Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

    Звъннах на дистрибутора им тук в Германия и всичко е наред, след като отговаря на спецификацията MS10950, просто за Европа го пишат, че е European car.
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • #47
      От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

      Амсойл всъщност няма одобрения като SN или SM, разчита на такива треторазредни организациите ограничени параметри да констатират че нищо в параметрите на маслото не противоречи на въпросните стандарти. Внимание това все още не е сертификация а само констатация че маслото не противоречи на стандартите.
      Оказва се че нямат сертификация и ILSAC gf4 или gf5 заради което се подведох на първо място да използвам такива масла.

      Обяснението им, защо не са сертифицирани и нямат одобрения е в същият бла-бла стил, ако доставчиците им се сменяли, трябвало да се сертифицират на ново, а това било скъпо. Те щото пазаруват базови масла от женския пазар.
      Показателя заради който както се оказа абсолютно не сертифицирания Амсойл с уж по висок вискозитет държи по ниско налягане на маслото.
      Амсойл са започнали да използват евтини базови масла от група III и ги тъпчат с присадки е започнала през 2010-та и е продължила до 2015-та. Естерите от групи IV и V имат незаменими предимства и Амсойл е просто мрежов маркетинг с превъзбудени излезе информирани продавачи.
      Оказва се,че от 7-8 години Амсойл не използват скъпи базови масла групи IV и V, а група III с много добавки, присадки и модификатори.
      Две смени с Амсойл 10W-40 ме убедиха, че това масло не е на нивото на висококачествените европейски масла. Има точка на изтичане под -40, но същевременно е с добри характеристики при тежки натоварвания. На хартия.
      На практика става черно много бързо и колата започва и да не върви след 5-6.000
      километра.
      И не е, защото било много хубаво и работело и миело. Това са бабини девети ни.
      sigpic

      Коментар


      • #48
        От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
        Аз имам питане относно моя автомобил: Производителят казва да се сменя маслото веднъж годишно или на 20.000 км (5W-30, а след сервисния бюлетин 5W -40). Моторът ми е 250 коня дизел на ВМ мотори, сложиха му на последната инспекция месец май някакво масло от бранда "Селения", но аз съм се насочил към америакнското масло АМСОЙЛ 5W-40. От последната смяна съм минал месец май 2018 точно 11.000 км. Въпросът мие , в случай,че искам моторът ми да достигне "достойни старини" (300-400.000 км), въпреки че съм в гаранция и още не е дошло времето за смяна според дисплея на колата ми, дали не да отида по-рано в сервиза и да ми го сменят по-рано и бихте ли препоръчали избраното от мен малсо на АМСОЙЛ с посочения от мен вискозитет,който отговаря на критериите на производителя?
        Благодаря предварително.
        От преждевременна смяна на масло с подходяща спецификация никой двигател няма да се разсърди.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #49
          От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

          Лабораторни анализи показват,че кое да е масло Амсойл си е в първите места по показатели та аз предпочитам да вярвам на лаборатория от рода на Черния КамИк от колкото на някой манометьрчето.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #50
            От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

            Ами аз така и така ще го карам само пак 10 до 12.000 км и не смштам да разчитам на това, което пише произжодителят, щото ако го слушам, не трябжа да сменям и малсото на скоростната кутия за целия период на експлоатация на мавината, но никой не иска да ми каже, колко е дълъг той като време или пробег. Инъче самият производител на скоростната кутия ZF в интервю си каза следното: Да, знаем какжо пишат производителите на колите, но ние препоръчваме на клиентите си смяна на маслото в зависимост от стила на каране на водача и условията смяната му на всеки 8 години или 80 до 120.000 км.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • #51
              От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

              Първоначално публикуван от loid Преглед на мнение
              Амсойл всъщност няма одобрения като SN или SM, разчита на такива треторазредни организациите ограничени параметри да констатират че нищо в параметрите на маслото не противоречи на въпросните стандарти. Внимание това все още не е сертификация а само констатация че маслото не противоречи на стандартите.
              Оказва се че нямат сертификация и ILSAC gf4 или gf5 заради което се подведох на първо място да използвам такива масла.

