Обява

Свий
Няма добавени обяви.

L200 теглене - колко кг??!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • L200 теглене - колко кг??!

    Здравейте,

    имам следния въпрос. Продавам старото си L200 (2005г.) на един приятел и той ме пита до колко кг. може да изтегля.
    По-конкретно става въпрос за изтегляне на лодка/яхта с колесар по шкарп от морето.
    Т.е. ако включи на бавни до колко кг може да издърпва - става въпос за 10 метра примерно, а не за продължително теглене.

    Що се тонася до теглене на път в книжката мисля, че пишеше до 750 кг ремарке без спирачки, и до 2700 със спирачки - има ли някакъв безопасен толеранс, какво ще кажете?

    Мерси предварително.
    Mitsubishi L200, 2.5 TDI (2006) Intense, Mitsubishi Outlander 2.4 MIVEC CVT ( 2008 ) Instyle +

  • #2
    До: L200 теглене - колко кг??!

    Първоначално публикуван от Earendil Преглед на мнение
    По-конкретно става въпрос за изтегляне на лодка/яхта с колесар по шкарп от морето.
    Т.е. ако включи на бавни до колко кг може да издърпва - става въпос за 10 метра примерно, а не за продължително теглене.
    Не можах да намеря инфо по зададените условия.
    Чисто технически моето мнение е, че килограмите ще се определят само от сцеплението на гумите. НО трябва да се внимава със съединителя - при огромния въртящ момент след понижението на оборотите, при рязкото му пускане може да чупи полуоски като солети.
    Иначе сме гледали по едно популярно предаване как джип тегли и Джъмбо (Боинг 747), който е стотици тонове.

    Коментар


    • #3
      До: L200 теглене - колко кг??!

      Мерси за отговора.

      Надявам се и др. колеги да се включат... може би с личен опит с издърпване/преместване на товар на бавни с подобно возило.

      Мерси
      Mitsubishi L200, 2.5 TDI (2006) Intense, Mitsubishi Outlander 2.4 MIVEC CVT ( 2008 ) Instyle +

      Коментар


      • #4
        До: L200 теглене - колко кг??!

        Джипът който теглеше самолет беше "натоварен" до 7 тона за да има сцепление с асвалта.С Уаз 469 съм теглил Ифа натоварена и закъсала напреки в канавка.Изтеглих я на пътя без да се запали съединителят.

        Коментар


        • #5
          До: L200 теглене - колко кг??!

          Ако никой не прави глупости, и не се опитва да счупи лодката или да скъса въжето - никакъв проблем. С много по-лек джип и слаб двигател съм теглил танкова гъсеница. Ръждива, разкривена и вкопана в поляната. Трудно. Но онзи човек няма да прави това.
          Ограниченията за ремаркето на шосе имат малко общо с този проблем, а са свързани основно със спирачките.
          Лодките обикновено се вадят с микроскопични ръчни лебедчета. Набутай правилно ремаркето във водата, и жена ще я извади. Само после гледай и да го измиеш правилно ако е било в морето.
          Ако упражнението е на плажа, въпросът става съвсем друг и реално тракторен.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X