Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кажете какво е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кажете какво е това?

    Здравейте.С риск да стана за смях,но наистина не знам за какво е тази система на джипката ми.Мога да кажа само че в нея влиза кабела от ламбда сондата и много маркучи и тръбички.Явно е някакъв контрол на нещо,но не знам.



  • #2
    Това кръглото от зад ми прилича на канистър ...
    Кажи каква ти е джипката модел, двигател ???

    А ламбда сондата НЕ МОЖЕ ДА ВЛИЗА ТАМ !!!!!!!!!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      Става дума за Нисан Терано 2 -93г.Двигатела е бензин 2.4.

      Коментар


      • #4
        Ламбда сондата наистина влиза там.Става дума за КАБЕЛА(буксата) която идва от сондата.

        Коментар


        • #5
          Двигателя ти е КА24Е SOHC Kat.
          Taka ... това отпред е система за подаване на вторичен въздух, долу малко ляво се вижда и самия клапан, а круглото отзад е канистър !!
          А кабела на сондата само минава покрай него, защото активния и край е свързан на 19 краче на компютъра, а отоплението на 114 краче .
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            Ако не те мързи напиши малко по-подробно.За какво се подава вторичен въздух,какво е канистър и т.н.Благодаря!

            Коментар


            • #7
              Знам нещата с английските им наименованияи се опитвам да ги преведа ...
              Канистър е съд с активен въглен през който се прекарват бензиновите пари от резервоара и после се подават във всмукателните тръби и това се управлява от компютъра чрез едно клапанче ...

              Системата за подаване на вторичен въздух служи да подобри работата на катализатора - идеята е да се вкара допълнително кислород преди катализатора за да се осъществят докрай окислително-редукционните процеси започнали в двигателя ...
              За целта има трасдюсер на налягането от изпускателния колектор и еднопосочен клапан, като всичко това се управлява от клапанче с вакуум от компа ...

              Големия съд, черния ... е резервоар за вакуум ..а под него е трасдюсера
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                CarTest™
                МСС (**) кефиш ма човече
                точно човек като тебе ТРЯБВА да има във форума

                Коментар


                • #9
                  Благодаря.Дори и не знаех,че съществуват такива неща:-)

                  Коментар


                  • #10
                    не ти и трябва да знаеш, че ги има... и без друго катализатора ти сигурно отдавна се е преселил в "един по-добър свят"
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X