Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

    Здравейте, в момента активно проучвам пазара на автомобили около 2500лв. Идеята е да се вземе нещо практично и лесно и евтино за подръжка. За предпочитане е дизел, но не на всяка цена. В момента разглеждам следните марки : vw (golf 3), Opel, евентуално нещо френско или фиат, на които обаче нямам много вяра. Освен това не ми излиза от ума идеята за евтин автомобил 4х4 - Субару? Просто съм свикнал на пълноприводен автомобил, знам, че не се вписва в концепцията за лесна поддръжка.
    Всякакви идеи и съвети ще са от полза.
    Александър

  • #2
    От: Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    Здравейте, в момента активно проучвам пазара на автомобили около 2500лв. Идеята е да се вземе нещо практично и лесно и евтино за подръжка. За предпочитане е дизел, но не на всяка цена. В момента разглеждам следните марки : vw (golf 3), Opel, евентуално нещо френско или фиат, на които обаче нямам много вяра. Освен това не ми излиза от ума идеята за евтин автомобил 4х4 - Субару? Просто съм свикнал на пълноприводен автомобил, знам, че не се вписва в концепцията за лесна поддръжка.
    Всякакви идеи и съвети ще са от полза.
    Ако ще си оставаш Нивата няма никакъв смисъл да се набутваш с друг пълноприводен автомобил.
    Нужна ти е една малолитражна моноинжекционна Опел Корса да речем за в града и регионалните градове.Лесно се газифицира,гори 6-7-8л. газ в зависимост от конкретните обстоятелства и нямаш никакви ядове.
    Нивата ще ти стои за Зимния период,за разходки в Планината и нищо друго,т.е. ще и се набират по 5-6000км. годишно и проблемите ти значително ще намалеят-/тъй като твоята определено явно не излезе от читавите/.
    П.П.Това за разни Фиати и Рена е пълна глупост.Въобще не се занимавай с тях,както ти казах търси си нещо немско-малолитражно до към 1.6.
    Японките и особено Субару 4х4 са добър вариант,но подръжката им никак не е по джоба на всеки,освен това в никакъв случай не могат да заменят Нивата,а и не им е предназначение с тоя клиренс и възможности като цяло.
    Така,че заложи на една Немска малолитражка за да се избавиш от ежедневното ровичкане по Нивата и големия разход на гориво в града.
    Смятам,че ще останеш доволен-/е вярно,че ще плащаш такси на две коли,но при този значително по-нисък разход на Корсата и цена на газта сметките ти ще излязат в твоя полза/.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 07-08-12, 12:35.

    Коментар


    • #3
      Да това е идеята. Именно към опел съм се насочил. А защо не 1.7 тд исузо като ще опел?
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Да това е идеята. Именно към опел съм се насочил. А защо не 1.7 тд исузо като ще опел?
        Саше при тая цена на нафтата си вътре от всякъде,спрямо една Опел Корса на газ.
        6л. ДИЗЕЛ Х 2.72=16.32лв. средно на 100км. изминат път
        7л. ПРОПАН-БУТАН Х 1.20=8.40лв. средно на 100км. изминат път.......Сам си прави изводите!!!
        П.П.Ако ще е за дизелов автомобил по-добре си карай Нивата на газ-/все тая ще е/.

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
          Саше при тая цена на нафтата си вътре от всякъде,спрямо една Опел Корса на газ.
          6л. ДИЗЕЛ Х 2.72=16.32лв. средно на 100км. изминат път
          7л. ПРОПАН-БУТАН Х 1.20=8.40лв. средно на 100км. изминат път.......Сам си прави изводите!!!
          П.П.Ако ще е за дизелов автомобил по-добре си карай Нивата на газ-/все тая ще е/.
          Е де... при сравними параметри дори и при малолитражките дизела харчи с поне кило надолу от бензина. Газта я сложи 8-9 ако дизела харчи 6. А за в градско (за където трябва), където дори малолитражка се случва да харчи 11 бензин (което си е 12-13 газ) дизела е много надолу, примерно 7. И стана 7 нафта срещу 13 газ, или 19.04лв срещу 15.6лв, като в единия случай имаш багажник, а в другия имаш ароматец на газ и нямаш багажник. Или пък нямаш резервна гума, или пък тя заема половината багажник, който и без друго не е с велики размери.

