Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистене на стъклата от дебел лед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Чистене на стъклата от дебел лед

    Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
    Eй,друже ти си бил и акъллиия бре.За предното стъкло не го ползвам,щото е с реотань,ама за вратите и ключалките е супер.Отключвам,паля,включвам скарата,паля един тутунь,дърпам два пъти и потеглям...
    Баш-акъллия съм... това е практика, просто практика, многогодишна..

    Аз си карам колата, дето си я вадя от гаража, и нямам дерт, но жената кара джипа, който спи пред блока.

    Естествено, няма да я карам да си чисти стъклата с мотиката, я?

    Предния джам тоже е с реотан, за задния е ясно.

    Разхода за една скрежовита и мразовита зима е 2-3 литра спирт.
    И понеже не се уточних - тоя спирт от пулверизатора не се пие, не се пали, и не се правят разни еквилибристики с него.

    Пръска се на стъклото, пардон - на леда върху стъклото.

    Който не вярва - просто да пробва - ако не проработи, спирта е менте...

    Коментар


    • #17
      От: Чистене на стъклата от дебел лед

      Най-лошото е, че във Варна това явление не е рядкост.
      Единственото решение е здрава стъргалка. Като казвам здрава - да кърти лед поне сантиметър. А за лепненето на уплътненията на вратите има силиконови спрейове по щнадовете за авто козметика. Мой приятел ползва wd-40. Трябва да го питам за ефекта. Само за това не съм я ползвал тая химия.
      п.с. Моята витарка заграява доста бързо... хм? - като я сравня с дизелите които карам. Май не е показател.

      Коментар


      • #18
        От: Чистене на стъклата от дебел лед

        Във Варна, като гледам снимките на Колегата, бая сериозно е било...а пътя как беше, и той ли така?
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #19
          От: Чистене на стъклата от дебел лед

          Първоначално публикуван от Веселин Русев - Vesur Преглед на мнение
          А аз винаги съм си мечтал да мога да се бръсна с лекотата на реклама на Жилет.

          Искам и така жизнерадостно да мога да съборя леда от предния си джам, но днес - не би. След доста перипетии, успях да отворя едната врата, жертвайки уплътнението, запалих и надух парното. И така - час. Държа да отбележа - парно на витара кабрио е змей, змей и половина. Наблюдавах как се вдига пара, как под дебелия лед долния слой се топи първо, после и по цялата повърхност на стъклото, но самия лед не мръдна. И взех инструмента от Чукотка... Тъй като под леда е кухо - от затопления джам, леда се напука след ударите и изключително културно си се свлече на земята. Дебелината на леда беше между 8 и 12мм в различните участъци, капсуловайки цялата предница.

          Държа да подчертая, че не споделям ноу хау. Просто имам подозрението, че колегата е пуснал тема за "Чистене на стъклата от дебел лед" и ...дори и гумите бяха целите от стъкло.
          Точно това имам в предвид,утре ще пробвам със спирта и ще докладвам.

          Коментар


          • #20
            От: Чистене на стъклата от дебел лед

            За ключалки, уплътнения и подобни ползвам спрей Сокол, взимам го от оръжейните магазини, 4 лв.
            С него си чистя и пушките, евтин и върши работа.
            А утре си купувам спирт, какъв трябва да е спирта?
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #21
              От: Чистене на стъклата от дебел лед

              И аз до сега ползвам спрей за размразяване/приятел -вносител/ми го подари.Действа.Няма да споменавам марка,за да не се сметне за реклама.Това със спирта ще се пробва още утре.

              Коментар


              • #22
                От: Чистене на стъклата от дебел лед

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                А утре си купувам спирт, какъв трябва да е спирта?
                Да не е етилов, че да не се изкушаваш да си пийнеш . Вземи най-обикновен денатуриран спирт за горене !
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #23
                  От: Чистене на стъклата от дебел лед

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  При все цялото ми уважение към марката, ако 124-ката ти беше дизелова, щеше да я обиколиш не два, а двадесет и два пъти, и не цигарата, ами една Кохиба 3/4" нямаше да ти стигне, докато се размрази.

