Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при ПТП без вина !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ при ПТП без вина !!!

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Инфо за тези, които не искат да попаднат в такова положение: при ПТП да се обаждат на 112. При малки щети, ако имат съгласие кой е виновен, казват това на дежурния и попълват 2-странния протокол за ГО на виновния шофьор. Ако не - чакат КАТ. Направете си лични снимки и запишете свидетели. Ако някой от шофьорите възира, чакайте полицията.
    С две думи е това. Не виждам какво се пънете и развивате теории. Всичко друго е чешене на езици.
    Прочетете си общите условия на ГО, защото съм сигурен, че никой не ги е чел, прочетете общите условия на каското, обърнете отзад един двустранен протокол и прочетете какво пише.
    Не смятам повече да се занимавам, всеки си има глава на раменете и си решава как да действа. Ако мога да съм полезен на някого да ми пише лично.
    Лека и безавариина.

    Коментар


    • От: Помощ при ПТП без вина !!!

      Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
      Не виждам какво се пънете и развивате теории.
      Седни се образовай и може и да видиш нещо! Това с общите условия аз ли ти го подсказах или сам се сети? Я кажи за коя застрахователна компания работиш да вземем да прочетем общите условия... или да прочетем тези в Кодекса на застраховането?
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • От: Помощ при ПТП без вина !!!

        Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
        С две думи е това. Не виждам какво се пънете и развивате теории. Всичко друго е чешене на езици.
        Прочетете си общите условия на ГО, защото съм сигурен, че никой не ги е чел, прочетете общите условия на каското, обърнете отзад един двустранен протокол и прочетете какво пише.
        Не смятам повече да се занимавам, всеки си има глава на раменете и си решава как да действа. Ако мога да съм полезен на някого да ми пише лично.
        Лека и безавариина.
        Още един борец за правда. Успокой малко топката и, като човек от застрахователния бизнес, прочети първия пост в темата и кажи виждаш ли "застрахователно събитие" в него. Другото е наслояване на мнения, препоръки, замазване, надграждане върху замазаното и... общо взето, развален телефон.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Помощ при ПТП без вина !!!

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          ... да прочетем тези в Кодекса на застраховането?
          Мани. Има и ЗЗД, и какво ли не още. Ама нали всички са чукчи, ...

          Коментар


          • От: Помощ при ПТП без вина !!!

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Седни се образовай и може и да видиш нещо! Това с общите условия аз ли ти го подсказах или сам се сети? Я кажи за коя застрахователна компания работиш да вземем да прочетем общите условия... или да прочетем тези в Кодекса на застраховането?
            Щом казваш ще взема и аз най-накрая да се образовам и да понауча нещичко...
            Не претендирам, че много знам и разбирам, но хора които хал-хабер си нямат как стоят нещата такива съвети дават...
            Дааа, добре, че си ти да ме подсетиш, че има такова нещо, като "Общи условия", не бях го срещал до сега.
            При задължителната застраховка ГО основните клаузи са стандартизирани т.е едни и същи при всички компании, но всяка една може да добавя свои. При доброволните застраховки, като например Каско/Имущество, всяка компания има пълната свобода да пише каквото реши. За коя компания работя, не мисля че има значение, прочети си тези, в която си застрахован, пък ако искаш чети и Кодекса на застраховането - лошо няма.

            Коментар


            • От: Помощ при ПТП без вина !!!

              Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
              При доброволните застраховки, като например Каско/Имущество, всяка компания има пълната свобода да пише каквото реши.
              Няма да обяснявам колко си заблуден, но освен всичко друго, може да прочетеш и Закон за защита на потребителите.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Няма да обяснявам колко си заблуден, но освен всичко друго, може да прочетеш и Закон за защита на потребителите.
                По същество е прав. Те имат право да пишат каквото решат, но това не значи че всичко което напишат има правна сила.

                Коментар


                • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  По същество е прав. Те имат право да пишат каквото решат, но това не значи че всичко което напишат има правна сила.
                  А, да - правилно.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Няма да обяснявам колко си заблуден, но освен всичко друго, може да прочетеш и Закон за защита на потребителите.
                    Изказваш се пак неподготвен.
                    Нещо друго да ми препоръчаш да прочета?

                    Коментар


                    • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                      Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                      Изказваш се пак неподготвен.
                      Нещо друго да ми препоръчаш да прочета?
                      Правилата на Форума примерно.

                      Коментар


                      • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Правилата на Форума примерно.
                        Прочел съм ги, спазвам ги и за 2 години във форума не съм ги нарушил, нито смятам да ги нарушавам.
                        До сега все източници на правни норми ми препоръчваше колегата, а сега ако може някаква друга литература.

                        Коментар


                        • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                          ... а багериста го отнемА !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                            Копа пари от ще му требват
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                              Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                              До сега все източници на правни норми ми препоръчваше колегата, а сега ако може някаква друга литература.
                              Винету?
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • От: Помощ при ПТП без вина !!!

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Винету?
                                Може, не се бях сетил. Пък знае ли се... някой ден - премиер.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X