Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
    Благодаря, колеги. Аз се бях "наточил" да дам свое масло и филтри при първата ми голяма инспекция през 2та година на гаранцията на колата ми от общо 4, които се дават за Европа. Обаче днес се попариха, като ми казаха, че мога да си взема собственото масло и филтри (маслен и 2 горивни), но ако ги използват ще спестя 250 Евро, но гаранцията ми за следващите 2 години отпада и май ще си държа в мазата неотворено маслото,което си поръчах още 2 години. Тия във Фиат Крайслер използват някакво масло СЕЛЕНИЯ, но никъде не съм го чувал и представа нямам що за качества име. Знам само,че е 5W-40. Вие имате ли представа, що за "буламач" е това?
    В твоят случай би трябвало да са сложили WR, като малко малко масла на пазара са от този клас.
    Не виждам защо въобще си купувал каквото и да било масло, при положение, че имаш гаранционен автомобил който се обслужва при дилъра докато е в гаранция, за да има такава, и естествено всички консумативи са от него ?!

    P.S. Направи си труда да пипнеш маслото което са ти сложили, избърши си пръстите и пак ги потъркай. Същото може да пробваш и с други масла, като не е нужно да разбираш от каквото и да било.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #62
      От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

      P.S. Направи си труда да пипнеш маслото което са ти сложили, избърши си пръстите и пак ги потъркай. Същото може да пробваш и с други масла, като не е нужно да разбираш от каквото и да било.
      И?

      Коментар


      • #63
        От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

        Въпросното масло:
        https://www.youtube.com/watch?v=gzz1_4rIKQw

        Амсойл:
        https://www.youtube.com/watch?v=uPdHWcEBZl0

        Вероятно теста с пръстите ще е по-меродавен, може да почнем и със зехтин да караме ако го мине успешно.

        Коментар


        • #64
          От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

          Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
          И?
          И кво ?! Направи го и ти, но през монитора не става.

          Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
          Въпросното масло:
          https://www.youtube.com/watch?v=gzz1_4rIKQw

          Амсойл:
          https://www.youtube.com/watch?v=uPdHWcEBZl0

          Вероятно теста с пръстите ще е по-меродавен, може да почнем и със зехтин да караме ако го мине успешно.
          Пичуи, а в случая говорим са реална техника, а не виртуална такава.

          Прекалявате с интернета !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #65
            От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

            Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
            http://www.selenia.com/en/dettaglio-....asp?code=1092 Производителят е Петронас, Селенията не я знам каква е като качество, но Синтиума фигурира като масло в класацията на руснаците, но не трябва да се притесняваш щом производителя го препоръчва, единствено можеш да го сменяш на по-къси интервали, за да си вържеш гащите, че то май друг избора нямаш, освен да ходиш в друг сервиз да ти сипват каквото поискаш между графиците за смяна по книжка. Амсойла по-добре го продай ако смяташ да го позлваш чак след две години, маслото също старее с времето!
            Благодаря за съвета, но аз тук в Германия имам право да върна всичко обратно по пощата на изпращача в разстояние от 30 дни след получаването му без да съм длъжен да давам каквито и да е обяснения и той да ми върне парите, като само разходите по логистиката си остават за моя сметка. Единственото условие е,че стоката трябва да бъде в състояние да бъде продадено на друг - един вид да е получена обратно така,както е изпратена. Но аз лично смятам да го задържа и да си направя една смяна пак след 10-12.000 км (след 6/7 месеца) с него в сервиз тук и никой няма как да разбере това. И след 1 година пак ще ида на инспекция, както си се полага.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • #66
              От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

              Пичуи, а в случая говорим са реална техника, а не виртуална такава.

              Прекалявате с интернета !
              При реалната техника го има точно това триене на метал с метал, кобилици-разпределителни валове, бутала-цилиндри и др., и на видеото нагледно се показва каква протекция предлагат двете масла.
              Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
              Благодаря за съвета, но аз тук в Германия имам право да върна всичко обратно по пощата на изпращача в разстояние от 30 дни след получаването му без да съм длъжен да давам каквито и да е обяснения и той да ми върне парите, като само разходите по логистиката си остават за моя сметка. Единственото условие е,че стоката трябва да бъде в състояние да бъде продадено на друг - един вид да е получена обратно така,както е изпратена. Но аз лично смятам да го задържа и да си направя една смяна пак след 10-12.000 км (след 6/7 месеца) с него в сервиз тук и никой няма как да разбере това. И след 1 година пак ще ида на инспекция, както си се полага.
              Само гледай да ти сложат същия маслен филтър като оригиналния.

              Коментар


              • #67
                От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
                При реалната техника го има точно това триене на метал с метал, кобилици-разпределителни валове, бутала-цилиндри и др., и на видеото нагледно се показва каква протекция предлагат двете масла.

