Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

    Епа и гоуфо и космича се трошат като за световно. Е, частите са евтини.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

      Ба нов голф 2 не се троши като за световно.

      Коментар


      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Да е чист, да е чист, колко да е чист? Що ли на новите дизели им слагат DPF и въпреки това им се налага да прибягват до манипулации на софтуера та да симулират покриване на нормите за отработените газове?!?
        Тук на дизелите се кара минерал Шеврон Дело 400, якои мотори стоят чисти,други са черни та не е от маслото.

        Преди малко слязох от Катерпилари 3208 на 30 години по 375 коня бройката.Маслото им черно,Онан генератор маслото му чисто,едно и също масло.......режим на работа,натоварване,ускорение,обороти:........знам ги тия ма не е от това
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

          На обикновена кола с двигател до 80-110- коня от които 20-30 умрели полза от пълна синтетика няма голяма.Хидрокрекинг масло и това е.

          За натоварени автомобили - джипове, спортни коли или такива на които специално производителят е посочил пълна синтетика масло - ОК.

          Да не говорим че в Бг масовият автомобил е 74-110 коня на по 15-25 години. На такъв автомобил синтетика не му трябва.Полусинтетика може или "пълна" хидрокре(а)кинг "синтетика" .

          Ама доста от хидрокракинг "пълните синтетики" са по-скъпи или на цената на ПАО масла от 4-та група.

          Коментар


          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

            На погрешно мнение си. Всички автомобили след 2000 година им препоръчват синтетично масло. Именно заради тази логика процъфтяват менте маслата. Истинското си маже и мие и поддържа двигателя в кондиция.Досега двигател да е умрял от лошо масло не съм видял ,ама затлачени маслени сегменти от хидрокрекинг или менте масло -колкото искаш. колкото са по тънки сегментите толкова по качествено масло искат. Останалото е селски тарикатлък.

            Коментар


            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

              Като споменахте Bardahl, трябва да сме им благодарни за това,че ни предоставиха извънземна технология, на рафта в супермаркета.
              С фюлерин буквално няма износване.

              Коментар


              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                По въпроса с дизелите- Атмосверен дизел 75 коня Янмар, не го изгасих 9 дни. Маслото само леко потъмня. Двигателя вътре свети /през капачката на маслото се/.
                Имам и една Секвоя от скоро. 8 цилиндрови 4.7 бензинец. До тук 7000 километра, маслото Мобил 5W30 синтетика /или каквото ни лъжат там/ е бистро. Да се притеснявам ли?
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                  Мести го в крачола,аз имам кола на 400 000 километра,смени през 10 000,кара я жената 11 години вече.......мамка му и масло,не иска и не иска да чисти.

                  Ясно е за дизеловите масла,почистващите качества които имат,добавките за работа на ниски обороти и температури......... ма и това в някои мотори стои бистро та ТРЯБВА ДА Е ЧЕРНО не ми вдъхва доверие,е така защото на някой му е черно
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 08-02-19, 19:47.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                    И защо 5W30 на Секвоята,на мойта и дават 0/20 или 5/20,не смея да и сложа нищо друго от тия водици?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                      Наскоро си взех кола, бензин, на която по книжка маслото било сменено на 37 000, при мен дойде на 47, при проверка на щека и недостатъчна светлина не се личеше къде е, като беше на максимума, тоест за 10 000к. маслото нито беше променило цвета си, нито беше мръднало като количество, е как това масло ще почернее като двигателят е в безупречно състояние и нито допуска масло в горивната камера, нито допуска изгорели газове в маслото.
                      Тези, които сменят черно масло и двигателят им е в отлично състояние, да ги питам точат ли толкова колкото сипват, без да доливат?

                      Коментар


                      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                        Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
                        Наскоро си взех кола, бензин, на която по книжка маслото било сменено на 37 000, при мен дойде на 47, при проверка на щека и недостатъчна светлина не се личеше къде е, като беше на максимума, тоест за 10 000к. маслото нито беше променило цвета си, нито беше мръднало като количество, е как това масло ще почернее като двигателят е в безупречно състояние и нито допуска масло в горивната камера, нито допуска изгорели газове в маслото.
                        Тези, които сменят черно масло и двигателят им е в отлично състояние, да ги питам точат ли толкова колкото сипват, без да доливат?
                        Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
                        Има смисъл да си сменяш маслото на 5к, ако резгледаш лабораторни анализи на масла работили 5-6к ще видиш, че вече има значително окисление, съдържание на вода, желязо, алуминий и сажди.
                        Ти били си сипвал в колата масло работило 5к и да го караш до 10-15к.?
                        Ако имаше възможност да си сменяш маслото напълно безплатно и когато си поискаш колко често би си сменял маслото?
                        Последно, къде е за теб истината ?
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          Последно, къде е за теб истината ?
                          Както обикновено, някъде по средата. И какво общо имат двете изказвания и къде си противоречат?
                          Сменил съм маслото, веднага след като съм я взел, ако я бях взел на 40000, щях тогава да го сменя!

                          Коментар


                          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                            Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
                            Както обикновено, някъде по средата. И какво общо имат двете изказвания и къде си противоречат?
                            Сменил съм маслото, веднага след като съм я взел, ако я бях взел на 40000, щях тогава да го сменя!
                            Не виждаш противоречие ? Преди ден тръбеше,как трябва да се сменя масло на 5000.Що си вземА кола,просрочила 7 кратно (по твоите критерии) смяна на маслото? А и даже разправяш как нищо му нямало след 10000...Намалям пиенето,че нещо ми убягва логиката
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                              Къде с тия бледи пионерчета,37 000.......пробвай с 370 000 и пак си говорим,стои си бистро маслото след 11-12 000 смени на маслото ма ако те слушам теб съм се преебал жестоко,киселини ше и ‘фанат буталата
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                                Не виждаш противоречие ? Преди ден тръбеше,как трябва да се сменя масло на 5000.Що си вземА кола,просрочила 7 кратно (по твоите критерии) смяна на маслото? А и даже разправяш как нищо му нямало след 10000...Намалям пиенето,че нещо ми убягва логиката

                                не е 7 кратно,а последната смяна е на тия километри,преди това може да е сменяно и през 500 метра,от маслар до маслар
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X