Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    А е кое да обясня сега,че от 1 до 17 сьм все аз ли?То с половин футболен отбор механици,инжинери и електрикаджии и аз ще карам та и само на 2 машини,другите 2 резерва да си стоят.

    Как да го обясня,че като набълбуцаш сума и електроника правена майната си в нещо което отива майната си не е добра идея?То с 2 работилници на борда и аз мога,пробвай с Латерман и волтметьр да минаваш по 25 000 мили на година и пак си говорим кой какви книжки чете и защо електрониката могат да си я наврьт кьде сльнце не изгрява.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Аз не че, заяждам де - последните десетина поста кво общо имат с темата ?
      Направете си една за лодки и проблемЧета по тях , и се фукайте кой колкото може да лъже.
      У С П Е Х

      Коментар


      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        Босе, че кой спори за разликата между сериозния параход и яхтите... Разбира се, че всичко е на твоите рамене...
        Ама я сега си помисли без електрониката как ще стигнеш на майната си и как би карал яхтата? Без автоматиката на двигателите, генераторите, автопилота и т.н.?
        Неслучайно 'автоматчиците' вземат много сериозни пари, и почти не се качват на рейс - като им кихнеш няколко хиляди за 2-3 дни, то им стига...
        Ама сериозен 'автоматчик' ти прави нещата така, че да нямаш проблеми с автоматиката... Калпавия - ти прави проблеми.... Често - дори заради една калпава настройка...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Ама я сега си помисли без електрониката как ще стигнеш на майната си и как би карал яхтата? Без автоматиката на двигателите, генераторите, автопилота и т.н.?
          Пак крьгче и пак от начало ли?

          Нямам против електрониката като е сложена на място без което не може / Ипьрб да речем /,но смисьл да наплякаш автоматика на мотори,генератори или автопилоти,зареждачки,трансмисии..........е никакьв при положение,че няма кой да ги поправи като клекнат и като клекнат клякаш и ти.30 годишно корито се справя кьде по-добре от ново на 30 часа пьлно с електроники.Е едното е кукла като работи ма работи от днес до нощес,после механика и жичкаджията имат нужда от ония с компа да я поправи.

          Решава се електронен проблем който не сьществува ако няма електроника,а как се кара лодка без такова не е нужно да обяснявам нали?Всеки е виждал проста и яка кола без много електроника по нея,тя как вьрви е ясно нали?Има тьнка разлика обаче - отварям и слизам ако/като спре и много зор нямам и не ми дреме.Да сложиш електроника на нещо което като спре си с единия крак в гроба мммммм за мен поне не е нормално пьк кой какво ще да ми говори.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
            Аз не че, заяждам де - последните десетина поста кво общо имат с темата ?
            Направете си една за лодки и проблемЧета по тях , и се фукайте кой колкото може да лъже.
            У С П Е Х
            мерси
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              пак заповядай - нямаш ядове!

              Коментар


              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                Дай да се върнем на темата. Разбрахме, не е добра идея да се изключва. Ами може ли по време на движение да се мине от D, примерно на трета? Това при баир. И каква е разликата от изключване?
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  За това е там това 3 или 2 или каквото има кутията,новите прехвьрлят на по-висока скорост за разлика от старите най-грубо казано и на повечето няма спиране сьс скоростите.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                    Дай да се върнем на темата. Разбрахме, не е добра идея да се изключва. Ами може ли по време на движение да се мине от D, примерно на трета? Това при баир. И каква е разликата от изключване?
                    На мойте си влиза лоста, ама докато не падне скоростта до определени граници, май не минава на ниската скорост. Казвам "май", защото я го пробвам това веднъж в годината, я не. На 8ца мотор много трябва да се постарая, че да ми трябва в града да ръчкам аз.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      При по-голем баир и осмака ще прави същото - като му олекне, отива на по-висока. Да, ама баирът расте и отново трета. За да не става това, слагаш лоста на трета. Та въпросът е, това не е ли същото като изключване?
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        При по-голем баир и осмака ще прави същото - като му олекне, отива на по-висока. Да, ама баирът расте и отново трета. За да не става това, слагаш лоста на трета. Та въпросът е, това не е ли същото като изключване?

                        Е на трета зацепена ли е скоростната кутия?

                        Кое да му е като изключване?

                        И като го оставиш на трета си стои на трета,а не като новите да влезе в лютеницата и да прехвьрли на 4та
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                          При по-голем баир и осмака ще прави същото - като му олекне, отива на по-висока. Да, ама баирът расте и отново трета. За да не става това, слагаш лоста на трета. Та въпросът е, това не е ли същото като изключване?
                          Според моят дефиниция едното е превключване от по-висока към по-ниска предавка, другото е изключване от скорост- позиция "N".

                          И се чудя за какво е толкова това писане- ръгаш D и се возиш. Дойде ли голям и дълъг баир, за да не ти играят предавките, еле на малка моторетка, ръгаш на избраната скорост и се возиш. За чий да си играя да включвам-изключвам, тая ръка ми е заета да си държа кафето.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                            Защото можели новите и не им влияело на работата май.

                            Ти гледай като го пробвам тоя номер с Шеви Импала след десетина дни,клекне ли ще падне смях........пак.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              Дай да се върнем на темата. Разбрахме, не е добра идея да се изключва. Ами може ли по време на движение да се мине от D, примерно на трета? Това при баир. И каква е разликата от изключване?
                              Разбира се, че може... Според някои писания за автоматици, не е добре да смъкваш предавките редовно например преди светофар, защото това ще повиши износването на кутията... За инцидентни случаи - никакъв проблем...
                              При дълги спускания със завои често го правя този номер да преминавам в ръчен режим...
                              Но е факт, че при смъкване на предавките промяната в усилието е много по-голяма - трансмисията се товари много повече отколкото при превключване D>N>D... При по-високи обороти се усеща направо като удар, въпреки, че електрониката подава междинна газ - просто достатъчно бързо 'натоварва' трансмисията с развъртян до високи обороти двигател, работещ на ППХ... Да влезе в 'лютеницата' и да превключи нагоре не съм усещал - прекалено голям спирачен ефект има дизелака... Но при всички случаи ще го направи ако оборотите достигнат червената зона... За да предпази двигателя... И не виждам нищо лошо в това - напротив... Ти предпочиташ строшена механика/ДВГ, или малко по-малък спирачен ефект?
                              При същите условия превключването D>N>D става неусетно... Това е така защото вместо двигателя да се развърти до 3500об/мин и да се опита да спира от такива обороти, при N>D двигателя обикновено се развърта от 750об/мин празен ход, до около 1000-1100об/мин, и то с междинна газ... Сам можеш да предположиш, че спирачното усилие при толкова близки до ПХ обороти е минимално, и практически не се усеща въобще кога е зацепила предавката...

                              А разликата между изключване и смъкване на предавките обикновено е един зацепен или отцепен фрикцион В единия случай отцепва един и зацепва друг фрикцион (при превключване на предавки), а в другия при превключване към N - навярно просто няма да зацепи втория фрикцион. Обратно при превключване N>D ще зацепи някой фрикцион, или направо ще 'пренареди' състоянието на другите фрикциони ако се нуждае от друга предавка...
                              Последно редактирано от slowtraveler; 17-08-17, 08:21.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                                Само остава да се разберете и кой за каква кутия говори.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X