Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново руснаците са първи!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Стефане, добре. Хамърите са боклуци и не стават за бой, дори в града...
    Кажи кое става?Дето като се сложи една картечница отгоре и се обръща като стреля, така ли???
    БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
    (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

    Коментар


    • #17
      "Дори в града" е много силно казано, това е всъщност най-тежкия вид бой. Всичко друго е детска тренировка в сравнение с тая касапница.
      Малко работи стават от железата. От носимите - ножове, ръчни гранати, подцевните гранатомети и стволните разбира се, отдавна няма дребни минохвъргачки. Картечниците, ама те после, ако се завират в началото бързо ги млъкват. Ама айде, за да има нещо и в тая категория може да ги пишеш возими средства.
      От междинните - например "Тунджа" - 120 мм батальонна минохвъргачка в търбуха на МТЛБ, стреля и от място и в движение, в случай на поразяване на машината се развръща от земна позиция със силите на разчета без намаляване на огневата мощ. Е, ограничава се маньовъра. ЗУ-23-2 на гърба на същото МТЛБ, ъгъла на възвишение е 89 градуса (колкото снарядите да не падат обратно върху него ако стои на място), без ограничения по обстрела на фасади и покриви на 360 град. при дълбоко проникване на неосигурена територия. Заедно с десанта на машината формира бронегрупа, осигурява противоснайперски и противъртолетен чадър на групата, взаимодействие до 5 км на равнинен и хълмист терен с аналогични групи, отбраната на квартал във взаимодействие с артилерията. Съвместно с хеликоптерите взвода (3 групи) осигурява постоянен дълговременен контрол над населен пункт. Тип тукашно село.
      От чуждите като че ли единственото значимо е руската "Нона" - 120 мм автоматична минохвъргачка-гаубица, самоходно шаси с въртящ се на 360 гр. купол, малайзийското и копие, нещо непроизносимо.
      От тежките - класическото построение ромб на танковете, страничните гледат далечните фасади, задния - с купола назад, обаче без самоходките веднага след тях, и десанта - по съседните мазета. И бавно - бавно. Само през кръстовищата на скорост, ама ако преди това от там са минали сапьорите. Нормалната тактическа грамотност. А още по-добре ако първо са отработили Градовете.
      Що, да не те сърбят ръцете за нещо? Вече ги няма заводите, никой няма да ти даде да работиш за тука.

      Коментар


      • #18
        А, вденах. Не, полюциите са си полюции. Няма кво да "патрулираш" на територия която не си овладял. Устава за гарнизонната и караулната служба е адекватен в мирно време. В бой в обкръжение остава в сила Бойния устав, и когато от политически съображения за да се види по телевизията войските се държат неадекватно, това струва войнишка кръв. Тия идиоти там нямат полезен ход, това че наш невменяем министър е натикал там тукашни побъркани от глад и мъка за боледуващите си майки бедняци значи просто безотговорност и Хъмвитата са и тактическа освен стратегическа глупост. Естествено че малкия, незабележим и безобиден на вид УАЗ е тактически несравним с каубойските глупости. Изтресъл си се сам и гол в пияното гето, бегай, на кво се правиш? Или поне си изпили мушките на револверите. Да не ти убива толкова като ти ги заврат отзад.
        Особено ако там нямаш кауза. Егати мисионерите, "мисия" ръзиъш ли ...

        Коментар


        • #19
          стефане, това звучи хубаво, но никой каточели не дава пари за такива операции сега. явно е по - лесно да си намериш съюзници, да ги пуснеш напред да стрелят по тях и ти след това с едни неща с дълги хоботи да поразяваш 'свръх точно' врага

          или с по едро - калибрената артилерия, най - добре от кораби и с разни ракети и самолети се сравнява всичко със земята и се обявява победа

          май така се работи сега, твойто е остаряло
          drive alive

          Коментар


          • #20
            Аха-аха, така и беше, дълго време. А после някой измисли Ал Джазира и сега никой и не помни кой е ЦНН. Оня улавия от съседния вход ли? Мии, да питаме Ройтер, мааа май бибисито каза другоооо ... И някакси спряха да са спечелили и войната и изборите преди още да ги е имало) После легнаха на Северна Корея, после на Иран, нещо не стана навсякъде с оранжевите революции като ги хванаха за крадливата ръцича, че се и разчу ...
            Ма Хъмвито е най-великия Жип! Тъй де, ако си режисьор на рисувани филми - идеята верно е блясък!))