          Има го другия момент де - че ако дизела не е common rail от тихичките, а например помпа-дюза или нещо от сорта, цялата малолитражка се тресе все едно всеки момент ще се разпадне. Правил съм пряко сравнение между фабия бензин и дизел помпа-дюза например - едното не се чува и не се усеща като спреш, а другото - бЕгай, мАни!
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

            Да, нека си вземе Корса и да се занимава с още един ръждилник освен Нивата...Спора немска малолитражка с/у японска такава за мен е безмислен и мога да се обоснова с доста примери, които предлагат много повече издържливост и надеждност от Корса, Поло, Браво, Голф и т.н. Това за скъпата подръжка на малък японски автомобил вече можем да го отнесем към градските митове и легенди от 90-те!

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

              Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
              Да, нека си вземе Корса и да се занимава с още един ръждилник освен Нивата...Спора немска малолитражка с/у японска такава за мен е безмислен и мога да се обоснова с доста примери, които предлагат много повече издържливост и надеждност от Корса, Поло, Браво, Голф и т.н. Това за скъпата подръжка на малък японски автомобил вече можем да го отнесем към градските митове и легенди от 90-те!
              Едно уточнение - японските обикновено са.... турски. Визирам Тоyota например. Пък и от една година нагоре дори и хлопелите нямат особени грижи с ръжди. Да не говорим че например до сега не съм попадал на гнила фабия да речем. А вече има на по над 10 годишни.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

                Колегата казва около 2500 лв, така че предполагам го насочват към Корса Б, която може да се закупи за тази сума. Вярно е, че след 97-98 год. опелите почти нямат грижи с ръжда, но за тези пари от тези години е невъзможно да се намери кола. За турските тойоти съм пределно наясно, за турските мерцедеси също. Аз имам предвид японски малолитражки от по-стари години - Нисан Микра, Митсубиши Колт, Мазда 323 и т.н. Не че нямат проблеми и те с ръжда, но си заслужават повече от Корсата.

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ... в другия имаш ароматец на газ ...
                  Това с ароматеца важи само за коли с неизправни газови уредби. Пък като олееш някой пък с нафта тя как бързо се измирисва ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Аз газта я недолюбвам и толкоз. От шум, тракане и тресене не ме е страх, сещате се защо. Все пак комън рейл на тия пари е малко сложна задача. А от коя година нататък нямали ръжди оРелите ? На прима виста корса 1.7 дизел 98 се вписва в бюджета. За японските коли не зная много. От тях ми допада мазда 323, а субару са ми един вид мечта, но не от този клас, а и както казах не се вписват много. Нека не ги обръщаме на газ срещу дизел - всеки си има предпочитания.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Това с ароматеца важи само за коли с неизправни газови уредби. Пък като олееш някой пък с нафта тя как бързо се измирисва ...
                      Да бе. Що ли до сега не се е случило да се кача в кола на газ, и да не позная че е на газ.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

                        Да те повозя от Билата до Красна поляна. И без това често го минавам маршрута. Ако ти замирише на газ, черпя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

                          Аз,когато от газ минах на дизел преди две години,причината беше цената на дизела,а и взе да ми издъхва ладата.Купих си Опел Астра 1.7 исузу,много съм доволен от двигателя,разхода, от 6-8 литра варира,за изминати 100км,като има и значение скороста.Аз,не карам много бързо 80-100км От мен имаш плюс за дизела,но разбира се,газта е по-евтина от нафтата,затова ти си решаваш
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

                            Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                            Да те повозя от Билата до Красна поляна. И без това често го минавам маршрута. Ако ти замирише на газ, черпя.
                            При положение че предварително знам че е на газ, упражнението се обезсмисля.

                            Пък за черпене (не е важно кой-кого, нито повода) все ще намерим време.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на автомобил около 2500 лв., евентуално 4х4

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Да бе. Що ли до сега не се е случило да се кача в кола на газ, и да не позная че е на газ.
                              Щот' има триъгълен стикер с надпис "газ" на задното стъкло .
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X