Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Led крушки

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Led крушки

    За глимките забравяте, просто. Или трябв шънтов резистор (или друга проста електроника) горе при лампата, за да не дава на напрежението да се покачва. Преди на банята бях с глимка. Лумиесцентната пура лекичко мигаше. Сложих резистора и спря. После смених баласта с такъв с подгряване и изобщо махнах глимката. Лампата в коридора свети и без друго цяла нощ.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Led крушки

      Имам на задните светлини на колите такива с лупи,ка,свети по-добре от 5те вата с които оригинално идва колицата.Свети и индикацията,че имам проблем с крушките която пък я ползвам за индикация,че колата е на задна.Това за дневно става колко да ти осветява фара,за 5 кинта толкова.Вчера мернах една малка Акюра пред нас с ред такива оригинални,красота ма фара е колко половината на коя да е от колите ми и не е за скръндзи.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Led крушки

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        За глимките забравяте, просто. Или трябв шънтов резистор ...
        кондензатор 100нф паралелно на лампата и край на ядовете от глимката. Хем не грее за разлика от резистора, хем ако има ВЧ боклуци от лампата ги обира.

        Коментар


        • #34
          От: Led крушки

          Пробвах да заменя нормалните крушки но стоп светлината, обаче дали заради повечкото диоди се полочи едно забавяне от няколко секунди преди да светне при натискане на спирачката. Това забавяне ми се стори достатъчно някои да се натресе в багажника. При мигача картинката е същата, доже започва да се бърка синхрона с релето. В единиа момент съка бъзо а в следващия закаснява.

          Коментар


          • #35
            От: Led крушки

            Не може да бъде, диода светва и изгасва после много по-бързо от лампата с нажежаема жичка.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #36
              От: Led крушки

              Диодът светва, ама електрониката към него може да прави глупости.

              Коментар


              • #37
                От: Led крушки

                Отделно дето като се ползват за мигачи, трябва да се смени и релето.

                За другото - малко ми е странно автомобилни диодни крушки да имат електроника, правеща магарии. Те в общия случай или имат линеен регулатор, или просто резистори. Тия с драйвър с бобинка са рядкост. Малко по-малка рядкост са тия с импулсен регулатор без бобинка. До сега не съм имала такава дато да светва със закъснение, можещо да се усети с просто око.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Led крушки

                  Според мене е заради крушките това закъснение. Но в предвид това че са от китайската икономика и в предвид цената им не съм очаквал всичко да е по мед и масло. Спарки е прав иска да се смени релето за мигачите за да сработват както трябва, но не съм се задълбочавал поради факта че не ми харесва какво отражение дават при просвета им. разглобявал съм една от тях вътре имат резистори от порядъка на 1к ом и нищо повече. В крайна сметка има ризон на проблема просто не ми допадна как светят през стъклото на стопа.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Led крушки

                    Ако вътре имат само резистор, твърдо не е от крушките.

                    А не ти харесва как светят, или защото стоповете и мигачите са ти прозрачни (с гладко стъкло), или просто защото не си уцелил правилните. Например ако се опитваш да слагаш студено бяла крушка на мигач или стоп, резултата е плачевен. Ако топло бяло, може и да е по-добре, но най-добре е когато крушката е с цвета на съответната светлина - жълти за мигачите и червени за стопове/габарити.
                    Последно редактирано от sparkybg; 19-01-15, 22:24.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Led крушки

                      Първоначално публикуван от mehanika33 Преглед на мнение
                      .......и предните халогени с диодни .........Поради тази причина доста пъти на пътя ми присввяткват или пресвирват като си мислят че ............
                      Мислят си, че предните "алогенки" са фарове за мъгла. Не се включват на ясно време...
                      От друга страна лед на мястото на фар за мъгла .....става само ако е син. На всяка цена тре'а 'е син.

                      Аз си подготвям тия ледчета за задни габарити за мъгла в ясно време. Специално изпълнение със Сиган приФкус.

                      Чудя се дали само една такава плочка да сложа отзад ...или две?
                      Последно редактирано от drukman; 19-01-15, 21:58.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #41
                        От: Led крушки

                        И пръскалките и те.

                        А най-новия хит е синьо осветление на задния номер. За по-оригинално най-често от двете лампи свети едната. Зер, трябва да сме уникални.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Led крушки

                          Ти па кога ходи на село та знаеш?

                          ПП Погледни пак 39 пост..... ааа и го изтрии тоя, плс.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #43
                            От: Led крушки

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150119_225730.jpg
Прегледи:1
Размер:65.3 КБ
ID:5636225

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150119_225736.jpg
Прегледи:1
Размер:64.5 КБ
ID:5636226

                            Сега като мернах че си говорите за лед лампи,се сетих че до преди месец карах на служебната с такива,понеже беше товарна и отзад на ресьори постоянно горяха лампите отзад,писна ми и сложих едни диодни ментета,изгоряха за няма и месец,после сложих тези,светят с една идея по лошо от нормални лампи,но поне светят.Дойде новата кола и старата след 12 години вярна служба, замина на някъде из БГ та си свалих тези да ги сложа на новата като изгорят.За мотора и джипа поръчах на два пъти силвана от сащ,светят уникално,обаче си спомням със свит корем за цената,нещо от рода на 40 лв. за лампа за габарита.



                            п.п Вероятно ако диодите бяха червени ,разлика нямаше да има.
                            Последно редактирано от Roninn; 19-01-15, 22:22.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Led крушки

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Ти па кога ходи на село та знаеш?
                              Че аз съм постоянно на село от има-няма 30 години бре.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Led крушки

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Ако вътре имат само резистор, твърдо не е от крушките.

                                А не ти харесва как светят, или защото стоповете и мигачите са ти прозрачни (с гладко стъкло), или просто защото не си уцелил правилните. Например ако се опитваш да слагаш студено бяла крушка на мигач или стоп, резултата е плачевен. Ако топло бяло, може и да е по-добре, но най-добре е когато крушката е с цвета на съответната светлина - жълти за мигачите и червени за стопове/габарити.
                                Ами първо крушките които бях закупил бяха наредени в кръг насочени само напред в сноп и като светне стопа се получава кръгъл сноп светлина в червен правоъгълник смятай какъв изглед имаше.. Отделно това че бяха студено бели диодите зад червено гладко стъкло и да също стигнах до извода че иска за определения сигнал съответния цвят. А забавянето го открих окислени цокли които бяха почистени мигновено сега си светят като за трябва. Но така е с нов автомобил докато му отстраня недъзите и "бръчките" от старостта

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X