Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при ПТП без вина !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Помощ при ПТП без вина !!!

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    ... извънземни, свидетели на Йехова?
    ...
    Минимум !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #77
      От: Помощ при ПТП без вина !!!

      Абе, радвайте се на такива теми, щото иначе ще забравим да пишем, а чукчи биле писатели!
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #78
        От: Помощ при ПТП без вина !!!

        Как да се радваш на това? Да виждаш някой, който те лъже и да му вярваш ли?
        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

        Коментар


        • #79
          От: Помощ при ПТП без вина !!!

          Не стигна далече.

          Коментар


          • #80
            От: Помощ при ПТП без вина !!!

            Каква весела темичка. Отдавна го коментираме с приятели, на всеки 5г. е нужно задължително да се минава на проверовъчен. МВР се уведомява, само и единствено когато има пострадали хора или когато няма съгласие между водачите относно вината (справка раздел 23 ЗДВП). Има стотици случай в които дори не се налагат наказания на водачи при ПТП с пешеходец, за това че не са уведомили МВР, защото закона казва "пострадали хора", а в много случай при леки ПТП, пешеходеца отказва да остане на местопроизшествието и си заминава, а водача в този момент, когато няма видими следи от произшествието върху пешеходеца не го възприема, като пострадал и съответно не уведомява органите на МВР.
            Отговорът ми е реплика към всички, които скочихте, че щяло да стане не знам си к'во... а самата тема е очевидно пусната от някой да си "прави пишки" по празниците.

            Коментар


            • #81
              От: Помощ при ПТП без вина !!!

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
              ... МВР се уведомява, само и единствено когато има пострадали хора или когато няма съгласие между водачите относно вината (справка раздел 23 ЗДВП).
              И поне в още един важен случай: при претенция за застрахователно обезщетение.

              Коментар


              • #82
                От: Помощ при ПТП без вина !!!

                До мг застрахователя (поне някои ЗК) искаха винаги да се уведоми първо МВР.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #83
                  От: Помощ при ПТП без вина !!!

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  До мг застрахователя (поне някои ЗК) искаха винаги да се уведоми първо МВР.
                  Застрахователите могат да ти искат от пиле мляко, само и само да не ти изплатят претенцията, но дали имат основателно право става ясно с адвокат, иначе те правят на маймуна, особено за по-сериозни суми, или режат парите.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #84
                    От: Помощ при ПТП без вина !!!

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                    Каква весела темичка. Отдавна го коментираме с приятели, на всеки 5г. е нужно задължително да се минава на проверовъчен. МВР се уведомява, само и единствено когато има пострадали хора или когато няма съгласие между водачите относно вината (справка раздел 23 ЗДВП). Има стотици случай в които дори не се налагат наказания на водачи при ПТП с пешеходец, за това че не са уведомили МВР, защото закона казва "пострадали хора", а в много случай при леки ПТП, пешеходеца отказва да остане на местопроизшествието и си заминава, а водача в този момент, когато няма видими следи от произшествието върху пешеходеца не го възприема, като пострадал и съответно не уведомява органите на МВР.
                    Отговорът ми е реплика към всички, които скочихте, че щяло да стане не знам си к'во... а самата тема е очевидно пусната от някой да си "прави пишки" по празниците.
                    Как ги пишете такива глупости...
                    А номерче на двустранен протокол откъде ще вземеш като не ги уведомиш?

                    б) ако между участниците в произшествието има съгласие относно обстоятелствата, свързани с него, те попълват своите данни в двустранен констативен протокол за пътнотранспортното произшествие и съвместно уведомяват службата за контрол на Министерството на вътрешните работи на територията, на която е настъпило произшествието;

                    Коментар


                    • #85
                      От: Помощ при ПТП без вина !!!

                      Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                      Как ги пишете такива глупости...
                      А номерче на двустранен протокол откъде ще вземеш като не ги уведомиш?
                      Всъщност това номерче не е абсолютно задължително. Както и протокола.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Помощ при ПТП без вина !!!

                        Всъщност при последния двустранен протокол, който писахме на приятел, номерчето бе един от най-важните атрибути на протокола
                        Без номерче не хващаш нищо от застрахователя...
                        Тъй-като полицая му се завъртя главата като разбра казуса, и реши, че едва ли ще му стигне смяната да се оправи със ситуацията, реши да съдейства максимално, та изиска номера веднага и т.н....
                        То другата цел на номера е точно че си ги уведомил и да няма после 'ама избяга от произшествието'..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Помощ при ПТП без вина !!!

                          В момента в който си подпишеш застраховката (а сега и общите условия ), се съгласяваш с условията на застрахователя, след това и със адвокат да ходиш се тая! Не, че 99% от хората четат какво им поднасяш да подпишат, но това е! Ако колегата с багер е със стаж 35 г. то следва, че е изкарал книжката по-правилата на социалистическото общество, което пък от своя страна държеше закона за движение по пътищата ДА СЕ ПРОЧЕТЕ, там пък пише, че този от зад е ВИНОВЕН. Нека някой да се удари в мен отзад и да ме попита как ще го обезщетя... то и за отпред ще ми е все тая, но може да ме изкарат виновен заради рогите
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #88
                            От: Помощ при ПТП без вина !!!

                            Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                            там пък пише, че този от зад е ВИНОВЕН. Нека някой да се удари в мен отзад и да ме попита как ще го обезщетя...
                            Не пише точно това и лично аз съм получавал обезщетение по този повод.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Помощ при ПТП без вина !!!

                              Е, добре де Яска пише за дистанция и съобразяване с пътната обстановка! Ще кажа, че ми е изскочило дете и съм спрял рязко!!! Не се заяждам, просто се дивя защо ще казвам, че ще платя аз щетите на този отзад, при условие на удар по вина на другия!
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар


                              • #90
                                От: Помощ при ПТП без вина !!!

                                На пияна глава или с неизрядни документи може и други неща да обещаеш, Жоре.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X