Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Внос на кола от Германия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос за Внос на кола от Германия

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Данъка ти го искат за периода за който действат червените номера - обикновено месец. Няма нужда от немска банкова сметка, но на адреса ти в България ще дойде писмо от техните данъчни със сумата и къде трябва да я преведеш.
    Сега ако обясниш и откъде данъчната им служба ще ти има адреса? Освен някви съвсем нови дивотии да измислят. Познавам един образ тука кара с БГ номера. Има 1 тон глоби за неправилно паркиране и снимки за скорост. Номера се вижда. До ден днешен никой в БГ не е получил честитка (колата е регистрирана в БГ, т.е. по номера се знае и адресната регистрация).
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос за Внос на кола от Германия

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Ти кога за последно регистрира отписана немска кола на чужденец и му купи червени номера ? Аз лично-преди три месеца -в Дрезден !
      Ми не съм. Правят го разни познати дето ми идват на гости през има няма 1-2 месеца. Няма как да искат банкова сметка, тя дори по закон не е задължителна за самите немци. Др. е въпроса, че без такава си усложняваш живота.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос за Внос на кола от Германия

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Сега ако обясниш и откъде данъчната им служба ще ти има адреса? Освен някви съвсем нови дивотии да измислят. Познавам един образ тука кара с БГ номера. Има 1 тон глоби за неправилно паркиране и снимки за скорост. Номера се вижда. До ден днешен никой в БГ не е получил честитка (колата е регистрирана в БГ, т.е. по номера се знае и адресната регистрация).

        Мда масова практика, за неспазване на правилата, познавам човек с глоби за над 3000е, и няма никакво намерение да ги плаща.

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос за Внос на кола от Германия

          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
          Сега ако обясниш и откъде данъчната им служба ще ти има адреса? Освен някви съвсем нови дивотии да измислят. Познавам един образ тука кара с БГ номера. Има 1 тон глоби за неправилно паркиране и снимки за скорост. Номера се вижда. До ден днешен никой в БГ не е получил честитка (колата е регистрирана в БГ, т.е. по номера се знае и адресната регистрация).
          Адреса ти го има на брифа който ти се издава с червените номера на твое име.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос за Внос на кола от Германия

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Данъка ти го искат за периода за който действат червените номера - обикновено месец. Няма нужда от немска банкова сметка, но на адреса ти в България ще дойде писмо от техните данъчни със сумата и къде трябва да я преведеш.
            Точно така. А именно "помагачите" плащат данъка от тяхно име, след което ти издават талон и номера на твое име. Трийсе и нещо евро плати руснака за един месец данък, отделно номерата и застраховката и бакшиша, та към 200 евро. В Швейцария само номерата са 200 франка до 15-то число и 100 франка след това, защото важат до края на текущия месец. Преглед обаче трябва да имаш, преди да отидеш за номера, а там се оправяш както намериш, практика си трябва
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос за Внос на кола от Германия

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Адреса ти го има на брифа който ти се издава с червените номера на твое име.
              Ок, да си представим ситуация: отива човек за кола, носи си международния паспорт. В него няма адресна регистрация. Демек ако някой някъде ти иска адреса, може да му дадеш действителния си адрес ИЛИ измислен адрес. После нека да пращат на измисления адрес каквото искат.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                Ок, да си представим ситуация: отива човек за кола, носи си международния паспорт. В него няма адресна регистрация. Демек ако някой някъде ти иска адреса, може да му дадеш действителния си адрес ИЛИ измислен адрес. После нека да пращат на измисления адрес каквото искат.
                Сигурно можеш да дадеш измислен адрес. Но на мен даже не ми е идвало на ум.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Сигурно можеш да дадеш измислен адрес. Но на мен даже не ми е идвало на ум.
                  Това е друг въпрос. И на мен не ми е идвало на ум, защото не ми и трябва. Виж обаче хората които се занимават с това очевидно са си намерили вратичка.
                  И ще е така + глобите до момента, в който не подпишат спогодба и не почнат да си разменят данни по нета.
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                    Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
                    На излизане от Австрия на терминала от дясно има две бутки за винетки, и по празниците винаги е навалица.
                    Сигурно по бензиностанциите сащо има.
                    Важното е да попаднеш на читав автомобил, с другото ще се оправиш.
                    Каде мислиш да търсиш кола, ако е частник е ясно, от хендлер желателно е не купуваш кола обявена за експорт, обикновенно са коли които не стават за вътрешния пазар. Официалните представители последните години държат много високи цени.
                    Колата е от района на Ваймар,от автокъща официален представител на Toyota,Honda,Citroen i Hyundai с 25 годишна история е автокъщата,с поне 6 други представителства.Естествено ще набележа резервни вариянти,ако харесаната нещо не е в ред/не че съм голям разбирач де/...но попивам всякаква информация.Ако някой ми даде по специфично какво да оглеждам при автоматик,бензин/става въпрос за Хонда СР-В 2009/.. ще съм много благодарен
                    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                      Ако не си "профи" в автобизнеса, си приготви в един сак: - пожарогасител, аптечка, триъгълник, крик, помпа за гуми, ключове (всякакви), комплект крушки, изолирбанд, скоч за водни съединения, няколко големи шишета с вода , метър медна тел, "свински опашки" ... и каквото още може да се сетиш (според възможностите и уменията си). Дано не ти потрябват, пък и ще си "по курназ".
                      Аз бих минал през царския път- България, Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия. На връщане- с червени номера!
                      Лек път, късмет и да се похвалиш!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Вземи си червени номера, защото ако те гепят с жълти

