Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

    Както си е 50:50, добави му половин литър двутактово масло, и после го смесвай 1:10 с нормален дизел.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

      Я кажете какво се слага в олиото да не гранясва , че се задръства цедката в резервоара и горивороводите ? Благодаря предварително .

      Коментар


      • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

        Първоначално публикуван от chif Преглед на мнение
        Я кажете какво се слага в олиото да не гранясва , че се задръства цедката в резервоара и горивороводите ? Благодаря предварително .
        ФИЛТРИРАЙ ПРЕЗ ДЪНКОВ ПЛАТ И НАЛИВАЙ СМЕЛО!

        Коментар


        • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

          От 2 години карам на преработено масло и олио,първата кола голф 1,6тд в не много добро състояние 4000км ,продадох го защото гореше масло и палеше по трудно,но така си беше и преди това.След това вече сигурен че това е бъдещето си купих голф2 с двигател 1,9 тди 1z с цел да пробвам как ще се представи този тип двигател таи като е доста добър и палят по лесно защото са пален дизел...11000 километра зимата на 2012/2013 единственя проблем,започна да мени ниските обороти,често се случва на електронните помпи,изчистихме електрониката(дори и при скъпите майстори не струва повече от 100 лв)работи като часовник.И така вече сигурен от собствен опит подкарах и аудито А4 1,9 ТДИ AFN мотор(беше ми доста скъпичко затова най напред използвах голфа)15000 километра за лятото като имам и едно ходене до Турция(на сърф до Гйокчеада)без проблеми даже нямах време и маслото на двигателя да сменя,така че не се притеснявайте и за проблемите със честата смяна на маслото, както вече казах аудито поне за мен ми е скъпо преди 4 години сам дал 10000 лева за него така че не сам го прежалил и затова да карам.Имам и джип Нисан Терано1 2.7ТД от пролетта и той е на алтернативни горива около 2000 км в местности за офроуд ......Всичките ми коли имат системи с два резервоара ,клапани,ръчно изработен горивен филтар(стандартните не стават пробвал сам) и топлообменник които сам си направил сам,горивото го филтрирам най напред през цедка от магазина за 1 лев ,след това с ел. горивна помпа от кола инжекцион през обикновен горивен филтър(като разреждам 9л олио 1л бензин,за маслото може и малко повечко бензин,целта е като пуснеш да го цедиш през помпата да върви нормално) след това наливаш в колата и се забавляваш.

          Коментар


          • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

            Имам Опел Корса б 1.7Д 1996 мога ли да я карам на олио или да го смесвам ? И в какви пропорции ?

            Коментар


            • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

              Идеален ти е опела за тая работа,9 литра олио/ 1 литър бензин и караш,под 15 градуса ще почне да пали по трудно сутрин така че сипвай още по 1 литър бензин... и най важното , за да работи както трябва колата ти на олио тя трябва и на нафта да е перфектна, не може да си я паркирал пред блока преди 2/3 години защото си си купил по нова и старата вече се е сдухала и сега сипваш олио и се надяваш да се возиш без проблемно

              Коментар


              • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                benkata , сложи някоя снимка видим как си направил самоделната система на олио , благодаря предварително

                Коментар


                • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                  Колеги, кажете как би се отразило на Nissan Patrol 2.8 трансформаторно масло+нафта 50-50?
                  По-принцип знам, че е със стандартна система за впръскане, но помпата как е има ли нещо по специално по нея?

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                    Гледам,че в списъка има Renault Master а с мотор 2.8 dti дали ще е опасно да го подкарам с олио 50/50.
                    Много хиляди километри навъртях на Форд Транзит без проблеми,но ще трябва да се сменя.
                    Последно редактирано от Rosen-shumen; 15-12-13, 20:32.

                    Коментар


                    • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                      Първоначално публикуван от patrol2.8 Преглед на мнение
                      Колеги, кажете как би се отразило на Nissan Patrol 2.8 трансформаторно масло+нафта 50-50?
                      По-принцип знам, че е със стандартна система за впръскане, но помпата как е има ли нещо по специално по нея?

                      Поздрави!
                      Наливай смело !!! Маслото можеш да караш и без нафта !
                      Георги Кулишев
                      Ямбол
                      0889 42 00 74

                      Коментар


                      • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                        Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                        Гледам,че в списъка има Renault Master а с мотор 2.8 dti дали ще е опасно да го подкарам с олио 50/50.
                        Много хиляди километри навъртях на Форд Транзит без проблеми,но ще трябва да се сменя.
                        Аз не бих рискувал да затлача филтърчето на помпата с олио, все пак е електрика под налягане. Потърси трансформаторно масло
                        Георги Кулишев
                        Ямбол
                        0889 42 00 74

                        Коментар


                        • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                          Помпа Лукас, с олиото следва да се внимава, особено в студеното време. През зимата на 10 л нафта по 2-3 л олио е възможно
                          Георги Кулишев
                          Ямбол
                          0889 42 00 74

                          Коментар


                          • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                            Загрява се и се сипва добавка против гранясване на растителни масла. Предлага се от 2 фирми в българия, като малката разфасовка е за 2 т. гориво. Аз лично наливам биодизел, разтваря утайките и не оставя наслагвания по проводите.
                            Георги Кулишев
                            Ямбол
                            0889 42 00 74

                            Коментар


                            • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                              Здравейте!
                              Прочетох цялата тема и не срещнах никъде за "Зекцел система"
                              "тръбичките междо дюзите са метални, а каква е помпата ????"
                              Аз и не разбирам много, но двигателя е 2,7ТД на Терано 1 -93г
                              Съседа има заведение и пита не искам ли олио от фритюрника,
                              по 10-15л на седмица.
                              А и пари не иска за олиото.
                              Бих ли имал проблеми ако го ползвам?

                              Коментар


                              • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                                Здравейте!
                                Изчетох до тук темата и пак не схванах/щото съм си неразбирач на дизел/
                                Имам Терано1 2,7ТД 1993г с метални тръбички междо дюзите.
                                Схванах че трябва да е /Зекцел система/.
                                И само толкова.Чета и други теми да схвана разликата с БОШ системата-засега напразно.
                                Мога ли да добавям олио, в горепосочените съотношения което ми пада /без пари по около 20-25л месечно/ ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X