              Обяснението им, защо не са сертифицирани и нямат одобрения е в същият бла-бла стил, ако доставчиците им се сменяли, трябвало да се сертифицират на ново, а това било скъпо. Те щото пазаруват базови масла от женския пазар.
              Показателя заради който както се оказа абсолютно не сертифицирания Амсойл с уж по висок вискозитет държи по ниско налягане на маслото.
              Амсойл са започнали да използват евтини базови масла от група III и ги тъпчат с присадки е започнала през 2010-та и е продължила до 2015-та. Естерите от групи IV и V имат незаменими предимства и Амсойл е просто мрежов маркетинг с превъзбудени излезе информирани продавачи.
              Оказва се,че от 7-8 години Амсойл не използват скъпи базови масла групи IV и V, а група III с много добавки, присадки и модификатори.
              Две смени с Амсойл 10W-40 ме убедиха, че това масло не е на нивото на висококачествените европейски масла. Има точка на изтичане под -40, но същевременно е с добри характеристики при тежки натоварвания. На хартия.
              На практика става черно много бързо и колата започва и да не върви след 5-6.000
              километра.
              И не е, защото било много хубаво и работело и миело. Това са бабини девети ни.
              Ще ми е интересно да ми обясните, какво значи:"Колата започва да не върви след 5-6.000 км". Една кола си върви докато я поддържаш и и наливаш гориво. А за цвета лично обещавам да Ви направя снимки на маслото по щеката на всеки 3.000 км. Може да свърши някому работа в бъдеще.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • #52
                От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
                Доколкото ми е известно повечето Amsoil масла не се разбират добре с дпф-и и катализатори трябва да го имаш предвид и най-добре да отправиш запитване до представителстовото им в щатите, кое масло биха ти препоръчали за твоят двигател, иначе като качество са много добри и можеш спокойно да си ги сменяш на 10к. ако караш предимно на дълго и на по-кратки интервали градско или на около 250-300 моточаса макс! и това е моят съвет ако те е грижа за двигателя, като вискозитет слагай 0в30, дизелите не развиват толкова високи работни температури и нямат нужда от висок топъл вискозитет, особено ако не караш агресвино и не вдигаш температурата на повече от 75% за продължително време, това с повишаването на топлия вискозитет е с превантивна цел и реално ти сам трябва да си прецениш масло с какъв вискозитет да слагаш според средната температура, която развива двигателя на база климата и стила ти шофиране, студеният вискозитет трябва да ти е нисък, тъй като дизелите по-бавно достигат работна температура и реално маслото маже по-продължително с ниския вискозитет, тоест маслото е гъсто по-продължително време. Друго масло, което е много добро е Рaвeнол, като типа отново с консултация с представителстовот на марката спрямо двигателя.
                Причината да се придържам към 40 след W е именно излизането на сервисния бюлетин, където инженерите са установили, яе един лагер в мотора е започнал да прави кюляфи и спасението е да се сложи малко по-гъсо масло. Тя колата пържонаяяално си беше от завода с 5W-30, но на първата инспекция ми залепиха даже лепинка за напомняне на капаяката за масло с 5W.40.
                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                Тел: +359 887 847261

