Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кален по улиците.... ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кален по улиците.... ?

    Здравейте,
    Днес ми се наложи да излезна с джипката защтото леката кола беше заета, по принцип когато съм на обществени пътища винаги гледам да е в отлично състояние външно за да не нарушавам обществения ред. Идеята ми е следната понеже се замислих, ако номерата на колата се виждат и е сравнително не адски кална да падат буци...говорим за просто опръскана с кал джипка с чисти гуми, какво по-точно ще изтъкнат като нарушение полицаите ? Винаги когато излизам мия гумите защото е адски неприятно да се калят асвалтовите настилки и да се правиме на прасета... реално гумите са чисти, не падат буци с кал и се виждат номерата .... проблем ли е да си се движиш мърляв стил оффроуд или е незаконно и ще има проблеми ?! дано да съм се изразил правилно... мерси ! ! !

    Живи и здрави !

  • #2
    От: Кален по улиците.... ?

    Абе имаше там нещо в закона за лош външен вид,ама то си е много разтегливо понятие това!А и дали го има още члена-не знам!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • #3
      От: Кален по улиците.... ?

      Първоначално публикуван от telecentar Преглед на мнение
      Здравейте,
      Днес ми се наложи да излезна с джипката защтото леката кола беше заета, по принцип когато съм на обществени пътища винаги гледам да е в отлично състояние външно за да не нарушавам обществения ред. Идеята ми е следната понеже се замислих, ако номерата на колата се виждат и е сравнително не адски кална да падат буци...говорим за просто опръскана с кал джипка с чисти гуми, какво по-точно ще изтъкнат като нарушение полицаите ? Винаги когато излизам мия гумите защото е адски неприятно да се калят асвалтовите настилки и да се правиме на прасета... реално гумите са чисти, не падат буци с кал и се виждат номерата .... проблем ли е да си се движиш мърляв стил оффроуд или е незаконно и ще има проблеми ?! дано да съм се изразил правилно... мерси ! ! !

      Живи и здрави !
      Ако споделиш как винаги успяваш да си измиеш гумите...
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #4
        От: Кален по улиците.... ?

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=77035
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          От: Кален по улиците.... ?

          Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
          Абе имаше там нещо в закона за лош външен вид,ама то си е много разтегливо понятие това!А и дали го има още члена-не знам!
          Доколкото си спомням от милиционерските години ставаше въпрос за ръжди /гнило, дупки/, криви ламарини след ПТП, разкачени и увиснали брони, разноцветни елементи /врати, капаци/. За мръсна кола не е ставало проблем / само на ГТП в КАТ трябваше да си я измил/, ако караш след ТИР в дъждовно време...Но номерата и светлините отпред и отзад /и мигачите/ трябва да са чисти.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #6
            От: Кален по улиците.... ?

            Не ми се рови, ама понятието "лош външен вид" (нещо такова беше) е доста разтегливо оформено и ако решат да пишат глоба, ще има за какво.
            По едно време май имаше и някаква акция от КАТ.

            Общо взето зимно време и при снеговалеж, киша дъжд е чудесно време за подобни глоби .
            Те ти пишат, пък ти ходи се жали.
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #7
              От: Кален по улиците.... ?

              през 2004 бяха писали за акция "чисти коли"

              http://paper.standartnews.com/archiv...nt/s4175_3.htm
              LR Discovery 300Tdi 1996
              Subaru Outback 2.5 1998
              Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

              Коментар


              • #8
                От: Кален по улиците.... ?

                Когато се връщам от офроуд минавам неколкократно през една река близо до нас за изплакване отдолу хахаха след което като се прибера в нас мия гумите с водосртруйка най-малкото да не си цапам гаража...това е начина...

                Коментар


                • #9
                  От: Кален по улиците.... ?

                  За мръсна кола нямат право да те глобяват. Трябва, разбира се, да се спазват определени неща:
                  - Гуми, от които да не пада кал.
                  - Чисти фарове, стопове, мигачи, регистрационни табели и стъкла.

                  Иначе винаги могат да ти напишат акт "за лош външен вид". Трябва да се обжалва, защото е неправомерно. А на който не му се занимава - плаща. Ако мине - мине.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кален по улиците.... ?

