Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
    Те май всички са вп44. Psg 16 не се ремонтира.
    Като цяло ,като се наиграеш със стария дизел пак ще се върнеш към газта вероятно.
    По скоро ще мина на ток [emoji3] [emoji3] [emoji3] [emoji3] [emoji3]

    Коментар


    • #92
      От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
      По скоро ще мина на ток
      То е и по-евтино за придобиване. Приятел си купи Дифендър 110 за 1000лв, лошото е, че е пластмасов и е дълъг около метър и пеесе.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #93
        От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        Има ли лесен начин да разбера дали е с vp44?
        Всичките са с VP44 , но от определен номер и до определен номер на мотор, се слага неремонтируемата. Имаше го писано някъде, май беше за 2,2DTI със 125к.с. Но не помня точно.
        Затова казах потърси инфо.
        Мисля, че и в тукашната тема за ГНП Бош VP44 има информация, но темата е доста дълга вече, та не се търси лесно.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #94
          От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

          Мисля че се различаваха по буксите-PSG 5 е с една букса,PSG 16 е с две букси.
          Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

          Коментар


          • #95
            От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

            Псж 5 им горят транзисторите и са доста разпространени помпи. Псж 16 ги водят доста по-надеждни ,но ако изтрещи- колата по-си заслужава да отиде за части,отколкото да се сменя, ако е в рамките на 4к. като цена.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #96
              От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

              Така, нещо маи везните накланят към Xara Picasso и Tuaran. Ако можете да кажете кои мотори да гледам и от кои да бягам

              Коментар


              • #97
                От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                За Турана 1,9PD 105 и 101к.с.(втория не съм сигурен има ли го на Турана).
                Може и 2,0PD, 8V, 136к.с. Почти същия е като 1,9 -131к.с. достатъчно надежден.
                Проблемни са 2,0TDI 16v - 140к.с. Там глави, дюзи, мазане(нещо по привода на маслената помпа). От някой си номер на мотор оправят някои проблеми, но не всички(А и ти Няма да стигнеш до тях с тоя бюджет, но не ти и трябват).
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #98
                  От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  За Турана 1,9PD 105 и 101к.с.(втория не съм сигурен има ли го на Турана).
                  Може и 2,0PD, 8V, 136к.с. Почти същия е като 1,9 -131к.с. достатъчно надежден.
                  Проблемни са 2,0TDI 16v - 140к.с. Там глави, дюзи, мазане(нещо по привода на маслената помпа). От някой си номер на мотор оправят някои проблеми, но не всички(А и ти Няма да стигнеш до тях с тоя бюджет, но не ти и трябват).
                  Гледам тука и не виждам такава модификация - https://www.auto-data.net/en/volkswa...uran-model-894

                  Коментар


                  • #99
                    Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                    Така, нещо маи везните накланят към Xara Picasso и Tuaran. Ако можете да кажете кои мотори да гледам и от кои да бягам
                    При Турана плащаш данък марка който е по голяма част от бюджета.
                    Т. Е. Ще вземеш нещо убито и в края на ресурса.
                    Запазен и гледан екземпляр се продава х2
                    Аз бих се ориентирал към нещо френско независимо от марката а от състоянието.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                      Гледам тука и не виждам такава модификация - https://www.auto-data.net/en/volkswa...uran-model-894
                      Не виждаш 1,9 - 105 коня, но всъщност го има. Не се различава по характеристики от 100 коньовия.
                      Но съм сгрешил за друго - няма 2,0TDI 8V 136к.с. на тази кола, има само по-новите 16клапанови, които са по-проблемни.. Стария го има на Шаран и Пасат.
                      Значи остава само 1,9 - 101/105к.с. - имат репутация на доста здрави и безпроблемни.

                      ПП: Има и 90 коня.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        При Турана плащаш данък марка който е по голяма част от бюджета.
                        Т. Е. Ще вземеш нещо убито и в края на ресурса.
                        Запазен и гледан екземпляр се продава х2
                        Аз бих се ориентирал към нещо френско независимо от марката а от състоянието.
                        То пък една м марка
                        Благодаря за съвета...

                        Коментар


                        • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                          Ксара Пикасо 2,0хди 90 кс е не лоша колица за тия пари. Имам наблюдения над няколко такива преди време, купувани нови от тука и минали стотици хиляди фирмени бг километри. Съвсем приличен разход, нищо драматично като подръжка. А, и по добро пътно поведение от Сценик от същите години.

                          Коментар


                          • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                            Ксара Пикасо 2,0хди 90 кс е не лоша колица за тия пари. Имам наблюдения над няколко такива преди време, купувани нови от тука и минали стотици хиляди фирмени бг километри. Съвсем приличен разход, нищо драматично като подръжка. А, и по добро пътно поведение от Сценик от същите години.
                            На тази хара какъв и е ресурса?. Гледам една на 500 000 доста лачена изглежда. Дали има хляб в нея?
                            Последно редактирано от Glow; 03-07-18, 19:28.

                            Коментар


                            • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                              И още нещо. 2.0HDI доста трудно се намира и е по стара като модел. Докато 1.6 HDI има доста и на по малко години... Проблемни ли са?

                              Коментар


                              • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                                Ти кои години кола търсиш? 1.6 са малко по-новите. Те изместиха 2.0. При Берлингото и С4 също.
                                Имам приятел и колега с 1.6 на Берлинго, а и аз съм го карал. Добра динамика има. 90 коня. Не съм го чувал да се оплаква от нещо конкретно. Взе я нова преди около 9 години. Смениха в гаранция жилото на съединителя. Няма ФАП. Не знам с какъв маховик е.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X