                Само гледай да ти сложат същия маслен филтър като оригиналния.
                Маслото ще си сменя лично сам и филтърът ще е на МОПАР. Плащаш за поддемник 12 евро на час само.
                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                Тел: +359 887 847261

                Коментар


                • #68
                  От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                  Стига да не е селения голд е много добро масло
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #69
                    От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                    Маслото ще си сменя лично сам и филтърът ще е на МОПАР. Плащаш за поддемник 12 евро на час само.
                    В този случай след като източиш от пробката и махнеш филтъра, можеш да пробваш да изсмучеш несливаемия остатък през отвора за щеката, с маркуч с подходящия диаметър и спринцовка 500мл., така няма да се мешат старото с новото масло, аз съм изваждал по 300-400мл. старо, отработено и окислено масло на предишния ми автомобил.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Стига да не е селения голд е много добро масло
                      То хубаво ама, ако иска да си го сменя по-често и смяната му струва 250евра, по- добре да си слага оригиналното на максималния пробег, който препоръчва производителя, а междувременно да си го сменя сам за 50евра.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                        И каква е ползата, че имаш гаранция, ако нещо му стане на мотора докато е с другото масло?!
                        Сигурно никой няма да провери поне основни неща по счупения мотор...
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #72
                          От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          И каква е ползата, че имаш гаранция, ако нещо му стане на мотора докато е с другото масло?!
                          Сигурно никой няма да провери поне основни неща по счупения мотор...
                          И аз това щях да го попитам, а и щото по модерната техника остават следи, не знам дали в някое кюше на компа няма да се кашира нещо, че е с ново масло ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #73
                            От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            И каква е ползата, че имаш гаранция, ако нещо му стане на мотора докато е с другото масло?!
                            Сигурно никой няма да провери поне основни неща по счупения мотор...
                            И маслото сменено по документи 5 месеца, преди производство на филтъра. Примерно. Сега ще кажете, че на тия филтри дата няма. Не виждам смисъл от такива галимации. Караш кола нова, с 5 години гаранция, замислил си я след 15 години как ще и е двигателя. По нормална логика, тая кола отдавна не трябва да е твоя. Производителя щом е сметнал този интервал за смяна, значи е добър за двигателя. Какво ги бърка да ти вземат пари за два пъти повече смени, на по-къс интервал? На моята кола по книгите дават 10 х.км., значи ли, че трябва да го сменям на 2-3 хиляди?
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #74
                              От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                              Селения не го препоръчвам.
                              Откакто Петронас ги купиха правят всичките си масла с тяхна база.

                              Но има едно масло с което смених моето на АР 159 2.4 JTDm 250 жребеца - Равенол VST(vollsinth turbo) 5w40 .
                              Купувам го директно от интернет магазина на Равенол в Германия.
                              С него колата и звучи и върви много по -добре над 70% ПАО масло от 4-та група е и има висока температурна устойчивост до +240 градуса му е пламната температура, до -54 градуса под нулата му е течливостта, загуба при изпарение 7.4 .Под него по изпарение на маслото са само рейсинговите масла на Равенол.

                              Ако имаш търпение 1-3 месеца можеш да го "хванеш" и в намаление 5 литра за около 68-75 лева.

                              Тубите са с щампа 1-2 седмици преди да направиш интернет поръчката ...

                              Отделно на страницата на Равенол имат "маслонамирач" и по точния модел, двигател, мощност ти посочва кои са подходящите за твоя двигател масла.

                              Няма друго такова масло на тази цена.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                И маслото сменено по документи 5 месеца, преди производство на филтъра. Примерно. Сега ще кажете, че на тия филтри дата няма. Не виждам смисъл от такива галимации. Караш кола нова, с 5 години гаранция, замислил си я след 15 години как ще и е двигателя. По нормална логика, тая кола отдавна не трябва да е твоя. Производителя щом е сметнал този интервал за смяна, значи е добър за двигателя. Какво ги бърка да ти вземат пари за два пъти повече смени, на по-къс интервал? На моята кола по книгите дават 10 х.км., значи ли, че трябва да го сменям на 2-3 хиляди?
                                Асене, нямам нищо против против твоето мнение, но по тази логика никога не трябва да си сменям маслото на скоростната кутия, защото така е написал в книжката производителят. Нали се сещаш, че няма още измислено такива масло, което да е толкова добро,че да няма нужда да се сменя никога? Да, може да не е нужно да се сменя на 60.000 км, но както производителят на самата кутия препоръчва е добре или на 8 години веднъж или на всеки 80-120.000 км в зависимост от натоварването и средата, в която се кара. В момента ми слагат това СЕЛЕНИЯ, но ми дават да карам с него не-повече от 20.000 км !!!Е, не смятам да го сменям на 2-3.000 км, но не и на 20.000 км!
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X