Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Lexus RX 400h

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за Lexus RX 400h

    Здравейте!Реших да си купя SUV .Спрял съм се на Lexus RX 400h - 2007г.Някой да ми каже нещо - возия,комфорт,окачването и най вече разхода( знам ,че е хибрид-това добре ли е ? ) .Също -евентуално ако се появи пробем- лесно ли се намират части ? Благодаря предварително
    Audi A6 2.7 T quattro (230 Hp)97'
    VW GOLF 2.3 VR5 4motion (170 Hp) 99'
    BMW 325i X (192 Hp)2003
    ML 320 CDI (224 Hp) 2007

  • #2
    От: Мнение за Lexus RX 400h

    Шефа ми има такъв лескус 2008г. Карал съм го няколко пъти. Возията е много добра, върви като самолет, много неприятно усещане ми направи управлението, тъй като двигателя реално задвижва само предните колела и в комбинация с електромоторите, при подаване на повече газ предните гуми направо се чудят кой път да хванат и волана играе наляво надясно. Като покараш малко се свиква, но си е досадно.... За 6г. и око 150х.к. не е сменяно абсолютно нищо, освен консумативи и акумулатор( който беше утрепан зорлен от гпс проследяването). Разхода по борд е 9.5, на смесено каране.
    Land Rover Discovery TD5

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за Lexus RX 400h

      А до какви пари сте склонни да отделите за автомобила и последващите разходи?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за Lexus RX 400h

        Приятел има такова (кара го жена му). Впечатленията ми са точно като на worldeditor... Акумулатора (обикновения)пада заради малоумно измислена система за зареждане в опит да се имитира нормалния автомобил, а в същото време защото е хибрид, се използва малък акумулатор за конкретната цел...
        Целта на това акумулаторче (около 40Ач) е да захранва радио/фарове и други консуматори ако е изключена хибридната система... И основното - да 'стартира' хибридната система...
        Т.е. ако ти падне това акумулаторче, нямаш шанс да стартираш електрониката на хибридната система, която пък да зареди акумулаторчето... Затворен кръг...
        Общо взето - трябва доста внимание с този ток - доста народ съм виждал да 'проси ток' за да стартира хибрида
        Иначе комфорт, тишина, електрокар - хубава машинка си е... Разхода в града е добър...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за Lexus RX 400h

          Последния път когато проверих гаранцията на акумулаторния пакет при Тойота беше осем години. Не знам какъв внос е този и прочее, и дали още има гаранция, но ако нещата не са се променили и в момента е гарантиран - остава му година гаранция. Никой не казва че ще издъхнат в деня след изтичането, но като цяло на тази възраст стане ли им нещо - в общи линии си до там (като цена на поправката). Освен ако братята китайци не са измислили нещо ново .
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            А до какви пари сте склонни да отделите за автомобила и последващите разходи?
            Направих проучване че в Германия вървят по около 16 500 евро( 1 собственик,пълна серв.история), Италия около 13 000 евро(недоказан произход) ..но ще гледам да е от Германия и естествено да бия цената с много .....Ако стигна до избора ествсвено

            Благодаря Ви за бързите отговори! Това с акумулатора и волана малко ме притесни..... все още се чудя какъв SUV да си купя.....с бюджет до 14000 - 15000 евро
            Последно редактирано от CarTest™; 18-12-14, 19:39.
            Audi A6 2.7 T quattro (230 Hp)97'
            VW GOLF 2.3 VR5 4motion (170 Hp) 99'
            BMW 325i X (192 Hp)2003
            ML 320 CDI (224 Hp) 2007

            Коментар


            • #7
              Лекса е чудесен автомобил.Едно добре изглеждащо високо комби.
              Предимства:
              Върви прилично.Разбира се не знам какво караш, и дали не го сравняваш с Nissan GTR.Тогава ще е спънат.За мен е напълно достатъчен за семеен автомобил.
              Вътрешните обеми са...приемливи.1.79 / 95 кила съм.Шофирането е приятно.Отзад седнах удобно, но без да се возя.Има по-големи багажници.Както и по-малки.
              Разхода е много разтегливо понятие.За евридейка градско с тези коне, сигурно ще ти хареса.
              Недостатъци:
              Хибридната батерия.Не че нещо.Просто е скъпа.И никой не може да каже кога ще спре.Даже и в Лексус не знаят.Когато-тогава.Смениш ли я обаче, имаш мнооого километри пред себе си.Не знам колко струва, но е скъпа.А може и да караш години със старата...Божа работа.
              Гумите са кофти размер.Скъпи са.Евтините марки не правят такива екзотики.Щеш-не щеш ще си с хубави гуми.
              Стандартният акумулатор е малък и скъп.А друг не е хубаво да слагаш.Не трябва да се зарязва колата дълго без да се кара.
              Като всяка кола, струвала като нова 130к частите не поевтиняват.Задължително каско...
              При покупка вземи няколко DVD филма...На аудиото пише, че чете...не винаги го прави.
              С две думи:котка в чувал...като всяка друга.Ако мога да си я позволя, ще е точно тя...
              Не съм чул за серийни проблеми.Което не значи, че ти няма да си късметлията с бруталния ремонт...
              Успех.И каквото и дс излезе-снимки!

