Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    За принудителното превключване на по-висока предавка съм го чел за CVT за Субару (т.е. коренно различна кутия), но съм установил опитно негативния ефект и на моята кутия... Затова съм убеден, че е 'неприятен' режим, можещ да доведе до допълнително износване на кутията, независимо каква е тя - просто това не е нормално превключване, а превключване при значителни усилия... Подобно на рязко ускорение, само дето при рязко ускорение усилията са еднопосочни, докато тук се получават с обратен знак...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      За принудителното превключване на по-висока предавка съм го чел за CVT за Субару (т.е. коренно различна кутия), но съм установил опитно негативния ефект и на моята кутия... Затова съм убеден, че е 'неприятен' режим, можещ да доведе до допълнително износване на кутията, независимо каква е тя - просто това не е нормално превключване, а превключване при значителни усилия... Подобно на рязко ускорение, само дето при рязко ускорение усилията са еднопосочни, докато тук се получават с обратен знак...

      По-висока или по-ниска предавка?Принудително включване на по-висока предавка какво е?

      И как едното тормози кутията и води до износването и,а другото не?Ясна ми е разликата между натоварването на 3500 оборота и това на 1100 оборота,но нямат ли и двете негативен ефект спрямо дьлговечноста на кутията?

      Или поне едното го чуваш и чустваш е едно,пьк другото друго?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        ...Ясна ми е разликата между натоварването на 3500 оборота и това на 1100 оборота,но нямат ли и двете негативен ефект спрямо дьлговечноста на кутията?
        Имах предвид превключване към по-високо предавателно отношение - например 8>5 предавка...
        Разбира се че имат негативен ефект и двете...
        Проста аналогия - ако спираш с плавни спирачки от 20км/ч или със пържиш спирачки от 200км/ч... И двете износват спирачките, ама порядъка на 'негативния ефект' е много различен...
        Зависи колко енергия ще 'разсее' фрикциона или ремъка/веригата, и самата кутия за да успее да 'зацепи'... И да, новите кутии/автомобили в повечето случаи изравняват оборотите преди самото зацепване, но все пак има и динамично натоварване на цялата конструкция - тампони и т.н., което също амортизира системата..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Е като ненужно я износват то за какво да я изключвам тая кутия?

          И как изравняват оборотите,сама си дава газ като сьс 170 реша да изключа от Д до Н и пак да включа на Д,сама си дава газ до оборотите които и трябват?Как знае колко газ да си даде?Торк кьнвьртьра какво прави в случая?
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            Boss, елементарно е изравняването на оборотите - повечето съвременни автомобили вече го правят... Електрониката следи оборотите на валовете и предавания въртящ момент, подава газ ако е нужно първичния вал да се върти по-бързо и чак тогава зацепва...
            Не знам дали с твоето отношение към електрониката ще ми повярваш, но при включено OBD мога да следя колко е об/мин е слипа на торка, какъв въртящ момент се предава през него, какви обороти и т.н...
            Освен това съвременните кутии генерират грешка ако случайно усети приплъзване на фрикцион - предполагам се досещаш, че означава 'несъответствие на оборотите с избраната предавка' - има доста сензори...
            П.С. моторджиите сигурно ще потвърдят за quick-shifter, който прави нещо подобно, (или чака отпускане на газта, или 'блипва' при следваща предавка), макар и доста по-упростено (поне така бе на времето)...

            Торк конвертора при празен ход и N на място при мен май показваше 20-30Nm (явно това са загубите в кутията), и незначителен слип (30-40об/мин)... При D - доста по-голяма стойност на въртящия момент, и слип логично равен на оборотите на двигателя...

            При джипката превключването N>D при около 90км/ч обикновено протича така: чукаш лоста, двигателя вдига обороти до около 1400, на дисплея светва 7-ма предавка, и момент след това - 8-ма, като в този момент усещаш 'отпускане на газта' - т.е. тогава ти е предало управлението изцяло... Дотогава нямаш никакво усещане за каквато и да е промяна - ускорение или забавяне, в сравнение с движението по инерция...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              На кутиите които сьм карал само Баварец 4ка вдига оборотите,всичко живо бие на предавка без да си пипа оборотите или поне нищо явно няма,че го прави.Явно американците назадват с електрониката.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                От всичкото разбирам, Босът е прав - не пипай лоста на АСК, она си знае кое-какво.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  Разумен си ти, Божич!
                  Изводът е , ако знаеш какво правиш - ръчкай си , щом си прав.Ако не знаеш - като Тефал е , мисли заради теб.
                  И като се строши - немаш вина , ма си плащаш ремонта.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    Рьчкай си.....ако върви баси.

                    пусто,че не ми дава форума да кача снимки,да се посмеете на трансмисия която тече от отдушника,маркуч в него и обратно в трансмисията през отвора на щеката за масло.......и така 3 години вече,пред нея 1200 коня дизел

                    Има/няма 30 годишна и се включва с чука ако трябва.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      Босе, освен ZF-а, превключване с подаване на газ съм карал и на Инфинити... Кои други са така - не знам... Но предполагам скоро - всичките, защото това създава комфорт при превключването...