            Коментар


            • #21
              хъмвито е готино, изглежда добре, като победител, нали това е най - важното, човешки жертви се допускало, загуба на войната не

              освен това има и варианти, на който не му харесва да се вози в него може да дезертира и да обучава терористите /възстанници/ и борците за независимост на багдатския люлин
              drive alive

              Коментар


              • #22
                Вече бях виждал тая кочина отблизо и отвътре, бях се уплашил, и даже се бях върнал в къщи. И една нощ без всякво предупреждение включих Дискавъри, там едно такова подскачаше като куче в рисуван филм и си пляскаше сичките лапи една в друга под корема, демек противопехотна мина, и гласа на диктора - Обаче никой никога не е пострадал вътре в него, супер машина! Бойна!!
                А те вече горяха по цял свят. И за кво тогава беше оня гроб,бе ... Помня че бях извадил бутилката от хладилника, после гледам - празна, и капачката смачкана в другата ръка. А филма още си вървеше. Ма джипа е много хубав.

                Коментар


                • #23
                  Абе хора, я се стегнете малко! Тука ви показах една смешна картинка с цел да задам по-скоро риторичния въпрос кога най-после руснаците ще направят нещо интересно откъм дизайн и то без да крадат, дори и без да гледат отнякъде. И вие извведнъж се хвърлихте да решавате световните военни проблеми, военната система на Щатите и тероризма и как да намалим жертвите във войните през 21 век. Да не говорим пък, че Стефан (явно човека му разбира) се хвърли да обяснява устроиството и военните првдимства на газ 66 Шишига/Шишка и едва ли не щеше да ми покаже ценовата листа за да си избера модел. Не знам...., по-малко киснете в гаражите и около джиповете, защото явно нормалните разговори ви куцат.

                  Коментар


                  • #24
                    А, ... и Стефане. Сигурен съм че в момента Джордж Буш и Кондолиза Райс си блъскат главите от яд, че не са те извикали да им обадиш за Хъмара, щото сега им излиза че яко са се набутали с тея брички дето не стават за нищо и возят ходещи трупове по Ирак и Афганистан. Пък дочух, че Путин искал да се свърже с тебе защото разбрал че само ти си човека който прозира къде са слабите места на Хамриканецо и ще те вика да му ставаш съветник по военните въпроси... (Информация от ИТАР ТАСС и Таз-Тасманийския дявол)

                    Коментар


                    • #25
                      А и имам едно конструктивно въпросче... Какво е онова говедо наи горе във ляво дето е до Уазката. И да съм ясен - не искам да знам колко му е крива картечницата отгоре, колко цеви има, на колко мини издържа и колко е подходящо за военни деиствия в града и във селото...

                      Коментар


                      • #26
                        Това е руски къстъм билд за съжеление пак е тотална кражба поне на външен вид от СНАИПЕР на АВАЛАНЖ ИНЖИНЕРИНГ

                        Коментар


                        • #27
                          А за БАХУРА или квото е там Стефане прочети в списанията дето съм ти дал Там поне си признават къв дурак са сделали браточките

                          Даже може и да го пуснете нали руския беше задължителен всички ще го видят що за стока е

                          Коментар


                          • #28
                            Благодаря за информацията! Не че съм тръгнал да си купувам такова, ама ми беше интересно. Още повече че според мене не изглежда зле. Колкото до функционалността му вече ще кажат специалистите...

                            Коментар


                            • #29
                              Както обичайно никой не си е направил труда по използва търсачката на портала, ако беше щеше да забележи че темата е отдавна обсъждана...

                              тук: http://www.offroad-bulgaria.com/view...ht=%C3%C0%C766
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #30
                                ама темите са краен брой, отвреме на време трябва да се повтарят иначе свършват и ще трябва да си мълчим
                                drive alive

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X