Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата - за и против?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    Така е. Спирачната течност е силно хигроскопична. Една от причините да се препоръчва замяната на спирачна течност на две години е нейната хигроскопичност. При интензивно ползване на спирачките абсорбираната влага "кипва" и прави въздушни възглавници в системата от които педала "пропада".
    В първите години от ерата на Жигулите спирачната им течност "Нева" никъде не се намираше. Българската не се препоръчваше да се сипва. След дълго ровене в наличната тогава литература си направих спирачна течност от спирт и рициново масло /доколкото си спомням/. А спирта много обича да се меша с вода за разлика от петролните деривати.
    Бензина е за парафина, спирта за водата, а маслото за да компенсира "сухотата" на тия двете. Аз спирачна течност чисто субективно не смея да сипвам, а пък е и скъпа, на фона и на спирта и на бензина, и на двутактовото масло.

    Но пък човек може да си забърка предварително адската смес и по студовете да му е в багажника. 5 литрова тубичка с 3 литра бензин, литър спирт и литър двутактово, смятам е достатъчно за повечето резервоари.

    Лично с вода до сега никога не съм имал грижи. Ама за всяко нещо си има първи път. Ама все си мисля че трябва бая вода в нафтата, за да се превърне в проблем, освен ако не запуши някой горивопровод.

    Иначе горивен филтър сменям на 2 години - нито извънредно количество боклуци е имало (в общия случай 5-6 люспички или от сорта), нито дори следи от вода. Миналата неделя като загуби мощност, бензина го оправи. Лампата за вода не свети. Напролет като сменям филтъра ще гледам по-подробно, ама не вярвам да открия чудеса.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

      Хубаво е винаги да се кара с пълен резервоар за да не се образува конденз в резервоара и от там вода, която с времето се натрупва и има опасност да замръзне.....Иначе по темата за 2Т маслото, слагал съм по 1 литър на 90 литра нафта и ми се струва, че по тихо работи дизела и по малко чука сутрин......Имам случай на 400 литра нафта налях 5 литра М10Д и после изгорих нафтата на дизелов камион. Доста меко работеше дизела.....
      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

      Коментар


      • #63
        От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

        Аз през зимния период правя следното:на 53л резервоар 200 мл моторно масло(най обикновено 10w40) разтворено в литър бензин.На няколко резервоара и литър спирт за горене.Това на комън рейл мотор(Ford C-max)никакви дертове,върви та се кине ;-) Гориво в 95% от случаите на Еко и останалите от Лукойл.Сменям горивния филтър заедно с маслото(на 10хил. км).От време на врема като се сетя пускам по малко нафта и от пробката на чашата на филтъра-до сега не е имало вода или големи мизерии.Резервоара ми е пластмасов та ръжди може само външни да дойдат...

        Коментар


        • #64
          От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

          Aз зaбелязaх че с до 10% бензин с мaсло освен пaленето сутрин, тягaтa и тя е в +.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #65
            От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

            Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
            Ужаската върви и на чиста нафта - пробвано в казармата
            Шапкарите редовно крадяха бензина от Уралите и УАЗките и веднъж като се зададе проверка от щаба на някой гений му дойде гениалната идея да напълнят резервоарите с нафта от дизел генераторите. Проверката мина, забрави се за нафтата докато не дойде едно учение. Тръгваме с УАЗката, запали без проблем (явно бензина в карбуратора и горивопровода е бил достатъчен). Тресе, няма мощност, но върви. Минахме към 70 км, пристигнахме, старшината врътва ключа, мотора продължава да работи...
            Потвърждавам,пуши ,скача,гасне и пали,но върви,целия автопарк беше заредил с нафта вместо бензин при някаква размяна случайна.Изгорихме всичко и така.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #66
              От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

              A вместо двутaктово мaсло, при плюсови темперaтури,кaк стои въпросa с олио? Говоря кaто добaвкa зa смaзвaне, примерно литър-двa нa резервоaр. Съдейки по тестовете които Спaрки публикувa / не знaм в коя темa/, достa добри резултaти имaше с биодизелa.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #67
                От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                На 80л нафта слагам 200мл 2Т и 1л бензин.Двигатела утихва осезаемо,но като отвия капачката на резервоара усещам вакуум.Не знам на какво се дължи.Някой ако знае...
                Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                Коментар


                • #68
                  От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                  Първоначално публикуван от angel borukov Преглед на мнение
                  .............................,но като отвия капачката на резервоара усещам вакуум.Не знам на какво се дължи.Някой ако знае...
                  Най-вероятно на запушен вентилационен клапан в капачката на резервоара. В нея би трябвало да има малък отвор с клапанче, през който да може да влезе въздух при намаляване количеството гориво за да се предотврати създаването на вакум.
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                    Вакуумът е донякъде нормален за съвременните резервоари. Също и повишено налягане при някакви обстоятелства. Ако двигателят не е останал гладен не му обръщайте внимание.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                      Колко да е съвременен този резервоар?От1988година е.По принцип не пречи.Само не знам ако не се пали често,дали няма да дърпа нафтата
                      Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                      Коментар


                      • #71
                        От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                        Под съвременен се разбира произведен след 1975-1980г

                        Коментар


                        • #72
                          От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                          Така,да споделя и аз:изминати вече 10хил км. с добавяне на двутактово масло в дизела(10 грама на литър) Мотора е комънрейл на Форд 1.8-115 hp. супер доволен съм,работи осезаемо по-меко,разхода не се е променил(поне не съществено)Няма изпушване,върви
                          добре. Сипвам полусинтетика.Мисля да продължавам :-)

                          п.п сменям горивния филтър на всяка смяна на маслото,двата последни ги срязах и развих хартията,почти няма по него боклуци явно горивата ни не са чак толкова зле.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X