Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде произлизат съвременните 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Абе много бързо пишете брей.

    Първоначално публикуван от quadra
    Съгласих се със Стефан & СО. Темата се измести.
    Цялата разпалена дискусия възникна заради това че темата беше формулирана по друг начин. Давайте да заровим томахавките, усещам че някои хора много лично се заангажираха с това, което така или иначе не можем да променим. Всеки си има своите лични предпочитания, и това е прекрасно, не е хубаво да сме "по калъп". Така че ако някой се чуства засегнат и незаслужено оплют искам да му се извиня съвсем искренно и честосърдечно. Видя се че всички тук сме така или иначе достатъчно лоялни към марките които харесваме, но сме обединени все пак от една обща идея. Чуствам се виновен, но не мога да спра да изказвам лични съждения. Просто да бъдем по-толерантни.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #32
      стефане по тоя въпрос явно си теоретично неподготвен, вземи и чети, но за съжаление зада знаеш тези работи тябва да научиш да ползваш икономически и технически английски, тази литература я няма на руски, още по малко на български

      напускам спора докато не се появи някой, който знае за какво става дума. ако това нестане предлагам на модератора да премести тия мнения в темата руско vs. мериканско.
      drive alive

      Коментар


      • #33
        Аз се научих да чета на английски в началото на 70-те, а ти?
        Евтината пропаганда и рекламите обаче не ги чета. На никакъв език.

        Коментар


        • #34
          аз пък смятам, че в подобен спор много от страните могат да научат нещо, което не са знаели и в този ред на мисли ми се струва, че когато се излага мнение с аргумента чел съм го еди къде си - просто да кажем и къде сме го прочели така публикуваното става достъпно и за останалите желаещи да прочетат даден вид информация

          Коментар


          • #35
            Не винаги е възможно и аз доста често се усещам че излиза че говоря неща в рубриката "една жена каза"... Ама аз не съм най-тежкия случай...
            Щот някои хора са били очевидци или непосредственни участници в доста интересни събития.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #36
              написаното по-горе е за теми и спорове на базата на прочетеното някъде - едва ли има очевидци на създаването на 4WD или техни приятели, за да споделят от извора

              има неща, които са в историята на автомобилната индустрия и източниците обикновенно са писмени или научнопопулярни филмчета

              Коментар


              • #37
                Абе свидетел съм на интересни диалози тук във форума, задавани от човек който се кълне че познава друг който го е направил... Който го чете сега се сеща, няма да казвам кой е да не го излагам пред другите...
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #38
                  Колкото и да е тъжно Историята е ДИНАМИЧНА наука и се преписва Постоянно, от всеки който "кара влака" Съветската власт на времето ни убеждаваше че Съветският гений е измислил всичко на земята - Балона с топъл въздух (от не известен свещенник в Царска русия), Телефона, радиото, че и нашата гордост първата бомбардировка, сега други корифей позабравят някой факти и изтъкват други (не задължително в хронологичен порядък) и Voile историята отново е Друга.
                  С цялото си повествование искам да ви намекна че много зависи кой кои източници ползва и че на бялото по 10 Различни начина може да се каже черно
                  Не съм специалист и не ми се става в тази специфична наука - кой пръв е направи 4х4, кой пръв го е въвел в масова употреба, кой го е използвал най много и най разумно НО искам да ви приканя да Уважавате мнението на другия, да не използвате аргументи от сорта "аз съм прав щото съм прав", а да аргументирате вашата теза по възможност с лесно откриваеми документални източници. И тогава Всички ще имаме Полза от тази тема лично аз научих някои неща който не знаех (друг въпрос е дали са истина).
                  А първият Jeep не беше ли Willys или и аз съм жертва на популярни заблуди

                  Коментар


                  • #39
                    Правилно! Сашо, трябва да лискаш по някоя кофа студена вода защото понякога всички доста се поразгорещяваме.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от Little Joe
                      А просто за информация - колко горе-долу струва?
                      no data awailable, както пише в сайта им, всичко е според зависи какво ти сложат. предполагам доста над добре оборудван рубикон. като ми остане време, ще им драсна два реда и ще те осведомя
                      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от Стефан
                        .
                        И аман от налудничава американска пропаганда. Скоро с голям интерес научих че танка Т-34 всъщност бил Къртис. Аман и от провинциализъм. Форд е измислил колелото, Джип каруцата, и де що има световна история сичката е американска. Даймлер и Бенц са пасли козите когато Джон е чукал Мери отзад в багажника на Форд - Т ...
                        а аз доста по отдавна, но също с голям интерес научих, че дизеловия двигател е изобретен от инж. Къминс (Cummins), познай какъв по народност, и то само 5 год. след патента на Р. Дизел
                        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                        Коментар


                        • #42
                          )) Че американците са победили Хитлер и Сталин през няква си война, май американската гражданска бях чувал. Обаче и Робин Худ бил американец както научих преди няколко години ...
                          Но пък са културни и силно ерудирани. Понякога сигурно заради това пишат например на кирилица, все им е едно, не им пречи. По Дискавъри съм виждал такава апаратура на МКС, американска. На панела на БУ пише на кирилица, и компютъра говори на руски. Ама бях пиян, да се таковам у тъпанара, затова сигурно имах фалшивият спомен че аз съм я правил)

                          Коментар


                          • #43
                            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
                            Малко материали за историята на Ланд крузърите, вкл. и снимки на първия BJ:
                            http://www.off-road.com/tlc/body_styles/

                            Малко брошури и ститии за ентусиастите:
                            http://www.birfield.com/~morgan/images/print/
                            Ако намерите подобни статий за ISUZU TROOPER, изпращайте линковете на rff@dbv.bg ! Благодаря ви предварително !
                            Р.П.(RFF) 0898677590
                            Пътна помощ
                            ДЕНОНОЩНО

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X