              Ха, забравих...
              Забрави за оффроуд с тази...НЕ СТАВА!Евентуално за зимата...с почистени пътища...
              Демек малко по-добре от Королката ми...
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-12-14, 09:33.
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за Lexus RX 400h

                Благодаря Маркони за изчерпателната информация, мисля да се поразтършувам и за други варианти,само да намеря такива
                Audi A6 2.7 T quattro (230 Hp)97'
                VW GOLF 2.3 VR5 4motion (170 Hp) 99'
                BMW 325i X (192 Hp)2003
                ML 320 CDI (224 Hp) 2007

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за Lexus RX 400h

                  Колко да е изчерпателна...Имам двама приятели с такива.Сериозни оплаквания няма.
                  Дойде ли момент за каско и нови гуми реват.Иначе, не че нещо.Имаше сервизна кампания при единия.Нещо за инвертора.Направиха я в ТМА безплатно и толкоз...Кола като кола.Бих си я купил.Не те агитирам ти да го правиш.Варианти бол.Аудита, Беемвета, Субарота, Мерцедеси, Инфинитита, Волвота и още много дето не се сещам...Въпрос на вкус.
                  Късмет само!
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за Lexus RX 400h

                    Прав си,Да !. Аз съм си я харесал, и то е ясно че при SUV-те консумативите са по скъпи.Важното е да не ме оставя на пътя,както сегашната ми трошка
                    Audi A6 2.7 T quattro (230 Hp)97'
                    VW GOLF 2.3 VR5 4motion (170 Hp) 99'
                    BMW 325i X (192 Hp)2003
                    ML 320 CDI (224 Hp) 2007

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за Lexus RX 400h

                      Попитах затова какви пари могат да се отделят, защото поддръжката е скъпа изначало, а в ТМ ауто дерат по 3 кожи и режат глави от кръста. Хубавото е само ниския разход -около 7-8 бензин без да е нервен крака, а освен това и успешно ги газифицират. Мой познат беше взел такава от негов длъжник чрез съдия изпълнител, беше на 4 години и 66 000 кв, искаше и 30 000 без ДДС, ревеше само от цената на обслужването, закарал я на сервиз след като я купил и набързо му спретнали сметка за 6-7000 лв. С компромиси от поддръжка свалил сметката наполовина и търсеше купувач с много пари. Марката лексъс отдавна ми е мечта, но не ми е по джоба.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за Lexus RX 400h

                        Какво се има предвид под "обслужване 6-7 000лв" - ангренажи и такива неща ли?

                        Не мога да си представя кола за 30 000лв да те остави на пътя... Ще трябва да е нещо много "напудрено за продажба" или да си Марко Тотев... Дори баничарката от аватара, я купих за 200 евро от Франкфурт и ме докара до София без проблем /само леко ми заглъхнаха ушите/...

                        То май друг хибрид СУВ на пазара няма /за подобни пари/... Ако я караш предимно извънградско, разходът няма да е малък, предимствата на хибрида са на градско със задръствания. Аз съм се зарекъл следващата градска кола да ми е plug-in hybrid - да си я зареждам вечер в гаража и /почти/ да не ползвам бензин.
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за Lexus RX 400h

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          Не мога да си представя кола за 30 000лв да те остави на пътя... Ще трябва да е нещо много "напудрено за продажба" или да си Марко Тотев... Дори баничарката от аватара, я купих за 200 евро от Франкфурт и ме докара до София без проблем /само леко ми заглъхнаха ушите/...
                          Може може. Колкото по-нова и "гъзарска", толкова по-вероятно да стане. Направи си експеримент и влез в немския Ebay търсейки 4х4 и SUV. Виж колко Кайена има и на какви цени (предвид първоначалната му цена и супер-дупер оборудване). Тук-таме вече има и за по 7-8000, средно 10-14000 евро. Ако трябва да си свърша работа и да разчитам на няква относителна сигурност, ще взема баничарката, а не Кайена. Просто за пример...
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за Lexus RX 400h

                            Спомена че се газифицират, няма ли да окаже проблеми на хибридната система или клапани например
                            Audi A6 2.7 T quattro (230 Hp)97'
                            VW GOLF 2.3 VR5 4motion (170 Hp) 99'
                            BMW 325i X (192 Hp)2003
                            ML 320 CDI (224 Hp) 2007

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за Lexus RX 400h

                              Газифицират ги, не се оплакват от проблеми, но не знам дали в БГ има достатъчно газифицирани за статистика.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X