Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

    Не би трябвало да имаш проблеми. Само че лятото, не сега. И от време на време, особено ако имаш час-два път извънградско, добре е да го покарваш и с чиста нафта + добавка. Ако има налепи от олиото, ще ги изчисти.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

      Терано 1 2,7 тд е доста добра кола за каране с алтернативни горива,от личен опит го казвам,а за системата "ЗЕКЦЕЛ" както я наричаш ти не е някаква различна система, а марката на нафтовата помпа,повечето японски коли са с такава,разликата е че връзката между дюзите е с трабичка а не с маркуч което е и по добре за целта ,няма да ти избиват маркучите за излишното гориво ако се затисне цедката на изхода на помпата, което се случва при каране на олио и масло, другата разлика е ел. клапанчето на изхода на нафтовата помпа трябва да си го проверяваш от време на време дали работи защото колата започва да се обезваздушава трудно когато угасне за гориво и не варви добре иначе си е напълно нормален и здрав модел нафтова помпа....за разлика от "ЛУКАС" която тотално не става за тази цел.

      Коментар


      • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

        А помпа "ЗЕКЦЕЛ" с какви уплътнители- силикон или гума е?
        И 190 микрона цедка за прецеждане дали е достатъчно за олиото?

        Коментар


        • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

          Не става с такава цедка, требе си филтриране.

          Коментар


          • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

            Да попитам за ситроен берлинго и рено канго атмосферни дизели стават ли да работят на олио?
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

              Как стои през зимата въпроса с вискозитета на олиото. Става въпрос преди да достигне подгряващите елементи, тоест за пътя от резервоара до горивния филтър. Може ли да се очаква желиране, както става с нафтата?

              Коментар


              • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                разреждай с бензин,зимата 10:2,лятото 10:1

                Коментар


                • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                  и нещо много важно за всички които карат на олио,преглеждайте си дюзите,ако отварят на по малко атмосфери и подпикват ще влезе олио в маслото в картера и при смесването им при висока температура се получава нещо подобно на желе което е възможно да затисне турбото,маслената помпа и тн...... така 4е распръсквачите трябва да са проверени и да отварят в определените граници.

                  Коментар


                  • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                    Първоначално публикуван от benkata Преглед на мнение
                    разреждай с бензин,зимата 10:2,лятото 10:1
                    ОК, мерси.

                    Коментар


                    • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                      Първоначално публикуван от benkata Преглед на мнение
                      разреждай с бензин,зимата 10:2,лятото 10:1
                      А няма ли да е по-добре в същото съотношение, само че с керосин? (газ за горене)
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                        Разреждай с бензин , по-евтин и качествен вариант няма ; колата хем ще ти пали по-лесно , хем и вискозитета на олиото става като на дизела(горе-долу) , аз ти препоръчвам тази комбинация от първия пост- 10л цедено олио + 2л бензин + 2 литра нафта , аз карам почти цяла зима с тая комбинация + castrol tda , колата върви супер и засега нямам проблеми , досега съм претракал близо 3т олио в различни съотношения с нафта но без бензин не става ,
                        поздрави дано съм бил полезен

                        Коментар


                        • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                          Здравейте!!! Обмислям покупката на Форд Куриер 1.8 дизел 65 коня старият двигател без турбина.Въпросът ми е мога ли да го карам с алтернативни горива- олио,моторни масла и така нататък,и в какво съотношение трябва да ги смесвам с бензин,нафта или мога само на отработените масла да го карам без да прибавям бензин и нафта.Пикапът ми трябва са селска работа и за това не е от значение дали ще пуши,клопа,тропа важното е да пали и да върви. Благодаря предварително

                          Коментар


                          • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                            Ще тръгне с алтернативните горива, но ако е с помпа Лукас (както са повечето такива фордове) е по-капризен откъм палене, поддържане на празния ход, че и блокиране на помпата.
                            Обаче пък конверсията към доста по-безпроблемната бошова гнп е елементарна и ги има за никакви пари вече.
                            SUZUKI V-STROM 1000
                            Jeep Cherokee 2.5CRD
                            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                            о889 525 о74 - Владо

                            Коментар


                            • ....от това рибното зад Авенсиса е кучкарник, този месец му правя 2г. на олио! Чека ми свети и той от толкова. От време на време бутам клемата и се изчиства, също толкова често, колкото и нафта вижда . Взех една добавка на Кастрол да сложа и аз, че ми дожаля колко мазут изяде баба Тоца и червена нафта и бензин.....толкова корав мотор се оказа, циганина си хвалел стоката......

                              Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                              Ще тръгне с алтернативните горива, но ако е с помпа Лукас (както са повечето такива фордове) е по-капризен откъм палене, поддържане на празния ход, че и блокиране на помпата.
                              Обаче пък конверсията към доста по-безпроблемната бошова гнп е елементарна и ги има за никакви пари вече.
                              Говориш за АРТЕЛНАТИВНИ колега!

                              Първоначално публикуван от zari_l695 Преглед на мнение
                              Здравейте!!! Обмислям покупката на Форд Куриер 1.8 дизел 65 коня старият двигател без турбина.Въпросът ми е мога ли да го карам с алтернативни горива- олио,моторни масла и така нататък,и в какво съотношение трябва да ги смесвам с бензин,нафта или мога само на отработените масла да го карам без да прибавям бензин и нафта.Пикапът ми трябва са селска работа и за това не е от значение дали ще пуши,клопа,тропа важното е да пали и да върви. Благодаря предварително
                              Можеш да караш, сменяй филтри по често и наливай смело. Периодично наливай по десятка червена нафта да се опомни и газ.....
                              Последно редактирано от alex_markov; 07-08-14, 10:13.

                              Коментар


                              • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                                искам да Ви питам за векрта ц 2.0 дти дали мога да я карам на олио . също така в какво съотношение да меша , като има на предвид , че олиото е ново. помпата се топли от антифриза но се пак какви са рисковете. благодаря предварително

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X