Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при ПТП без вина !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Помощ при ПТП без вина !!!

    Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
    Е, добре де Яска пише за дистанция и съобразяване с пътната обстановка! Ще кажа, че ми е изскочило дете и съм спрял рязко!!! Не се заяждам, просто се дивя защо ще казвам, че ще платя аз щетите на този отзад, при условие на удар по вина на другия!
    Ти виждал ли си строителна машина с изправни светлини? Е, и аз не съм. В моя случай не беше строителна машина ама пак си плати.

    Коментар


    • #92
      От: Помощ при ПТП без вина !!!

      Даааа, нии сега уважавами ли ся...
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #93
        От: Помощ при ПТП без вина !!!

        Преди Коледа, на квартална улица, една пача тресна на приятел служебното 5 годишно Кади отпред, докато я чака да връща назад, говорейки по телефона, поради което не го видяла !
        Мадамата подвадила пара, ама моя човек, щото е куха лейка, решил че ще пишат двустранен протокол заради каското, а щетата можеше да си мине и като на паркинг.
        ОтвисЕха се, и добре че му казах да звъни за номер и на застрахователите, че после никой нямаше да му повярва, че за удар отпред е виновен друг.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #94
          От: Помощ при ПТП без вина !!!

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Всъщност това номерче не е абсолютно задължително. Както и протокола.
          Двустранния протокол е невалиден без номер.
          Пак казвам, не дай си боже стане нещо, дори и леко, не се доверявайте на добра дума, звъннете УВЕДОМЕТЕ, подчертавам уведомете, защото по-назад в темата не правят разлика между уведомяване и викане на КАТ, за да ви е мирна главата. Пък ако искайте завеждайте щета, ако искате недейте, но ще си имате всичко черно на бяло. Работя в застрахователна компания и какво ли не съм видял, казвам го най-приятелски и да се избегнат подобни ситуации. Звъннете първо на 112, а ако имате каско и на застрахователите и не се правете на голямата работа "Кой съм аз, че ще ш се занимаам с тия бе?", защото все вие ще сте си ощетени...

          Коментар


          • #95
            От: Помощ при ПТП без вина !!!

            Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
            Двустранния протокол е невалиден без номер.
            Айде бе!

            "Невалиден" е едно, "застрахователите се правят на ударени" - съвсем друго. То е ясно че по-слабата страна е почти винаги ощетена ако някоя от двете нещо сбърка ама това е житейски факт, а не правило.

            Коментар


            • #96
              От: Помощ при ПТП без вина !!!

              По-скоро, номера гарантира, че са на зададените въпроси от 112 има отговори не изискващи присъствие на КАТ!
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #97
                От: Помощ при ПТП без вина !!!

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ти виждал ли си строителна машина с изправни светлини? Е, и аз не съм. В моя случай не беше строителна машина ама пак си плати.
                Е , добре де , най мног да му отнемат талончето за преглед .
                Но склонен съм да споря , че почти всички багери се движат на жълт буркан , не само това боядисани са в жълто пък невярвам че не се виждат.
                Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                Коментар


                • #98
                  От: Помощ при ПТП без вина !!!

                  Те и дърветата се виждат, ама ги целят.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Помощ при ПТП без вина !!!

                    Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                    Как ги пишете такива глупости...
                    А номерче на двустранен протокол откъде ще вземеш като не ги уведомиш?

                    б) ако между участниците в произшествието има съгласие относно обстоятелствата, свързани с него, те попълват своите данни в двустранен констативен протокол за пътнотранспортното произшествие и съвместно уведомяват службата за контрол на Министерството на вътрешните работи на територията, на която е настъпило произшествието;
                    И как гореказаното го прави задължително? Глупости пишеш ти, но за служител на застраховател - нормално, няма да те упреквам! Овен в хипотезите, които цитирах в предният си пост, уведомяване, номерца и протоколи хич не са задължителни - Ясен ви го обясни защо. Двустранният протокол, се съставя с идеята за бъдеща претенция към застрахователя. Напълно е възможен сценарий, при който страните да решат въпроса с репариране на вредите без участието на застрахователя. Протокола е нужен само и единствено за ангажиране на отговорността на трето лице. Тогава защо да се съставя? Да не отварям темата, че самият протокол не е панацея и не е официален, а е частен документ и може да се оспорва. На прост език написаното в него не е обвързващо и за това, застрахователите режат клиентите и им намират разни измислени недостатъци.
                    В крайна сметка разпоредбата я измениха, точно поради тези причини. Актуалния текст от 21.01.2017г. е този.
                    (изм. и доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) ако между участниците в произшествието има съгласие относно обстоятелствата, свързани с него, те преместват превозните средства, така че да не възпрепятстват движението и попълват своите данни в двустранен констативен протокол за пътнотранспортното произшествие
                    Отпадна уведомяването, когато се съставя и протокол. Но не е отпаднала възможността протокол изобщо да не се съставя във хипотезата за която говоря.

