Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    …., като спокойно може да го наливаш и на мотор с две-три турбини.
    Веднъж се зачудих тези "дебели"/ на 50 и на 60/ масла не бъзикат ли мазането на турбините ?
    И понеже нямам бързо ми мина.

    Коментар


    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      В оригиналните бумажки на бангията са и давали 20W50 за нашата махала, ...
      Това питах !

      Коментар


      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
        Веднъж се зачудих тези "дебели"/ на 50 и на 60/ масла не бъзикат ли мазането на турбините ?
        И понеже нямам бързо ми мина.
        Тези масла не са "дебели", просто не стават на вода при работна температура 150°С примерно, а баш в турбините, и особено при зор, е повече, но понеже нямаш ...
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Тези масла не са "дебели", просто не стават на вода при работна температура 150°С .
          Да,
          И който не вярва на "духове" да си вземе 100мл.съд с отвор 4мм.(вискозиметър от бояджийския магазин) и да мери времето за което изтичат различните масла.

          Коментар


          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
            Веднъж се зачудих тези "дебели"/ на 50 и на 60/ масла не бъзикат ли мазането на турбините ?
            И понеже нямам бързо ми мина.
            В повечето случай бъзикат мазането като цяло. Защото с течение на времето и износването дупките на хидравличните повдигачи например не става по-големи.
            Много хора го правят когато колата е за продаване и стои на витрина. Така си гарантират че червената лампа за налягане на маслото няма да светне.
            Обаче има и двигатели които понасят 50 и 60 така че всичко е конкретно.

            Коментар


            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
              Това питах !
              В махалата баче има от под минус 15 до плюс 40,че тръгнеш за Вегас прочета и стане +35, а връщане минеш през Мамут и е минус 5,отваряш книжйите ако ги имаш и пише,че това върви и с 20/60 ма ега не го кача в планината с това.

              Вьрви с дебело масло,с минерал върви,но не се оплаква от синтетика от дебелите най-просто казано.

              Вьрви с масло което ползват вьздухари и турбинирани,карай го как искаш на среден размер атмосферна осмак,не 10 ми и двойно може да извади.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                Мани Мерджаните, говори се за някакви коли.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                  .......и някакви масла незнайно от къде нам си какво им ставало.

                  Мани ма аз с други 2-3 петилетки опит нямам,гледах Гордън на Баха 1000 ползваше от моите туби та не съм само аз
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    ..,че това върви и с 20/60 ма ега не го кача в планината с това.
                    Това писах по назад в темата, че масло 20 на нещо си бих ползвал в България само между Май и Септември ! 5W50 си карам целогодишно и ми е мирна главата ! 10W60 е по-добре, ама ми иде по-дебело откъм цена !

                    Коментар


                    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                      Това писах по назад в темата, че масло 20 на нещо си бих ползвал в България само между Май и Септември ! 5W50 си карам целогодишно и ми е мирна главата ! 10W60 е по-добре, ама ми иде по-дебело откъм цена !
                      И пак си е" шпеково саламче".........
                      От "наденичка" 5W40 по нагоре за нашия климат не ги глезя- нито бензиновите нито "тракторите".
                      Оплаквания не съм получил и не са увеличили апетита (от смяна до смяна не се налага доливане на каруците).

                      Коментар


                      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                        5 W 40 от магазина и 5 W 50 от онлайн магазина на вносителя е горе- долу на една цена . Като купя по една 5 литрова туба за всяка кола и доставката ми е безплатна та не виждам какво толкова ги глезя !

                        Стигне ли се да ми се оплакват значи е ошел коньо у ряката!

                        Коментар


                        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                          е горе- долу на една цена .!
                          Щом има такава възможност
                          ( справка при нас литъра най евтино в единия случай 8лв, а втория 16лв. От един и същи производител разликата е 3лв - това което казвате)

                          Коментар


                          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                            5 W 40 от магазина и 5 W 50 от онлайн магазина на вносителя е горе- долу на една цена . Като купя по една 5 литрова туба за всяка кола и доставката ми е безплатна та не
                            Това в Бг ли? Ако да, още едно потвърждение що сме на тоя хал. Не че маслото е ляво или кофти.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                              София,България ! Ама я сподели за хала, че ми стана интересно !

                              Коментар


                              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                Да, да така е. Нобелова награда за смазване, изобщо не е повод за превъзнасяне.
                                Като не се ръководиш от стадния принцип - слагаш сменяш и преценяш.
                                Прочети малко химия и история ,па и да било на Нобелите преди да се изхвърляш като .....

                                Фулерен (на английски: fullerene) се нарича всяка молекула, съставена изцяло от въглеродни атоми, във формата на куха сфера, елипсоид или цилиндър. Сферичните фулерени са известни още като бъкиболи (ед.ч. бъкибол, на английски: buckyball), а цилиндричните — като въглеродни нанотръби. Фулерените имат сходство с графита, който е съставен от листове графен, представляващи свързани шестоъгълни въглеродни пръстени; за разлика от графена обаче, във фулерените обичайно се срещат също петоъгълни и дори седмоъгълни въглеродни пръстени.

                                Откриването на фулерените през 1985 значително разширява броя на известните алотропни форми на въглерода; дотогава известни са единствено графитът, графенът, диамантът и аморфният въглерод (сажди и дървени въглища). Бъкиболите и нанотръбите са предмет на активни изследвания, както поради уникалните им химически характеристики, така и заради приложението им в други области, особено в материалознанието, електрониката и нанотехнологиите. Вторият познат фулерен е ръгбиболенът.

                                Това от популярната енциклопедия. Та тази превъзнесена молекула я има като дабавка във всички качествени масла.
                                https://www.sciencedirect.com/topics.../c60-fullerene

                                86 -86 участвах в разработката на такива масла, карах си москвича с МС20 и му слагах какви ли не неща ,отделно в лабораторията въртях различни образци с най-различно покритие в най-различни твърди и течни смазки с и без добавки. Трибологията ми е много добре позната като наука.
                                Последно редактирано от Георги Крумов; 13-02-19, 12:58.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X