                    Преди няколко години му спряха с леката кола.Катаджията ми разгледа документите и след това ме накара да си забърша предния номер/беше след дъжд и каране зад автомобили и камиони извънградско-разбира се номера беше принципно видим,но и доста мръсен/.
                    Забърсах номера,катаджията ми сподели,че отдалеко му се сторило,че номера е удрян и повреден,но след като свалих кафеникавия слой разбрал,че е от зацапването.
                    Пожела ми приятен път и това беше...
                    Също преди няколко години отивам сутринта на работа с бившия ми Патрол.Кален,ама кален/понеделник сутрин,след неделна разходка по балкана и прибиране в 21.30ч.-абсурдно да взема да я мия по това време/
                    Спират ме...отново проверка на документи/случва се точно когато беше доста нашумяло това за "лошия външен вид"/, и последва въпрос "май ще се глобяваме?",пък аз невинно "..и за какво точно...обесен съм на колана,карам с 40км. и документите ми са изрядни...???"...катаджията -"ами за лош външен вид",а пък аз му отговарям "...че какво му е лошото на външния вид...то тази машина така се кара по предписание на производителя...нали е правена за каране по къра!"
                    Той ми се опули и тъкмо се чудеше какво да ми отговори и аз допълних "приятел беше затънал в една нива и се наложи да го издърпа,а закъснявам за работа.довечера ще я приведа във добър външен вид"
                    Органа на реда се поогледа поогледа ,хвърли ми документите и каза "ОК...ама утре сутрин да не се глобяваме"...
                    Та още тогава се говореше усилено,че за мръсна кола при все ,че се виждат номера ,стопове и фарове нямат основание за глоба,ама явно виждайки големия джип и видимо мръсен просто се пробват...ако мине...
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кален по улиците.... ?

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      Доколкото си спомням от милиционерските години ставаше въпрос за ръжди /гнило, дупки/, криви ламарини след ПТП, разкачени и увиснали брони, разноцветни елементи /врати, капаци/. За мръсна кола не е ставало проблем / само на ГТП в КАТ трябваше да си я измил/, ако караш след ТИР в дъждовно време...Но номерата и светлините отпред и отзад /и мигачите/ трябва да са чисти.
                      Преди няколко години се пробвах да убия един Ситроен БХ . Предната броня беше на парчета вързана с тел ама се държеше някак си един приятел върна назад с едно камионче и ми счупи задното стъкло за 30 лева взех един капак със стъкло ама червен а колата беше сив металик . Така си карах повече от година по София и никой не ме спря даже и за проверка . Като видеха колата катаджиите се обръщаха на другата страна . Задна дясна вежда беше толкова изгнила че накрая сама си падна почти цялата Спрях колата защото един ден от вторичните бях натоварил два електромотора по 12 киловата и един 4 и друга железария общо към 300 кила в багажника скочих с над 80 в една дупка и сгънах задните греди на купето след което колата вече беше опасна за каране и си отиде по реда в Еко метал инженеринг .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кален по улиците.... ?

                        Спирали са ме по време на акция за 'лош външен вид' (може наистина да е било 2004г - не си спомням)...
                        Зимата, киша, кофти път и застанали точно след една огромна локва. Колата я бях мил 2 часа преди това, и бе карана само в града.
                        МилицЮнерите написаха актове на всички, които бяха спрели преди и след мен.
                        Това е единствения случай, когато твърдо смятах, че не съм виновен и директно им казах, че ще споря до дупка и ако трябва ще правим снимки, ще се съдим и т.н.... И им предложих да се преместят 50м по-към локвата, да ги видя какви ще са след 5 минути
                        Документите ми бяха в тях, и казаха да изчакам да напишат актовете на всички (реално бяха един човек преди мен, чиито акт тъкмо го приключваха и един след мен)..
                        Като си дописаха писанията с невинен поглед се обърнаха към мен - 'нали си изчисти номерата'? И ми върнаха документите по живо по здраво ...

                        От което съдя, че дори и в най-тежките акции никой няма да те спре заради кален автомобил, стига да не замърсяваш пътното платно..
                        Не виждам разлика в това дали се каляш в града или по гората, стига да не падат парчета кал по пътя...

                        П.С. полицаите ме бяха спрели по ул.Девня във Варна, ама 3-4години преди да я оправят...
                        Още не бе станала като на клиpчето долу, но вече бе тръгнала да се разрушава...
                        Та си беше почти офроуд :
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кален по улиците.... ?

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Преди няколко години се пробвах да убия един Ситроен БХ . .

                          Аз говоря за преди 1989 г. когато бях на служба и участвахме в операции "Сирена" и "Комбайн"
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кален по улиците.... ?

                            Преди около 5-6 години да беше, ме спряха и ме глобиха. С мръсна джипка и много кални гуми, /след като бях буксувал/ излязох от нивата на асфалта, току пред патрулката. Като се очакваше, и то съвсем правилно, си ме спряха и глобиха... Не съм се заяждал или протестирал, предвид което сигурно щяха да ме пуснат, ако не беше спрения преди мен за превишена скорост "колега", който тръгна да се разправя с тях, че виждате ли аз съм по-голяма опастност за движението, отколкото той, който карал с 10-15 км/ч. над ограничението... Не че нещо, ама ми стана гадно не от фиша, а от тъпото отношение на "колегата" - да натопи някой друг, сякаш на него щеше да му се размине...

                            П.П. Основанието за глобата беше, не че аз съм кален, а че замърсявам пътя. То и така си беше...
                            Последно редактирано от AAF; 04-11-13, 12:55. Причина: Допълнение.
                            Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X