Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Мерцедес Г240 дизел вече официално засякан : редовен преход от 200 км (120 км извънградско и 80 км оф.) ги минавам с 34 литра нафта . Като цяло май е нормален разход , по друг преход не съм го засичал . Имах Мазда трибут (2.0 ГИ) , аколо 13-14 на 100 градско газ, извън 9-10, магистралата (150км/ч) -12л.газ , но много се раздрънкваше паркетника при малко черен път и го разкарах за да си взема Голф 3 вариант 4х4 (1.8,90к.с. моно с газ) и тогава се родих , 10 литра газ при всякакво каране : градско 10, извън градско (100-120)- 10 , магистрала (130-140) - 10 , ако не дигам повече от 90 го свалям на 8 литра ама и 10 ми е добре взех го уж за крадска кола за дълги преходи и лек черен път , НО добре че не може да говори за да ви каже през какво е преминал по малко по-сериозен оф голфчето качва на 11л. и 100 грама масло за час O.o

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Хюндай Санта фе 2.0 дизел, 2002г., автоматик. Засечен разход от пълно до пълно - 7.5-7.9 на 100 км., смесено с лек оффроуд по следния маршрут: Велико Търново - Калофер, Карлово, Сопот, Клисура, Копривщица, Панагюрище, Добринище, Гоце Делчев, Рупите, Роженски манастир, Мелник, Златолист, Банско, х. Вихрен, х. Бъндерица, Добърско, Белица - парк " Танцуващи мечки "- част от маршрута е по горски път, Ковачевица, Лещен, Никополис ад Нестум, манастир "Св. Пантелеймон" /над Добринище/- 8км (4+4) горски път, параклис "Св.св. Козма и Дамян", Рилски манастир, София, Трявна и Дряново - Велико Търново.

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Моят range rover,2001-2.5 Tds ,харчи лятото 11-12 град.(на климатронок).13-13.5 зимата, и извън град с 120-130 ,9.2.

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Малко обновена информация за извънградско на Гранд Чероки 3.0CRD/8АТ/250к.с....
          Извън града при спокойно шофиране (в чужбина - със скорост до 100км/ч) - разход 6.8-6.9.... При най-високата постигана досега от мен средна скорост за дълъг машрут (над 800км със ср.скорост около 105км/ч, но при максимална скорост <=130км/ч) разхода 'скочи' до 7.2л/100км...
          Магистралата - над 10л/100км при скорости до 200км/ч (немска)...
          В града продължава да си поддържа 11-<12л/100км в тежък централен трафик на кратки дистанции.. Всяко качване на централен булевард смъква разхода под 11л/100км (но не и под 10)....
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Субару Форестър, 2.0 турбо, автомат, 2002г. с газов инжекцион висок клас Zavoli. Градско 14л/100км (максимум 15 се е качвал, с повече хора и багаж), извънградското е много относително. Смъквал съм го до 9,5, но скорост до 120. Иначе се върти около 10.5-12. Тук вече скорости над 150-160км. Като цяло съм доста доволен, турбо бензин, 4х4, автомат, смятам, че разхода е нормален. Колега със същото, но ръчка сподели, че сваля моите стойности с 1-2 литра.

            П.П Голяма част от субараджиите не си признават колко им горят колите. Тези разходи от 7/100 газ са недостижими, особено за атмосферните двигатели.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            08седем9010З60
            MAKE RALLY NOT WAR
            Confidence in Motion

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              WG 2.7 CRD, последните 2 месеца всяка събота/неделя София(Младост) - Берковско през Петрохан вътре пише 8.0/100, но предполагам са ~9/100. Средна скорост ~70км/ч.
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
                Субару Форестър, 2.0 турбо, автомат, 2002г. с газов инжекцион висок клас Zavoli. Градско 14л/100км (максимум 15 се е качвал, с повече хора и багаж), извънградското е много относително. Смъквал съм го до 9,5, но скорост до 120. Иначе се върти около 10.5-12. Тук вече скорости над 150-160км. Като цяло съм доста доволен, турбо бензин, 4х4, автомат, смятам, че разхода е нормален. Колега със същото, но ръчка сподели, че сваля моите стойности с 1-2 литра.