                  Ако трябва да говоря в твоя дух - паля, пускам си отоплението на седалките, вадя бенца от гаража, и докато заключа гаража... дори цигара не паля...

                  Ама колегата пита за друго..

                  Нейсе
                  Ша ма караш сабаале да правя клип!
                  Мойта дизелова 124-ка не е помирисвала гараж!От 2008 год.откогато е у нас не е пропускала ден да не бъде карана!повече от 10 минути не съм я размразявал никога.Мажа си уплътненията на вратите всяка есен с вазелин.ползвам зимна течност/днес не съм я ползвал/парно с 40гр имам след 5минути/това не е рено/!тази година правих основна промивка на системата по метод заимстван от МБ форума и смених водна помпа/бяха наполовина изчезнали лопатките/.профилактирах си и циркулационната помпа на парното.оправих си и подгрева на задното стъкло/презапоих едни контакти в едно реле 3 в1/.!А бе кола......
                  Виж Дайхатсуто може сабале да не запали на бензин .......
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Чистене на стъклата от дебел лед

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Във Варна, като гледам снимките на Колегата, бая сериозно е било...а пътя как беше, и той ли така?
                    И не е спирало. Утре ще има десетки изпоначупени дървета по пътищата- аз слизах от вилната зона с резачката. То поне сняг да беше.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #25
                      От: Чистене на стъклата от дебел лед

                      Аз ползвам медицински спирт,може и за горене но чистачките после "мажат"...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Чистене на стъклата от дебел лед

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Напълни си един пулверизатор със спирт за горене или друг спирт..
                        И му гледай сеира на леда.
                        И аз така практикувам от десетина години ,само че направо го наливам в казанчето на стъкломиещото .Този номер ми го каза един стар шофьор. Обаче тази зима нали закъсня при нас снега .............днес стъргах на два пъти като изоглавен. Сместа е спирт за горене, малко вода и течен сапун за аромат.
                        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                        Коментар


                        • #27
                          От: Чистене на стъклата от дебел лед

                          Има препарат с наночастици за обработка на стъклата. Казват че държи цяла година. Би трябвало и леда да се маха лесно.
                          Някой да е пробвал?
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар


                          • #28
                            От: Чистене на стъклата от дебел лед

                            Аз . Не съм забелязал разлика за леда, но водата се стича доста лесно по предния прозорец.

                            И не държат цяла година на предния прозорец, а по-скоро 2-3 месеца. Чистачките и кишата го свалят от там. На страничните обаче държи и повече от година .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Чистене на стъклата от дебел лед

                              По Софийско поле при нас имаше около 5,6мм.лед.С хладка водица,стъргалка и парно нямаше проблеми,но за по дебел лед спирт или химия му е майката.Улиците бяха стъклени и почти изкачих една сръмна и дълга ,пустите последни 2,3метра се опреха на леко на скорост назад до отбивка и обратно ,много стъклено беше.След обяд направихме офроуд пързалка с шейна и джип,но проблеми със замръзнали елементи няма,всички уплатнения ги мажа с течен парафин,а ключалките ги фукам със спринцовка с диф. масло или графитно масло проникващо навсякъде и то не всяка зима ,има едно такова против запекли ябълковидни и всякакви болтове и други елементи ,но върши работа и против студ,трябва да видя каква марка беше ,добро е!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Чистене на стъклата от дебел лед

                                Стралджа, област Ямбол.. Това е на витарата, комбито имаше 5-6мм лед на задното стъкло.. Никакви стъргалки не помогнаха..Парното на макс и така около половин час докато се отлепи.. Тогава идва стъргалката.. След като почистих, угасих и се пробрах на топло.. След 15 минути заваля отново дъжд и сега е в същото състояние.. Отказах се да се занимавам..

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0352.jpg
Прегледи:1
Размер:172.0 КБ
ID:5558050

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X