Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при ПТП без вина !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помощт при ПТП без вина !!!

    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    ...
    Поради такива и още 16 вида ситуации, съм си монтирал камера която снима напред и още една, която снима назад на колата. Интересни работи се записват...
    Ти си по-напред и от мене.

    И да, много интересни записи имам. Само дето свирепо ме мързи да доноснича на КАТ.

    Коментар


    • #47
      От: Помощт при ПТП без вина !!!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Ти си по-напред и от мене.

      И да, много интересни записи имам. Само дето свирепо ме мързи да доноснича на КАТ.
      Камера и аз имам .Но обмислям вариянта да може да се върти -нещо като боен фар.

      Коментар


      • #48
        От: Помощт при ПТП без вина !!!

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Съд за 300лв...кой ще се занимава.
        Четеш в какво те обвинява. Пишеш както е било, не си имал вина, а другия претенции. И не си бягал, щото трактора вдига 30км/ч, а и ако си избягал другия ще е подал веднага сигнал, а той не е. Сега, след дъжд качулка, да се жалва на арменския поп. Ако иска да те съди за тия 300лв. И свидетели да изкара, щом не е подал сигнал тогава, значи сте се разбрали че нямаш отговорност. И не си длъжен да информираш КАТ, че някакъв се е ударил в теб и няма никакви претенции. Но друг път можеш да го правиш по желание, така пък хептен няма как да те набедят че бЕгаш от отговорност.
        През повечето варианти съм минал лично.
        Между другото, ако се стигне до съд, гледай багера да отговаря на изискванията за движение по пътищата.
        Такива работи, дето ги пишеш няма.
        ДЛЪЖЕН си по всякакъв случай да уведомиш, независимо имал претенции-нямал претенции. Най-малкото да се избегнат ситуации подобни на тези!

        Коментар


        • #49
          От: Помощт при ПТП без вина !!!

          Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
          Такива работи, дето ги пишеш няма.
          ДЛЪЖЕН си по всякакъв случай да уведомиш, независимо имал претенции-нямал претенции. Най-малкото да се избегнат ситуации подобни на тези!
          Цитирай нормативен документ.
          А ако за всяка драскотина се уведомява КАТ, ще има да чакаш дори само да се свържеш с тях.
          И защо въобще трябва да се занимават с глупости?!

          ПП:Чети чл.123 от ЗДвП.
          Последно редактирано от cecoa1; 02-01-17, 19:32.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #50
            От: Помощт при ПТП без вина !!!

            Аз,така и не разбрах каква точно е ситуацията!
            Има нещо гнило,в цялата работа!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #51
              От: Помощт при ПТП без вина !!!

              Колега,ако ти си виновния по-добре кажи да му мислим как да се отървеш?Другото са детски песни.
              Нямаш вина,нямаш нищо от удара,пък той пуска жалба.Колкото и малоумен да е началника има неоспорими обстоятелства:ти отзад-той отпред.

              И после-просто няма такъв случай...
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • #52
                От: Помощт при ПТП без вина !!!

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Аз,така и не разбрах каква точно е ситуацията!
                Има нещо гнило,в цялата работа!
                Споко, никой няма да разбере, щото тракториста няма да си каже.

                ... ама (щом колегата не пие ) явно багерските документи не са били У ред.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Помощт при ПТП без вина !!!

                  За няма и ден- три страници. Малко такива теми има.
                  1. Нещото е станало преди месец. Тогава всичко е било ОК, ама сега, нещо се е сгомнясало.
                  2. Темата е пусната набързо, без да се гледа и раздела, в който се пуска.
                  3. Обясненията биха събудили снисходителна усмивка у всеки, наел се да стане адвокат на gecata93.
                  4. Питах го колко е годишен, ама не казва. На момчето му е за пръв път. Понатиснали са го и търси помощ, ама ако може, без да казва всичко и някой да му даде рецепта, щото тук сме много умни, ръзбийш. Е, кой не е бил на неговото място?
                  5. Това, че Пецата беше виновен, а Гецата се смилил над него, пък ремонтът беше 300 лева, а сега стана 700 лева, пък катаджията го срещнал, а майсторът му казал... ме навежда на мисълта, че всички се познават и става дума за някое неголямо селище, където нещата ги решава местният дерибей.
                  6. Това, че КАТ се вика винаги не е вярно.
                  7. Имат ли ГО и двамата, кой е пил, кой е напуснал местопроизшествието пръв....
                  Прилича ми на една партенка на Владо Йончев, дето питаше дали да си плаща глобата от Австрия.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Помощт при ПТП без вина !!!