                П.П Голяма част от субараджиите не си признават колко им горят колите. Тези разходи от 7/100 газ са недостижими, особено за атмосферните двигатели.
                2.0 атмосферка с лифт и гуми 215/60/17 градско 15л. Извънградско до 100 км/ч е 10 л. И от там +1 л. На всеки 10 km/ч.
                Аз съм доволен кефа си е кеф...

                П.п. става дума за LPG.
                Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                Mercedes w212 E350 4matic
                Ducati Monster 600
                O888795575

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Витарката 1,6 бензин 97 коня, с гуми за кал на Зиарели /регенерат/ гори 11-12 бензин смесено /в града и извън него/. В сметката не влиза каране по баирите. Там си зависи от терена.
                  Интересното е, че преди една седмица монтирахме газов инжекцион и разхода при същите условия се запази в рамките на 11-12 литра газ. Засега съм много доволен! 10 лв. на 100 км. не е като 25 лв. на 100 км...

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Като чета вашите коли колко харчат чак се чудя аз ли толкова зле карам, че моята Киа ми даде разход 21 на 100 газ градско. Газовата е нова и е сложена на 23.08. Извънградско все още не съм имал възможност да засека.
                    KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                    08868пет4три18

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Здравейте.
                      Ще се опитам да обясня. Хюндай Теракан. 2,9 дизел, 5-степенна ръчна ск. кутия, 163 к.с.
                      Градско - 10,5. Извънградско магистрала - 7,4.

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Първоначално публикуван от miros Преглед на мнение
                        Като чета вашите коли колко харчат чак се чудя аз ли толкова зле карам, че моята Киа ми даде разход 21 на 100 газ градско. Газовата е нова и е сложена на 23.08. Извънградско все още не съм имал възможност да засека.
                        Ай стига бе! Моята (същата като твоята), дето ми свети чека-а и съм почти сигурен, че ламбда сондата не работи коректно, качва до към 17/100 градско. И то на 3-5 км разстояния. Лятото, до морето и обратно, натоварена до горе, с включен климатик в 40 градусова жега, даде 12/100 при средно 110 км/ч.

                        Наскоро си говорих с един пич от махалата, пак със същата Кия, но перфектна от всякъде. Каза ми, че му гори 10 извън и 15/100 газ градско.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          Ай стига бе! Моята (същата като твоята), дето ми свети чека-а и съм почти сигурен, че ламбда сондата не работи коректно, качва до към 17/100 градско. И то на 3-5 км разстояния. Лятото, до морето и обратно, натоварена до горе, с включен климатик в 40 градусова жега, даде 12/100 при средно 110 км/ч.

                          Наскоро си говорих с един пич от махалата, пак със същата Кия, но перфектна от всякъде. Каза ми, че му гори 10 извън и 15/100 газ градско.
                          И на мен ми се струва, че е малко множко ама...
                          KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                          08868пет4три18

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            ПробвАх го от Пазарджик до Софето /заредих гЪз на ОМВ-то на изхода за Пловдив,че там 84 стотинки/ и от там през града на магистралата и до нас със скорост 120-160 ми апна 18,6.Тва гЪз!
                            И те така!
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Pajero 2 - 2.8 TDI

                              Градско 13/100 - ежедневно и предимно на къси разстояния.
                              Извънградско 9,5/100 - при нормално шофирГане около 110 км/ч.

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Гранд Витара 2005 2.0 ТD Комънрейл на Пежо 109кс. Градско 9,5-10 извън 8-8,2 при скорост 90/100км/ч. Смятам че е нормално.Ако друг колега има същата,нека сподели.
                                jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X