Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стопове, габарити и положението им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стопове, габарити и положението им

    КОлеги, днес се замислих защо на голяам част от джиповете, които се движат по пътищата ни , има пълен комплект от стопове, мигачи, светлини за заден ход и всичко , което има един автомобил, и това всичко е монтирано в задния калник, като при един нормален автомобил, но не свети нищо от тях

    За сметка на това всичко е дублирано и инсталирано доста по-ниско - в бронята, да речем..

    Защо е направено така?
    Последно редактирано от Veni1; 01-12-07, 10:46. Причина: правописна грешка

  • #2
    До: Стопове, габарити и положението им

    Различни стандарти в отделните страни
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      До: Стопове, габарити и положението им

      Не. Стандартите са едни и задължителни за целия свят. Регламентират се яркостта, ъглите на виждане и височината на задните светлини.
      Но изглежда в последно време нещо се е променило, защото гледам мигачи и стопове по покривите на разни гърбави градски кочини. За мене това е опасно.
      Но не знам кои са новите регламентиращи документи. Не съм и чувал за такива. Трябва да се търси.

      Коментар


      • #4
        До: Стопове, габарити и положението им

        Е как бе Стефане, как навсякъде да е еднакво? при Паджерото стоповете са и на бронята и на калника, но едните не работят. Известно е, че колите които се карат в Италия задължително трябва да имат мигачи на предните калници, а в Германия например това не е задължително, тук също. Това не са ли изисквания на съответната държава, ами това със запалените фарове, някъде е задължително, на други места не

        П.П. може би не се изразих правилно, не стандарти, а изисквания
        LZ1PER

        Коментар


        • #5
          До: Стопове, габарити и положението им

          Това е Правило 28 на ООН и разните му поднормативни документи. И не помня още кои. Трябва да ровя. То си има и БДС.
          Страничните мигачи на калниците никога не са били задължителни. Страничните жълти светлини на дългите коли са задължителни само в Шатите. Но там изобщо много си падат по светотехниката, и кичат квото им падне като по циганските каруци.

          Коментар


          • #6
            До: Стопове, габарити и положението им

            Отговори на въпрос от първия пост тогава?
            LZ1PER

            Коментар


            • #7
              До: Стопове, габарити и положението им

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Страничните мигачи на калниците никога не са били задължителни.
              ...В България. Както пише peppy - в Италия са!
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                До: Стопове, габарити и положението им

                И значи там не могат да се движат коли без репитери на мигачите?

                Щом искате - ето ви книжка 200 страници. С картинки, чертежи и всичко както се полага. Давам ви я, сканирате я, връщате ми я.

                Коментар


                • #9
                  До: Стопове, габарити и положението им

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  И значи там не могат да се движат коли без репитери на мигачите?
                  Могат да се движат, но не и да се регистрират.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Стопове, габарити и положението им

                    Ми ситуацията е като с руските коли в България. Заварени положения, временен внос, транзитно преминаващи и пр. Всички италиански автомобили, а също така и чуждо производство предназначено за пласмент в Италия са със мигачи на калниците. Дълго време това беше един от критериите за разпознаване на италианския внос на Горубляне.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Стопове, габарити и положението им

                      Не съм запознат дали има нормативни изисквания за светлините и какви са точно у нас. Дори да ги има е ясно, че никой не ги спазва, защото никой не изисква да бъдат спазвани. Например на улицата можеш да видиш автомобил, на който стоповете и габаритите са безцветни (прозрачни). До него може да има друг, на който стоповете някога са били червени, а мигачите жълти, но след старателно "тониране", вече почти не пропускат светлина. Естествено и двата автомобила са с валиден талон за ГТП, а и никой пътен полицай не се впечатлява от тези неща.

                      За светлините на джиповете - в задните калници и бронята - считам, че да не светят тези в калниците е доста глупаво, при положение, че са с по-голям размер и на подходяща височина. Освен това, за един джип е голяма вероятността светлините в бронята да бъдат лесно повредени (или да заминат заедно с бронята). Смятам че щом са монтирани би трябвало да светят. Другото ми прилича на някаква икономия на проводници при производството или нещо такова.
                      По-добре късно, отколкото по-късно.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Стопове, габарити и положението им

                        Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
                        Не съм запознат дали има нормативни изисквания за светлините и какви са точно у нас. Дори да ги има е ясно, че никой не ги спазва, защото никой не изисква да бъдат спазвани. Например на улицата можеш да видиш автомобил, на който стоповете и габаритите са безцветни (прозрачни). До него може да има друг, на който стоповете някога са били червени, а мигачите жълти, но след старателно "тониране", вече почти не пропускат светлина. Естествено и двата автомобила са с валиден талон за ГТП, а и никой пътен полицай не се впечатлява от тези неща.

                        За светлините на джиповете - в задните калници и бронята - считам, че да не светят тези в калниците е доста глупаво, при положение, че са с по-голям размер и на подходяща височина. Освен това, за един джип е голяма вероятността светлините в бронята да бъдат лесно повредени (или да заминат заедно с бронята). Смятам че щом са монтирани би трябвало да светят. Другото ми прилича на някаква икономия на проводници при производството или нещо такова.
                        +1 Моите съм ги дублирал на Фронтерата и хубаво съм направил.Чак като пратих жената с джипа за нещо си и загледах колата отзад,видях че на единия долен няма габарит,на другия спирачка.Бяха и двата пълни с вода,откога незнам.Горните си бачкаха без забележки.А окабеляване наистина нямаше,фасунги имаше.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X