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Цитирай нормативен документ.
                    А ако за всяка драскотина се уведомява КАТ, ще има да чакаш дори само да се свържеш с тях.
                    И защо въобще трябва да се занимават с глупости?!
                    Ами трябва да се занимават с всичко, пък че те се занимават с глупостите предимно, е тема на друг разговор.

                    Преди година мой роднина претърпя произшествие, в следствие от което напуснал пътя, и автомобила му се топнал в една вода на няколко метра от пътя.

                    Уточняващи подробности - автомобила е двугодишен Дифендър, закупен нов - на 2.7 км по километраж от МП, и на 10 000 км ( или по-малко) към момента на събитието. Тунингован в Гладиатор - Сафари, Warn, OME, джанти, гуми, и прочее . всичко е с всички евротапии, сертификати и прочие папири и гъзпапири, с всичките ангажименти и отговорности за свършената работа, и вложените компоненти.

                    Хубаво, дифендъра цопнал в гьола до пътя, и получил инфаркт - воден удар, защото двигателя засмукал вода през ауспуха ( който не е бил в локвата, ама тия, дето са турили шнорхела, казали, че воден удар се получава и по тоя начин - през ауспуха!!!)

                    Както и да е, след случката - тел.112, уведомление, ала-бала..

                    В МП - я да видим каква е щетата?
                    МИ тя е извън пътя!!!, което значи, че застраховката не покрива щети извън пътя!!! За 5 метра встрани от пътя застраховката за Дифендър не важи - при положение, че причината за проблема е настъпила на пътя ( пътните заптиета естествено, не са отишли на място - то гориво, разходи, пари - един вид)

                    Отново - МП- ами я да видим сега - ооо, ами то само 40 000 лева ще ви струва извънгаранционния ремонт ( платен по фактура, чисто нов беше ~ 70 000 кинта по спомен.)
                    Във фактурата беше фактурирано почистване на автомобила, отделно - изпиране на тапицерията ( която е от мушама и се мие със струйката - само това беше 190 кинта без ддс!!), нов двигател, и напомпване на гумите ( там не помня колко му искаха само за това).
                    Фактурата ми под ръка, ама няма да ровя.

                    Да не продължавам с историята, че колкото повече рови човек, толкова повече мирише.

                    АКо някой се интересува, може да му разправям развитието.

                    Дифендъра в момента е с нов двигател, и всичко останало - без Сафарито и Warn-а - те се оказаха, че си работят..и си върви чудесно.

                    Ама това за мен е една папуаска обица на ухото - с размер на ютия - при тия от МП - никога, при техния застраховател - никога, и при официалния представител на Сафари - пак тогава!!!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помощт при ПТП без вина !!!

                      Е те кво? Сложили шнорхела, ма не го вързали?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помощт при ПТП без вина !!!

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Това, че Пецата беше виновен, а Гецата се смилил над него, пък ремонтът беше 300 лева, а сега стана 700 лева, пък катаджията го срещнал, а майсторът му казал... ме навежда на мисълта, че всички се познават и става дума за някое неголямо селище, където нещата ги решава местният дерибей.
                        То си пише - Никопол.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Помощт при ПТП без вина !!!

                          Не бе, вързан беше.
                          Сафари гиби, баш маркуч шнорхел смуч пиниз.

                          Вързан беше, аз сканирах свършената работа веднага. Което нищо не значи де, мотора се удави като бургаски спасител - през ауспуха...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Помощт при ПТП без вина !!!

                            Е как през ауспуха ще се удави мотора
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #59
                              От: Помощт при ПТП без вина !!!

                              Това е интересно,но май не е по темата.Или те станаха няколко...
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар


                              • #60
                                От: Помощт при ПТП без вина !!!

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                За няма и ден- три страници. Малко такива теми има....
                                Прилича ми на една партенка на Владо Йончев, дето питаше дали да си плаща глобата от Австрия.
                                Рано и е , оная карА месец и 8 стр, а в политиката са вечни. Стига да не са за у нас, така че бива, ще бъде.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X