Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СТРАННО - ПУШЕК

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СТРАННО - ПУШЕК

    На този баир,изгасих двигателя(V6) за около 3-4 мин,после запалих и обърнах,пак изгасих,докато Добри обърне,и потеглихме надолу,а от аспуха ми започна да излиза бял пушек. ужас!!! Вайкахме се 3-4 мин. и слязохме долу. Там пушека намаля и след малко изчезна нацяло.
    От какво може да се е получило това,дяволско явление, от наклона може би Нормално ли е тоеа, или да ходя на основен ремонт
    Прикачени файлове

  • #2
    До: СТРАННО - ПУШЕК

    Бял пушек се появява от две причини - антифриз или масло в цилиндрите. Ако е антифриз(гарнитура) ще разбереш по балончетата в разширителния съд.
    Ако е масло - по миризмата и по това че ще намалява в картера. Тогава са или гумички на клапан(и) или сегмент(и)

    Коментар


    • #3
      До: СТРАННО - ПУШЕК

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Бял пушек се появява от две причини - антифриз или масло в цилиндрите. Ако е антифриз(гарнитура) ще разбереш по балончетата в разширителния съд.
      Ако е масло - по миризмата и по това че ще намалява в картера. Тогава са или гумички на клапан(и) или сегмент(и)
      Ама сега няма грам пушекСАмо тогава на наклона, се появи и после изчезна

      Коментар


      • #4
        До: СТРАННО - ПУШЕК

        тоз от масло леко синкав идва при мен, гори през турбината и е масло та знам 100%. миризмата е типичната на горяло масло, а сякаш много бял ако е и по-остър мириз мяза на антифриз и има химикален отенък, особено ако вдишнеш през устата. пък и при наклон си мисля гарнитурата ми е по-съмнителна...

        не съм спец само си разсъждавам

        п.п. както каза колегата, виж за мехурчета

        Коментар


        • #5
          До: СТРАННО - ПУШЕК

          Кой знае какво имаш в резервоара. Някоя фракция която се утаява под горивото и при наклона сондата я е смукнала , изпушило и айде сега ремонт на двигателя . Не се панирай, ами си карай
          Уморените коне не ги убиват , нали ??

          Коментар


          • #6
            До: СТРАННО - ПУШЕК

            Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
            Кой знае какво имаш в резервоара. Някоя фракция която се утаява под горивото и при наклона сондата я е смукнала , изпушило и айде сега ремонт на двигателя . Не се панирай, ами си карай
            Това звучи логично, дано да си прав !
            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

            Коментар


            • #7
              До: СТРАННО - ПУШЕК

              ако при първо пушване се готвиш за ремонт ти си болен. газ! до тенекията докато не почнеш да не виждаш нищо друго в задното огледало освен пушек...па тогава се замисли за ремонт.
              "..there is no substitute for cubic inches.."

              Коментар


              • #8
                До: СТРАННО - ПУШЕК

                Първоначално публикуван от fakir Преглед на мнение
                газ! до тенекията докато не почнеш да не виждаш нищо друго в задното огледало освен пушек...па тогава се замисли за ремонт.
                Мдааа, слушай такива съвети и карай доде не спре. Е, може да спре на най-неподходящото място - я в някой гьол, я насред някой кофти баир, ама на кой му пука. Пичовете не обръщат внимание на дреболии, а карат доде може ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: СТРАННО - ПУШЕК

                  Според мен най-вероятни са гумичките на клапаните и/или гарнитурата. Съвета ми е да отидеш да го видят защото ако е тръгнало нещо е по-добре да го оправиш сега. Ще си караш спокойно, няма да те гризе постоянно мисълта - ще запуши ли пак или не? И най- важното своевременното отстраняване на проблемите винаги излиза по-евтино от варианта - "карай докато спре". Ако си обичаш колата бягай на майстор, не е задължително симптомите автоматично да водят до сериозни ремонти, но така ще си по-спокоен.
                  ПП. Дано и майстора да е читав, защото ако започне да импровизира нещата наистина могат да загрубеят.

                  Коментар


                  • #10
                    До: СТРАННО - ПУШЕК

                    При мен също се е появявал бял пушек, пак така при наклон. При това на чисто нов джип на 17 000 километра, и в Швейцария, бях заредил от " Аджип ". После мистериозно изчезна. Обяснението с утайката ми се вижда най - вероятно.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #11
                      До: СТРАННО - ПУШЕК

                      Погледни дали нямаш загуба на спирачна течност и имаш ли проблем със спирачките.Спирачна течност попаднала в цилиндрите дава кракотраен и много обилен бял пушек.Не съм го душил,за миризма нишо не мога да кажа.Но се случи преди няколко години да ми изкара акъла.Пътя на спирачната течност е ясен-изпуснала гумичка на помпата-сервото-вакуумна тръбичка или маркуч -колектор на някой от шестте ти цилиндъра.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • #12
                        До: СТРАННО - ПУШЕК

                        Абе от тогава грам не ми е пропушила!!!
                        На майстор не отивам,докато не видя по-сериозна причина....
                        или пушек

                        Дали да не пробвам пак на баира,така поне ще се уверя че е от престоя на наклона и ще спра да се взирам все в
                        ауспуха

                        Коментар


                        • #13
                          До: СТРАННО - ПУШЕК

                          Дас ист фантастише!
                          Не виждам версиите за попадане на вода от пръскалките върху нагорещения колянов вал, за нелегален емигрант проникнал в гърнето на ауспуха, за Демона на Максуел и други очевидни възможни причини.
                          Колко градуса беше баира? Колко ти е маслото в картера? Къде му е огледалото? Кво става като се стече всичкото долу?
                          Ма щом си го гасил и с муцуната надолу, виж за всеки случай нивото в резервоарчето на задната пръскалка, че знае ли ги човек тия жипове ...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Victor

                            Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                            .....бягай на майстор, не е задължително симптомите автоматично да водят до сериозни ремонти, но така ще си по-спокоен.
                            ПП. Дано и майстора да е читав, защото ако започне да импровизира нещата наистина могат да загрубеят.
                            Само да допълня за майстора - може и да е читав, т.е. разбира си от работата. Но ако няма достатъчно работа може да предпочете да направи един ремонт на мотора, вместо да се лигави с някакви гумички.

                            А пушека доколкото разбрах е на принудителен празен ход, нали? И при мен се получава при продължително спускане и включена предавка. Мисля, че при мен е моторно масло. След 1500 км се наложи да долея литър. Но ...
                            По-добре късно, отколкото по-късно.

                            Коментар


                            • #15
                              До: СТРАННО - ПУШЕК

                              Провери маслото, провери антифриза, карай с повечко гориво в резеорвара, а не на лампа, наблюдавай си температурата и си карай със здраве. Ако не се проявява никой маистор няма да открие нещо без разглобяване и замерване с достатъчно точна измервателна апаратира, а и тогава не е гаранция че ще се открие. Може да ти се е шашнала електрониката и да е подадена по богата горивна смес и докато не се усети компа да си имал богато горене, после се е сетил да я коригира. Ако пак се появи или зачести обърни внимание кога го прави, на наклон, след изкачване, след спускане, на каква температура и т.н. Всяка информация те довежда до по бързо откриване на проблема с по малко средства.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X