Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    Нищо лошо няма в компютрите. Само да е вложена някаква мисъл в тях, че напоследък рядко явление.

    Коментар


    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Това съобщение с длето на камък ли го написа и прати до форума

      Знаеш за какво говоря,но щом искаш е го на обяснено - компа и да блокира не ме оставя ни на улицата ни в морето,за резерва имам 2 пада и малко телефони,а смятам е ненужно да изброявам проблемите с компове само последните 10 дни по лодки и коли нали?

      Аз не ги плюя,просто не го искам в кьщата си като става вьпрос за нещо на което трябва да разчитам или му е скьп ремонта след като сьм го платил едни яки пари.

      Та така,няма лошо като работи,даже е в пьти по-добре ма това като работи,като спре.........тц,не е за мен,аз сьм скрьндза
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        Бенц, разбира се, че те разбирам...
        Но навярно не отчиташ друго - това, че нещо е конструирано и изработено калпаво го прави ненадеждно...
        Не знам дали си спомняш ерата на карбураторите и чукчетата с наковалните барабар с вакуум регулаторите... Какво би казал за надеждността и удобството на ЕКУ в сравнение с по-горните 'изделия'
        Да, прав си, че са станали по-високотехнологични съвременните изделия, и това в известна степен ги прави по-трудни за ремонт (или по принцип не се ремонтират а се подменя блока)... Но пък обикновено са по-евтини от механичното решение...
        И да, постоянно се изчистват грешки или се променя функционалността (ъпдейтите)... Което го смятам за плюс, защото при механичните изделия каквото си взел - това е... Сгрешено било? Нищо не можеш да направиш докато не се счупи...
        А сега електрониката пази механиката...
        Също така надявам се ме разбираш - не го искаш компютъра, ама го ползваш, защото е удобно и с повече функции... И в доста случаи - по-здраво от механиката...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Разбирам те аз много добре,ползвам комповете на място на което не ми е критично или не му плащам аз ремонта или е 5 лева или ми е все тая като спре.

          След седмица тръгвам с МС5 или лодка с Волво мотори и въртящия се колона под всеки един,3 различни резервоара за 3 различни течности,поне 8 сензора,поне 4 хидравлики,поне 4 уплатнения през които може да влиза вода.........имам само около 2 000 километра да мина през пустинно Мексико,камъни и тръни от крьглите с гьрмящи змии под тях,в упътването им пише при проблем .......звъннете на дильра...........да продължавам ли?

          Аз знам за какво ги слагат комповете,знам и каква е разликата между тия с които свалих 2 лодки вече от Сиатъл до тук или около 2500 километра врътката и една яка ZF трансмисия на 30 години,над 10 000 часа зад 1600 коня 12 цилиндров битурбо дизел бутаща 105 тона.......на мен ми е ясно кое какво и защо,просто като го поработиш малко което аз го работя и малко много ти се променя мнението кой какви експерименти може да си прави с комповете защото........май кво толко,звънни на дильра и за 5 бона ще и сменят е ония електронен блок и те тоя сил.........а някой да се сеща,че това не му е магистралата........или да опиша за последните 6 месеца колко съм го дъвкал с кекави електроники или какъв бой държат старите железа?


          Всеки за него си,аз това не го искам,като ми зацикли единия пад взимам втория и продължавам да кликам,там........Венци ще ти разказва ако оцелеем за пореден път.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            За винторулевите колонки - дръжте маслото в танка за ВРК на ниво, и няма да влезе вода (е да - може при ход да остава някое маслено петно отзад ) ....
            И внимавайте откъде вземате семеринги Щото за една такава винторулева колонка поръчвахме ЗИП на Ролс-Ройс, и още някъде пазя снимката - на опаковката всичко правилно написано, а вътре - друга семеринга... Ама МНОГО ДРУГА - разлика в диаметъра 10 пъти Сигурно някоя маймуна го е упаковала, че не и е направило впечатление ОГРОМНАТА разлика... Иначе с американските Честъртон семерингите нямахме никакви проблеми, ама те си бяха май 700мм - там грешка някой друг милиметър не бе чак толкова решаващ Но това си е проблеми в механиката...
            Предполагам си носиш секстанта, хронометъра, таблиците и въжетата за лота и лага? Няма да се счупят - най много да изтървеш нещо зад борда, ама сиджимка от гащите ще свърши работа... Е да, навярно електрониката няма как да е толкова здрава и 'ремонтопригодна' като въженцето... А, ама сигурно все пак я разчиташ на електрониката, а не ползваш 'оптиката' и въжето? И разчиташ също на електрониката когато летиш през океана за да достигнеш лодката?
            Пак опираме до конкретен производител и конкретна конструкция...
            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            ...След седмица тръгвам с МС5 или лодка с Волво мотори и въртящия се колона под всеки един,3 различни резервоара за 3 различни течности,поне 8 сензора,поне 4 хидравлики,поне 4 уплатнения през които може да влиза вода.........имам само около 2 000 километра да мина през пустинно Мексико,камъни и тръни от крьглите с гьрмящи змии под тях,...
            Доста са напреднали у вашио край лодките, щом и през пустини плават

            Бенц, прав си... Просто се изисква правилния баланс и правилен избор на техниката... Калпавата механика и калпавата електроника са еднакво опасни....