                      А като каза трансмисия - така с маркуча си е заводски или е технология сТЕЛт?
                      Защото преди време приятел се оплакваше от меАниците на едно катерче с доста повече от 1200к.с.
                      Както си тупкат двигателите, и изведнъж електрониката дава аларма за повишено ниво на маслото в трансмисията, и командира командва авариен стоп на машините... Вика се буксир и гордо се прибират в родното пристанище.
                      Просто шибаната електроника не преценила, че умната механика е вързала маслената помпа към валолинията... И когато катера е без ход - маслото се стича на самотек от масления танк в редуктора, ама помпата не се върти и не го връща обратно в танка, и съответно - вдига аларма, че редуктора е препълнен Да, въпроса се решава с даване лек ход през десеттина минути (или затваряне на крана от масления танк през това време), ама електрониката не е подсказала, а липсата на познания у експлоатанта не спомага за ефективното ползване на техниката
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                        Временно решение след проблем преди години,само временно е така от сума и време вече.

                        И тук електроника няма / и върви / ,но пък имам ръчка върху мотора,даваш и газ като трамвай / от старите , тип Евгени Минчев / и няма Не искам или не мога,всичко може.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                          Босе, по подобен начин се решават и електронните проблеми Само трябва да знаеш кой кабел да окъсиш
                          Не знам дали съм споделял с една система за аварийно гасене при прекалено високи обороти (против diesel runaway) на главни генератори на един друг електроход... Няколко пъти сработва системата, и най-общо казано след това няма палене, щото нали двигателя е 'угасен' в прекия смисъл (гърмят пиропатрони и вкарва СО2 в цилиндрите).. Докато приключи рейса - системата е изолирана, а след това се оказа скъсан кабел към датчик, който периодично окъсявал.. Системата бе възстановена и вече 5-6 години си върви безпроблемно...
                          ВСЯКА техника може да се повреди... При електрониката обикновено се поврежда механичната и част - кабели, куплунзи, а понякога и някой сензор... Ремонтираш и караш нататък... Някои части не е задължително да ремонтираш - изолираш и караш нататък. При механиката също е така - ремонтираш и караш нататък...
                          И при двата типа техника спокойно можеш да получиш терминален дефект, след който - влекача, веслата, платното - и бавно към спасението...
                          И при двата типма техника можеш да получиш и нетерминален дефект/повреда.. Слагаш маркуча на механиката - продължава... Светва 'грешка' на електрониката, и продължава в 'сервизен режим'... Или пък както сега имаме последния (познат на нас ) неотстранен дефект на буса, който си бе изплюл биелата през блока - проблем с горивомера... Установен е, може да се отстрани лесно със смяна на една платка/компютър (за около 200лв), ама си го държим така - за адет, да не вземе да се чупи нещо по механиката
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                            Ремонтираш и караш нататька........ма противопожарната почна да и трака релето,загаси главния мотор,запалих Янмара и го загаси и него,слязох в машината,откачих му механичния стоп и се прибрах на резервен 65 коня Янмар вместо на главния 420 коня Кьминс,разликата??? Ми Янмара е механика,Кьминса е електроника и няма как да го подкара нормален човек та ремонтираш и продължаваш важи като имаш складче с резервни части,трима механици,двама електричари и поне един с КОМП за диагностика.

                            С голям хуй лесно се ебе,ела замени компа на Файърбой с нещо друго или се опитай да го изолираш да видим как става.С четене не става,това не го пише и не се пипа в морето,с импровизация не става.......ма става с тел да вържеш стопа и няма спиране Янмара,другия умрял до пристигане на брега.

                            Лодката е в Таити вече..........да продължавам ли или виждаш смисъл?
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                              Ти говориш за лодки, аз за 'земна' електроника Основният проблем, който споделяш е липсата на знания и документация.. И друго - при теб спецификата е, че 'скачаш от борд на борд' с неясна история. Ако лодката бе твоя, дали не би се запасил с критични за експлоатацията елементи/блокове? Така, както се запасяваш с ремъци, филтри, резервно масло и т.н...
                              На извънбордовия ми дизелов Янмар единствената електроника ми е релето на динамото, и сигнализацията за маслото Което не попречи биела да скокне през блока - добре, че на него катер имаше два Янмара, щото нали в открито море на 200 мили от брега и на 10-на от кораба - майка не е приятно (а кораба-майка не може да спре...) ...
                              И така се сдобих с Янмар без пари - сега тиктака като часовник Да, на него електроника не ми трябва - и така си работи добре...

                              Всяка техника си иска своето... Ако тръгвах на далечен път с автомобила навярно бих взел резервни гуми, горивни филтри, масло/маслен филтър, задни въздушни възглавници и щуцери за тях... Едва ли бих взел ЕКУ, TCM, BCM и всякакви други модули... Да, мога да си взема ОБД сканера към телефона - би ми помогнал ако се замотам при смяна по въздушното окачване.. Но става и без него... От електрониката - навярно SPOT-а
                              Последно редактирано от slowtraveler; 18-08-17, 09:51.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                                П.С. Босе, след днешното неколкочасово падане на форума променям мнението си Електрониката не струва
                                Дай механичната алтернатива - минавам на нея
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X