Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистене на стъклата от дебел лед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Чистене на стъклата от дебел лед

    Аз слагам здрав плат на предния джам. Като тръгвам го махам и тръгвам с чисто стъкло.

    Коментар


    • #62
      От: Чистене на стъклата от дебел лед

      имайте едно наум с парното - има риск от спукване на стъклото /от едната страна да му духа в няколко петна въздух 50-60С, а от другата - дебел лед /0С в най-добрия случай/...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #63
        От: Чистене на стъклата от дебел лед

        e, то парното не тръгва веднага на 50-60С, при мен тръгва с температура, равна на външната
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #64
          От: Чистене на стъклата от дебел лед

          Преди ползвах някакъв спрей купен от бензиностанция, миришеше на стар бензин и нямаше лед дето да му се опре като го понакиснеш, ама и гумите на чистачките заминаваха. Сега съм с някакъв огромен спрей (1 литър ли е , 2 ли е) купен от хипермаркет, не го усещам да мирише, обаче като напръскам обилно предното стъкло отгоре надолу, след 1-2 минути всичко става на киша. Това вчера на -3,5С, около 6-7мм. лед и отгоре 3-4см. сняг. Почистих със стъргалката колкото можах отгоре, напръсках със спрея, изчаках да проникне 1-2 мин. остъргах получената киша и тръгнах.
          Веднъж погрешка бях долял концентрат антифриз в казанчето за чистачките , направи ми впечатление докато го изразходя че капки дъжд не се задържаха по стъклото, та почти нямах нужда от чистачки, леда също не залепваше чак толкова по стъклото.
          Стар чаршаф метнат на предното стъкло и защипан с вратите помага не само на стъклото да не замръзне но и на уплътненията на вратите да не залепнат също помага. Все пак аз уплътненията си ги мажа профилактично. Парче картон на предното стъкло също помага.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #65
            От: Чистене на стъклата от дебел лед

            Дай го тоя спрей, отивам да си взема кашон ако ефекта е като описаният.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #66
              От: Чистене на стъклата от дебел лед

              Понеже става дума за химия. Обезледяването на самолетите по гражданските летища с какво го правят? Идва една вишка на колела, там има един бабаит с пароструйка и за има-няма 10 минути мине целия самолет и готово. Та тая химия за самолетите няма ли си някакъв граждански аналог?
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • #67
                От: Чистене на стъклата от дебел лед

                Да, спирт за горене. +1 за покриване на предното стъкло. Затискаш едно парче велпапе с чистачките и имаш чисто стъкло и незалепнали чистачки.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #68
                  От: Чистене на стъклата от дебел лед

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Понеже става дума за химия. Обезледяването на самолетите по гражданските летища с какво го правят? Идва една вишка на колела, там има един бабаит с пароструйка и за има-няма 10 минути мине целия самолет и готово. Та тая химия за самолетите няма ли си някакъв граждански аналог?
                  Има. Точно пароструйка е това нещо и никаква интересна химия няма там.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Чистене на стъклата от дебел лед

                    Парче винилно платно като тези за билбордове или платнищата за камиони, 150х300см , плюс няколко ластични въжета под метър с куки, една зима ме спасиха от стъргане. Предварително навито на ролка се развива от основата на предното стъкло до където стигне назад и се закача с въжетата отпред за калниците, отзад - за бронята. Добре е и по средата някъде да се закачи, а ширината да е съобразена с конкретния автомобил за да осигури "навес" над вратите. Няма сняг, няма лед - сутринта само го смъкваш, изтръскваш и навиваш за вечерта. Три минути сутрин и пет вечер.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Чистене на стъклата от дебел лед

                      На някой от купешките спрейове за размразяване в състава пише гликол - 2 до 3%. Малко количество антифриз (знам, че е силно отровен) в казанчето на чистачките няма ли да помага за размразяването?
                      Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                      - Ясен

                      Коментар


                      • #71
                        От: Чистене на стъклата от дебел лед

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Има. Точно пароструйка е това нещо и никаква интересна химия няма там.
                        Не си прав Ясене... Има няколко типа противообледенителни течности с които обливат самолетите. Целта е не само да се свали леда, но и да не се натрупа лед докато самолета излети (пази само няколко десетки минути)...
                        Иначе на някои военни самолети бордовата противообледенителна система работи със спирт...
                        Но условията са различни...

                        П.С. за колегата по-горе: бивш мой колега си бе набухал вместо течност за чистачки антифриз - ама нали нямало да замръзне... Да, не замръзна, ама след това не може да си изчисти стъклото от мажещите съставки (глицерин ли е- не знам)...
                        Стъклото му постоянно бе омазано поне година след това
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Чистене на стъклата от дебел лед

                          В неделя гледах "Полярни пилоти" по Дискавъри май.. Та там един младеж яко мажеше самолета с гликол - поне така го преведоха - точно против обледеняване.
                          С една шбабра яко го омазваше..

                          Коментар


                          • #73
                            От: Чистене на стъклата от дебел лед

                            някой пробва ли рецептата с оцета?
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #74
                              От: Чистене на стъклата от дебел лед

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              ...Има няколко типа противообледенителни течности с които обливат самолетите.
                              Има, ама се ползват ПРЕДВАРИТЕЛНО.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Чистене на стъклата от дебел лед

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                В неделя гледах "Полярни пилоти" по Дискавъри май.. Та там един младеж яко мажеше самолета с гликол - поне така го преведоха - точно против обледеняване.
                                С една шбабра яко го омазваше..
                                То и при колите може да стане - ако омажеш стъклата с грес пак няма да замръзнат (или поне лесно ще се смъкне леда)... Ама ползата каква е....

                                Ясене, има 4 типа течности, като при тях се гледат и двата параметъра - DeIcing и Anti-Icing... Първата (основно гликол) например е с доста добри Deicing параметри, защото е с нисък вискозитет, но точно заради ниския вискозитет пък Anti-Icе параметрите и са слабички...
                                Но тя се ползва предимно за еднократната обработка на самолета... Не че в някои случаи не се ползва гореща вода, ама това не винаги помага (например част от тази гореща вода ще замръзне по резервоара, ако самолета например е летял скоро нависоко)...

                                Общо взето - не виждам как противообледеняването на другите транспортни средства ще помогне при автомобилите...
                                Може да си спомним и как се води борбата с леда при корабите - 10кг чук и бой по леда
                                Последно редактирано от slowtraveler; 27-01-14, 15:40.
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X