Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно сярата в дизеловото гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Относно сярата в дизеловото гориво

    Разликата е много-много мижава, и на различните двигатели предполагам се усеща различно. При мен я има със сигурност. Доста резервоари изхарчих вече (поне по 1 месечно), и в началото опитвах със, без, с повече и с по-малко масло. След няколко проби по един и същ маршрут в един и същ сезон рано или късно човек успява да прецени със сигурност дали има ефект и какъв е той, особено ако си познава добре автомобила. По същия начин се ориентирах и за оптималната доза.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Относно сярата в дизеловото гориво

      Първоначално публикуван от Steven Преглед на мнение
      ....Разхода ми е по-нисък от обичайното, но не мога да го вържа с намаленото съпротивление от триене в помпата.
      Може всичко да е случайно.
      Доброто мазане осигурява по-плавна и точна работа на частите на помпата и иглите в разпръсквачите. Последното не знам дали оказва влияние, но точната работа на регулаторите е много важна за икономичността. Също двутактовото масло повишава цетановото число, но за това не съм сигурен какво и къде съм чел и за кое масло важи.

      Коментар


      • #18
        От: Относно сярата в дизеловото гориво

        Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
        ........... Последното не знам дали оказва влияние, но точната работа на регулаторите е много важна за икономичността............., но за това не съм сигурен какво и къде съм чел и за кое масло важи.
        И последно в какво си сигурен? Освен, че си пуснал пост в повече? Дали със добавка на Лики Моли или с двутактово масло (заради специфични добавки) ефекта е по-малко триене и от там по-малко износване. Сега пък ще поровя какво е съдържанието на сяра в маслото (ако има такова ), и ако има такова ще го напиша.
        п.с. Не можах да намеря нищо интересно, но пък който иска да прочете това http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=107487.
        Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 23-02-12, 12:08.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #19
          От: Относно сярата в дизеловото гориво

          То сярата надали е единствения начин за постигане на мазителни качества, та конкретното съдържание нищо съществено няма да каже според мен.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Относно сярата в дизеловото гориво

            За новите комън рейл дизелаци е характерно, че за малко километри от 80 000 до 200 000 скапват разпръсквачи, които струват маса пари. Интересно е, че в България имат в пъти по-малък ресурс отколкото в Германия и Австрия. Обясняват, че сярата е абразив, който износва разпръсквача. На старите разпръсквачи не им е вляело толова защото работното им налягане е повече от 10 пъти по ниско в сравнение с новото поколение дизели и допуските са различни.

            Вярно ли е това и сярата ли е причината разпръсквачите да се износват ускорено?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              От: Относно сярата в дизеловото гориво

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Вярно ли е това и сярата ли е причината разпръсквачите да се износват ускорено?
              Има известна логика. Дали е вярно - ...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X