                    Коментар


                    • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Айде бе!

                      "Невалиден" е едно, "застрахователите се правят на ударени" - съвсем друго. То е ясно че по-слабата страна е почти винаги ощетена ако някоя от двете нещо сбърка ама това е житейски факт, а не правило.
                      Заведи си щета и да ти я платят без номер на двустранен протокол! УСПЕХ ти желая! Има си ясни разпоредби, ако искате ги спазвайте.

                      Борислав Ангелов - ако искате си съставяйте протокол, давайте си пари, разбирайте се както си искате, каквото искате си правете... Да, всичко е възможно. Аз ви казвам как се прави всичко да е точно и за да се избегнат подобни простотии като темата, както щете ми философствайте.
                      Такива на ден ми минават през ръцете по няколко. Добре, че си да ме научиш и да ми кажеш как стават нещата... Благодаря.
                      Кажи ми защо да успорваш двустранен протокол при положение, че ти се съгласяваш и се подписваш, че си виновен и нямаш претенции относно вината...

                      Коментар


                      • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                        С добър адвокат може всичко.
                        Добрия адвокат познава добрия прокурор и добрия съдия.
                        Стига ви толко жокери.

                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                          Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                          Има си ясни разпоредби, ако искате ги спазвайте.
                          Ако обичаш да ги покажеш, че засега само представяш гледната точка на заинтересована да не плаща страна.

                          Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                          Кажи ми защо да успорваш двустранен протокол при положение, че ти се съгласяваш и се подписваш, че си виновен и нямаш претенции относно вината...
                          Причини дал господ, обикновено са свързани с размисъл по собствена или чужда идея.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                            Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                            Кажи ми защо да успорваш двустранен протокол при положение, че ти се съгласяваш и се подписваш, че си виновен и нямаш претенции относно вината...
                            Я кажи друго, от кухнята - всички ли двустранни протоколи се Оспорват, от потърпевшия застраховател?
                            Лично са ме викали след година-две, като свидетел на подобно дело между застрахователи. Трябваше да си потвърдя признанието, че съм виновен. Имах ли вариант да не го потвърдя? И що тия хора се хабят?
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                              Приятел си кара с жената и двете му щерки, някъв се излита от една пряка и в него, жертви няма, само покривени ламарини. Оня го удря на молба "аман заман, дай да се оправиме, че съм и пийнал малко да не викаме КАТ, че става една ..... е ти 300 лв сега останалите после е тука телефон лична карта да видиш че съм свестен ....." Разбрали се по живо и здраво и кой от къде е. След два дена куките го емват от тях с белезници и в конака. "Казвай кой си ударил, как си го бил на пътя, как си му взел 300 лв и личната карта ......" Шах с пешка, а оня наглец да вземе да си извади медицинско за натъртвания и охлузвания, да си намери свидетели и да писне на ченгетата. Адвокати, дела ....... да не ви описвам, години го влачиха като настинал кон по съдилищата, накрая и си плати едно хубаво. Та вие не викайте КАТ и не се обаждайте на никой щото 2 мин. или час чакане са ви много. Попълвайте си двустранки и после във форума колко бил лош света.На мен лично ми се случи подобно нещо да ми удари колата на паркинга дознател от МВР, че се учел да паркира преди шофьорски изпит видиш ли, догоних го с другата кола докато той си гледаше щетите по неговата 500м по-нагоре и той го удари на молба "ще ти платя сега ..... " марш долу при ударената кола викаме КАТ, не остана доволен, чак и на заплахи го удари, като дойдоха катаджиите ме караха аз да давам проба за алкохол !? а колата ударена както си седи на паркинга, искаха ми гражданска и преглед на ударената ми кола, чудно що ли? Да ама аз си имам всичко, че и каско. Айде към панаира викнах и мобилна група от застрахователната компания и оня можеше само да мига на парцали, със сигурност нищо не му направиха, че сигурно и на изпит е минал ама пък на мен колата ми я оправиха без дума да кажат и стана като нова.
                              Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                              Коментар


                              • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Те и дърветата се виждат, ама ги целят.
                                Който е настоятелен, винаги успява !
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X