            Но относно конкретният въпрос - може да предпочиташ милионник, но новите технически решения също предлагат в доста случаи достатъчна сигурност... А когато електрониката е вкарана за защита на механиката - тогава нещата стават още по-сигурни...
            Последно редактирано от slowtraveler; 01-08-17, 07:41.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              Направо прьщят от сигурност,тая вода там не е сладка,а трансмисият е нова в гаранция.......беше де.

              И за разлика от това возило което има 2 трансмисии колата има само една та май по тая причина се продава С500 на 100 000 мили без забележка за 5 бона тук.Е електронния му блок в трансмисията бил само 1900 долара и няма поправяне та само нов от дильра та голяма навалица от купувачи няма.

              Секстант не си нося,ГПС е 50 кинта вече и имам по е 4 с мен,е така да има,че още помня как Айкон спряха всичките на една дата,софтуера нещо...........ма какво да обяснявам,2-3 трансмисии в багажника за резерва и си ти.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от BENZBOSS; 01-08-17, 08:18.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                Аз са солена вода говорих де (Аквамастери, дето ги купи Ролс-Ройс )...
                Но въпросът е повече 'методологичен' Казваш 'електронен блок бил само 1900$...
                Ами по една случайност тази седмица трябва да вземем буса от ремонт, заради механичен проблем.... Засега се спираме някъде около 6-7000$....
                Пежо 2.2hdi....
                Това, че нещо е много скъпо, не означава че се чупи лесно... От друга гледна точка същото се отнася и за евтините неща...
                Казваш софтуера 'нещо' и GPS умрял? Аз нямам спомен GPS да ми е умирал заради софтуерен проблем, но си спомням как американците щракнаха копчето по времето на грузинските събития и пак GPS умрЕ (т.е. си зависим от прищевките на дадено правителство, а дори не от техническата здравина ) В такъв случай и 100 да си носиш у джоба, ефектът е същия
                Което не ти пречи да не носиш секстанта 'у джоба'
                Та за кутиите - днес с jeko коментирахме казуса на по кафе и ми се струва, че трябва да направя клипче - при първа възможност ще го направя за да се илюстрира 'големия проблем' с изключване на предавка по време на движение....
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  GPS не е умирал така че и за корабоплаване да не става. Е, било е да не знаеш дали си в София или в Перник ама и с тая точност ще уцелиш Гибралтар.

                  Коментар


                  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    На мен теорията ми е ясна,за сьжалиние или за радост и практиката е така та е го на - сложно ли е се троши повече от просто,простото може да е скьпо,но може да е евртино,сложно и евтино трудно,повечето сложнотии са скьпи.

                    Ти може да нямаш спомени за умрял ГПС заради софтуера ма аз имам колко искаш и от там моето мнение по вьпроса,за други електроники на брега,у дома,вьв водата сьвсем няма да споменавам.

                    Пежо и ремонт за 7000 долара мммммм ми имал/дал,аз не давам и 2 за ремонт на С класа,не Ц ми онова по-голямото.Електронния блок преди това беше друг без проблем в него,една платка се сменяше за 250 кинта,преди това пьк се сменяха едни пружинки за под 100 кинта комплекта и да,напредьк какво да го правиш,какво са едни 2 бона за глупост някаква.

                    То е ясно на кьде вьрви света,кой какво го влече и от кьде се правят парите,просто аз сьм от старата генерация явно и не ме влече някой офисник да ми обяснява,че разбираш ли проблем нямало пьк аз имам по 4 на месец.Е офисниците в момента се опитват да оправят един радар,един автопилот,едно радио и още някаква глупост пьк аз ги чакам,че много сложна механиката та дай електроника да набьцаме.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      GPS не е умирал така че и за корабоплаване да не става. Е, било е да не знаеш дали си в София или в Перник ама и с тая точност ще уцелиш Гибралтар.

