове извън пътя, и доста юркане със 120-130 по тангентата(че отпуската кратка и нЕма време за всичко).
                  После му врътнах още 200км, но съобразих, да не го дозареждам, че като знам колко ще се кара без мен, е много вероятно да остане с лятната нафта през зимата.

                  А за компютъра... Те май и тия с компютър не харчат по-малко градско от нашите "китайски" Мерцедеси. Поне тия със сходни размери.
                  Може много да не е бегачка, но пък и разхода скромен - вероятно са свързани двата факта по между си.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    На мойта Кия през последните три седмици и навъртях малко над 3000 км. Засечена пълна - пълна по маршрут Благоевград - София с магистрално каране от 80 до 110 км/ч на моменти с климатик и градско каране в двата града, при всяко допълване разхода се движеше 7.3 - 7.4 л/100км. Тези дни я засякох само градско в Благоевград. 10/100 при малко нервно каране и почти 9/100 при лежерно каране. Мисля че е по-вече от доволно от 83-те коня и не толкова добрата нафта която се продава по бензиностанциите ни.

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Пенчо говори за нещо около 8 градско, а по магистрала съм го изпреварвал, като си караше с около 120.

                      ... и да допълня, на магистрала обикновено карам 120-130, което не мисля, че е по-икономично от градското, при което с дългите скорости и големият двигател не ми се налага да карам динамично.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Ей не споделихте разхода на масло, магистрално и градско
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Ей не споделихте разхода на масло, магистрално и градско
                          9.5-11л./15-20К, или когато го сменявам.
                          От миналата година до сега съм долял 2л за 10К, но имам як теч който трябва да се оправи.

                          Те ти снимка на километража от миналата събота:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15050416287220.jpg
Прегледи:1
Размер:504.2 КБ
ID:5765879

                          Гагич, Гагич, Гагич, демек, очаквам включване и от Гагич.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            Фронтера 2.4 ДБ ,със стария изпарител 13-14 /100 -газ ,от 2 седмици с новия не съм засичал точно ,но с 20 километра и кусур повече на същото каране ,късо -смесено.14 ми дава до морето със 120-130 ,на връщане и до 140.С новия изпарител газта се гали със стария си понатисках до средата.Масло на 5000км.-250-300гр. ,което за 288 000 си е нищо.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              "Гробищарката" 3.3газ(основно)/бензин. София - Карлово подбалканска 18/100 газ по "ОМВ" стартово, 16/100 "Шел"там. Обратно през Пловдив и "Тракия" 13/100 "Лук", финално 12.8/100 на "кварталната бакалия"........щ`о ли си мисля, че някъде ми надписваха яко
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Фронтера 2.4 ДБ ,със стария изпарител 13-14 /100 -газ ,от 2 седмици с новия не съм засичал точно ,но с 20 километра и кусур повече на същото каране ,късо -смесено.14 ми дава до морето със 120-130 ,на връщане и до 140.С новия изпарител газта се гали със стария си понатисках до средата.Масло на 5000км.-250-300гр. ,което за 288 000 си е нищо.
                                Което би трябвало да е 14-15лв/100км предвид цените на газта.

                                На мен при разход 9 ми е също 15лв/100км на колонка.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X