                Коментар


                • #53
                  От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                  Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                  Причината да се придържам към 40 след W е именно излизането на сервисния бюлетин, където инженерите са установили, яе един лагер в мотора е започнал да прави кюляфи и спасението е да се сложи малко по-гъсо масло. Тя колата пържонаяяално си беше от завода с 5W-30, но на първата инспекция ми залепиха даже лепинка за напомняне на капаяката за масло с 5W.40.
                  Слагай в такъв случай Амсойл, той е с висок високозитетен индекс, но само да не се окаже, че с тази мярка единственото, което ще се постигне е отлагане на проблема във времето, колкото да изтече гаранцията и накрая да трябва да го сменяш въпросния лагер за твоя сметка.
                  И за справка маслата на Амсойл са на база ПАО и Естери. Друго много добро масло е Редлайн, но е по-скъпо.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                    Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
                    Слагай в такъв случай Амсойл, той е с висок високозитетен индекс, но само да не се окаже, че с тази мярка единственото, което ще се постигне е отлагане на проблема във времето, колкото да изтече гаранцията и накрая да трябва да го сменяш въпросния лагер за твоя сметка.
                    И за справка маслата на Амсойл са на база ПАО и Естери. Друго много добро масло е Редлайн, но е по-скъпо.
                    Именно заради това съм се насочил към тези масла, но колегата по-горе именно това и написа, че тези масла вече не са от клас IV и V, а от клас III, като им добавяли много адитиви и присадки. Аз също знам, че са базирани на ПАО и естери, но пък и колегата LOID достатъчно грамотно обчсни ситуацията с тези масла от 5-6 години насам. Само едно нещо ми липсва от неговото твърдение: някакво доказателство - репорт, изследване от лаборатория, мнения на специалисти на официален сайт или мнения на клиенти в един форум поне.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • #55
                      От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                      И аз така - едно лабораторно чакам за кофти АмсОйл,другото си остават приказки,сладки ма пак приказки.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #56
                        От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                        Може и да е прав и в последните години да са кръшнали от правия път, но аз лично не се съмнявам в качестовото на маслата им, независимо как ги готвят, но все пак винаги трябва да имаме едно наум и за това препоръчвам чести смени на маслото, тъй като всяко едно масло минало тестовете на съответните ораганизации до 5000км ще си върши идеално работата.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                          А до 2000km ще работи още по-добре, демек, на всеки 5 резервоара гориво - смяна на маслото в двигателя.
                          Баси глупостите, и то през 2019 !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #58
                            От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                            Благодаря, колеги. Аз се бях "наточил" да дам свое масло и филтри при първата ми голяма инспекция през 2та година на гаранцията на колата ми от общо 4, които се дават за Европа. Обаче днес се попариха, като ми казаха, че мога да си взема собственото масло и филтри (маслен и 2 горивни), но ако ги използват ще спестя 250 Евро, но гаранцията ми за следващите 2 години отпада и май ще си държа в мазата неотворено маслото,което си поръчах още 2 години. Тия във Фиат Крайслер използват някакво масло СЕЛЕНИЯ, но никъде не съм го чувал и представа нямам що за качества име. Знам само,че е 5W-40. Вие имате ли представа, що за "буламач" е това?
                            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                            Тел: +359 887 847261

                            Коментар


                            • #59
                              От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                              Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                              Благодаря, колеги. Аз се бях "наточил" да дам свое масло и филтри при първата ми голяма инспекция през 2та година на гаранцията на колата ми от общо 4, които се дават за Европа. Обаче днес се попариха, като ми казаха, че мога да си взема собственото масло и филтри (маслен и 2 горивни), но ако ги използват ще спестя 250 Евро, но гаранцията ми за следващите 2 години отпада и май ще си държа в мазата неотворено маслото,което си поръчах още 2 години. Тия във Фиат Крайслер използват някакво масло СЕЛЕНИЯ, но никъде не съм го чувал и представа нямам що за качества име. Знам само,че е 5W-40. Вие имате ли представа, що за "буламач" е това?
                              http://www.selenia.com/en/dettaglio-....asp?code=1092 Производителят е Петронас, Селенията не я знам каква е като качество, но Синтиума фигурира като масло в класацията на руснаците, но не трябва да се притесняваш щом производителя го препоръчва, единствено можеш да го сменяш на по-къси интервали, за да си вържеш гащите, че то май друг избора нямаш, освен да ходиш в друг сервиз да ти сипват каквото поискаш между графиците за смяна по книжка. Амсойла по-добре го продай ако смяташ да го позлваш чак след две години, маслото също старее с времето!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                                Всичкото Фиат се кара със Селения от 100 години, както Ситроен с Тотал, Рено с Елф и т.н. Много нещо им се втелявате на тия масла и смени.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X