                      Не заключва сателити,е знаеш,че си около ЛА ма там са 15 милиона само,много ми помага да знам,че сьм у Калифорния.Други по-фрапиращи случаи да вадя ли?Нова тема ще трябва пьк да си вдигам нервите заради акьла на някой офисник не си заслужава
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        GPS не е умирал така че и за корабоплаване да не става. Е, било е да не знаеш дали си в София или в Перник ама и с тая точност ще уцелиш Гибралтар.
                        Така си мислиш Ясене... По време на споменатите събития лично съм наблюдавал как докато сме на котва на зимния рейд (пред Евксиноград), се движихме с 10 възла уверено по сушата зад с.Звездица в посока с.Аврен.... Можеш да видиш кое къде е на картата...

                        Бенц - пИжото директно и безвъзвратно си поиска нов двигател, щото биелата питаше през блока за такъв Да, на малко километри, ама все пак - пИжо...
                        Алтернативно решения 'на ход' можеш ли да предложиш... Особено ако си в морето? А за електрониката - посочените примери бяха точно защото имаше твърдения, че 'механиката е по-добра от електрониката'.... Това съвсем не е така... Има приложения, при които електрониката може МНОГО да помогне механиката да се движи безпроблемно... Неслучайно споменах карбуратора и инжекцията...
                        Но това са детайли... До момента не чух достоверна причина ЗАЩО и поради каква ТЕХНИЧЕСКА причина да не се прави изключването от предавка, и с какво е опасно това действие за техническото състояние на кутията... Само хипотетични приказки 'щото може нещо да се счупи', дори и след представяне на точната информация, че електрониката ПОЗВОЛЯВА и дори сама инициира такова действие...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                          На различни страници сме - електрониката е в пьти по-кекава от механиката,а за приложения в които електрониката помага сьм сьгласен,но и се радвам безкрайно много на ФАК ОФ бушон - не ми харесва тая електроника и бьц копчето та си я ловиш като очиларка или си караш нормално,а не някаква тьпотия да мисли вместо мен и като си загуби акьла да бутам.

                          Просто явно имаме различни виждания кое е нормално и кое не както и различен опит с различни електроники в различни ситуации.Нещо което струва 2 бона,не го поправя никой,но пьк е слабата черта в една кутия мммммм да не ми прави впечатление или да го считам за нормално при положение,че предния или по-предния или още по-предния модел са го нямали..........ми не,аз не си играя на кьорав и не ми харесва да го имам или плащам.


                          За кутиите и изключването не ми се спори,едно и сьщо да вьртим не ми се вижда нормално.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            До момента не чух достоверна причина ЗАЩО и поради каква ТЕХНИЧЕСКА причина да не се прави изключването от предавка, и с какво е опасно това действие за техническото състояние на кутията...
                            За старите кутии мисля е ясно защо не трябва(даже и компютрите не им помагат, щото рядко са упълномощени да го правят), а при твоята - прави го колкото е възможно повече всеки ден и след достатъчно дълъг период ще разбереш защо не трябва. И въобще не е задължително проблема да е в кутията, достатъчно е просто лоста да ти остане в ръката и/или да спре да командва кутията.
                            При мен в автобусите, управлението беше с клавиатура... Малко бяха останали напълно здравите клавиатури... Не е баш много приятно да си на кофти място, и да търсиш начин как да включиш на скорост просто защото ти е изпаднало копчето от клавиатурата(ръгаш с химикалка на негово място, пък по-късно го търсиш някъде из кабината).

                            Едно е когато лоста си е предвиден да се ръчка, и друго когато не е... На всяко нещо му се предвижда някакъв ресурс, дори на механизмите за вдигане на стъклата и задвижване на чистачките.
                            На ръчкарката и като и се износи топката на скоростния лост от ръчкане, пак си бачка и пак се ремонтира с тел или части по два и пе'есе. А на автомата не е баш така, щото тия му части не са предвидени като консуматив.
                            А при положение, че тия само изключващите се кутии си изключват и без друго за какво ще му е на човек да ги изключва ръчно?!
                            Карал съм достатъчно изключващи кутии по камионите (макар и роботизирани, а не класически автомати), и няма проблем да си караш по инерция когато решиш без да изключваш кутията, просто е въпрос на правилни команди с педалите и управлението на ретардера и темпомата. Не вЕрвам в умен джип да е много по-различно.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              ...Едно е когато лоста си е предвиден да се ръчка, и друго когато не е...
                              Едва ли е случайно че при някои автомобили може да се превключи от "D" на "N" и обратно без да се натиска бутона на лоста...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                                Я да питам - P-то механично ли е или се управлява от ЕКУто? Става дума за Mercedess 622.8 кутията дето върви със 2.7CDI моторите.

                                И това P как му се реализира механичната част? Достатъчно здраво ли е да държи колата на баир или има шансове да се строши при стръмен такъв (примерно 15-20 градуса)?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X