                        Разбира се, че за да си на ход ти трябва валиден TUV. От известно време дойчовците искат и да им платиш данък за един месец на МПС-то , и да имаш Немска банкова сметка, и зелена карта /застраховка, демек едномесечна гражданска/ и отделно номерата..разправия е..,но във всеки ZULASSUNG , откъдето ще си вземеш номерата , ще има "агенти", в повечето случай руснаци, които ще ти свършат работа за 20 минути и ще им дадеш 40-тина евро горница, без да е необходимо да правиш нищо сам.
                        Дилъра от автокъщата /доколкото го рабрах по телефона на немския му английски/ ще съдейства за документацията за експорт.
                        Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                          Жълтите номера са САМО ЗА ГЕРМАНИЯ !
                          GL420, G500

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                            Това няма как да е вярно. А относно застраховката- тя ти е към номерата, така да се каже влиза ти в тях с малко доплащане. А данък няма как да ти искат след като колата е отписана от техните регистри и е с цолови номера.
                            И да се има предвид, ако търговеца е турчин, арабин, руснак или въобще не е немец, то километрите на колата на 80% са пипани и нереални и нещо е барано. Перфектния случай е от частник, макар и малко по-скъпо.
                            От автокъща е ,но е немска с дълга история и доста представителства.
                            Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                              Първоначално публикуван от milenzh Преглед на мнение
                              Колата е от района на Ваймар,от автокъща официален представител на Toyota,Honda,Citroen i Hyundai с 25 годишна история е автокъщата,с поне 6 други представителства.Естествено ще набележа резервни вариянти,ако харесаната нещо не е в ред/не че съм голям разбирач де/...но попивам всякаква информация.Ако някой ми даде по специфично какво да оглеждам при автоматик,бензин/става въпрос за Хонда СР-В 2009/.. ще съм много благодарен
                              Ако наистина е така няма да имаш проблеми. Такива големи търговски представителства си държат на колите и качеството и надали ще правят мизерии. И самата кола е добре. Аз самия съм си купувал моята от такова представителство, с технически преглед и ревизиране, подготвена технически, със сервизна книжка и произход. Между другото също съм с CR-V, ама дизел. И е факт, че от тогава до ден днешен съм имал 0,0 проблема. Не забравяй сигнална жилетка- задължителна е!
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                                Ако наистина е така няма да имаш проблеми. Такива големи търговски представителства си държат на колите и качеството и надали ще правят мизерии. И самата кола е добре. Аз самия съм си купувал моята от такова представителство, с технически преглед и ревизиране, подготвена технически, със сервизна книжка и произход. Между другото също съм с CR-V, ама дизел. И е факт, че от тогава до ден днешен съм имал 0,0 проблема. Не забравяй сигнална жилетка- задължителна е!
                                Жилетка,аптечка предполагам трябват...колата е с летни гуми,но дилъра ми е подготвил комплект зимни гуми,които ще ги сложат.
                                А става ли за един ден да оправя всичко с номерата и да мога да тръгна,при положение,че от автокъщата ще асистират.
                                Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X